Aktualności
Budujemy miasto w „Krzywym Kominie”.

opublikowane: 10 lis 2018, 12:06 przez K. Januszka

Uczniowie klasy 0A uczestniczyli w  warsztatowych zajęciach architektonicznych  w Centrum Rozwoju Zawodowego „Krzywy Komin”.

Celem warsztatów było uświadomienie dzieciom, że za otaczającą przestrzeń miasta odpowiedzialny jest człowiek i że to właśnie one w przyszłości mogą się podjąć jej kreowania. Uczniowie poznali znaczenie słów architekt i architektura. Prowadzący wprowadzili ich w tajniki projektowania przestrzennego. Podczas zajęć dzieci zbudowały makietę własnego miasta, zaprojektowały i wykonały budynki, w których chciałyby zamieszkać.

Dzieci mogły uczestniczyć w zajęciach dzięki projektowi „Szkoła w mieście”.

                                             Wychowawca kl.0A - Ludmiła Musiał


 

Akcja „Rekord dla Niepodległej”

opublikowane: 30 paź 2018, 14:47 przez K. Januszka

Świętujemy razem 100-lecie odzyskania niepodległości!

          Informujemy, że nasza szkoła przyłącza się do akcji organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej - „Rekord dla Niepodległej”.

W piątek, 9 listopada 2018 r. o godzinie 11:11, w ramach świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, wspólnie - uczniowie i pracownicy szkoły - zaśpiewamy 4-zwrotkowy hymn narodowy. 


Informacja dla uczniów i rodziców

opublikowane: 30 paź 2018, 14:39 przez K. Januszka

Ogłoszenie dni wolnych od zajęć dydaktyczno-wychowawczych
w roku szkolnym 2018/2019

Po uzyskaniu opinii rady pedagogicznej, rady rodziców i samorządu uczniowskiego dyrektor Szkoły Podstawowej nr 90 im. prof. Stanisława Tołpy we Wrocławiu informuje o ustalonych dniach wolnych od zajęć dydaktyczno-wychowawczych (lekcji) w roku szkolnym 2018/2019:

-  2 listopada 2018 r.,

-  10, 11, 12 kwietnia 2019 r. (egzamin gimnazjalny),

-  15, 16, 17 kwietnia 2019 r. (egzamin ósmoklasisty),

-  2 maja 2019 r.

 

Dla uczniów, którzy w tych dniach będą w szkole zostaną zorganizowane zajęcia wychowawczo-opiekuńcze.

Pasowanie na ucznia

opublikowane: 23 paź 2018, 14:33 przez K. Januszka


Naszym Nauczycielom!

opublikowane: 17 paź 2018, 12:33 przez K. Januszka


Aktywny wrzesień klasy 2c

opublikowane: 4 paź 2018, 23:30 przez K. Januszka


Byliśmy! Widzieliśmy!

opublikowane: 30 wrz 2018, 11:51 przez K. Januszka


XXI Dolnośląski Festiwal Nauki 
 rozpoczęliśmy 15 września od udziału w pokazach w Parku Wiedzy na Promenadzie Staromiejskiej. Nasi uczniowie mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności (np. na warsztatach ceramiki, gliny), zadawali pytania naukowcom, przyglądali się pokazom oraz samodzielnie wykonywali różne doświadczenia (np. z ciekłym azotem). Świetnie poradzili sobie z zadaniami dotyczącymi ekologicznych źródeł energii, jak również z mapą krain geograficznych. Zajęcia były próbą kreatywności dla wszystkich uczniów, każdy znalazł inspirujące zajęcie dla siebie.

                                                                                        Opiekunowie grupy - J. Walasek, A. Gawrych


Bierzemy udział w projekcie „Szkolne muzea wielokulturowości"!

opublikowane: 24 wrz 2018, 13:13 przez K. Januszka   [ zaktualizowane 24 wrz 2018, 13:14 ]

    
        W środę 19 września dzieci z klas II a i I b już od samego rana wytężały i przeszukiwały swoje umysły starając się przypomnieć sobie, skąd pochodzą ich przodkowie. Zastanawiały się, skąd przyjechali ich: babcie, dziadkowie, prababcie i pradziadkowie. Dzieci gościły Panią Kamilę, która podzieliła się z nimi sowimi sekretami. Babcia Pani Kamili pochodziła ze Lwowa i kilkadziesiąt lat temu, podróżując do Wrocławia pociągiem, przywiozła ze sobą przepiękną cukiernicę. Pani Kamila – pomysłodawczyni i koordynatorka projektu „Szkolne muzea wielokulturowości" realizowanego przez Stowarzyszenie Edukacji Krytycznej – na spotkanie z dziećmi zabrała nie tylko ową cukiernicę, ale także mnóstwo innych pamiątek z różnych zakątków świata. Dzieci dotykały, wąchały, słuchały, a przede wszystkim z niecierpliwością czekały, aż wrócą do domów i z profesjonalizmem prawdziwych detektywów zabiorą się do wypytywania rodziców i dziadków o ich historii.

            W ten sposób inaugurowaliśmy projekt „Szkolne muzea wielokulturowości", w którym uczestniczymy wraz z innymi pięcioma wrocławskimi szkołami. Efektem końcowym w naszej szkole będzie wystawa wielokulturowych eksponatów, historii i zdjęć zebranych przez dzieci z klasy II a i I b oraz ich rodziny. W czasie trwania projektu odwiedzimy muzea szukając w nich inspiracji dla naszej wystawy, a także będziemy poznawać kultury krajów, na które natkniemy się w czasie naszych poszukiwań


Dyplom dla SP 90

opublikowane: 18 wrz 2018, 14:15 przez K. Januszka


1-10 of 15