Warsztaty literacko-plastyczne klasy IIc

opublikowane: 5 lis 2018, 02:56 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 6 lis 2018, 03:05 ]
https://photos.app.goo.gl/hanYk7xniTiq79F48
W środę 24 października klasa II c uczestniczyła w warsztatach literacko-plastycznych zorganizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Lubaniu.
Warsztaty prowadziła pani Agnieszka Żelewska, która jest uznaną ilustratorką książek dla dzieci, a oprócz tego zajmuje się szyciem unikatowych zabawek.
Agnieszka Żelewska za swoją pracę ilustratorki otrzymała szereg nagród i wyróżnień, w tym dwukrotnie prestiżową i najważniejszą w naszym kraju nagrodę Polskiej Sekcji IBBY: Książka Roku 2000 za ilustracje do książki „Marceli Szpak dziwi się światu” oraz Książka Roku 2002 za ilustracje do „Bajek o rzeczach i nierzeczach”. Do Lubania pani Agnieszka przybyła z daleka, bo aż z Sopotu, gdzie mieszka i pracuje na co dzień.
Zajęcia, w których wzięła udział klasa IIc osnute były wokół książki napisanej przez Roksanę Jędrzejewską-Wróbel pt. „ Alojzy@kot_w _podróży.com”(Media Rodzina, 2017). W książce znajdują się oczywiście ilustracje wykonane przez panią Agnieszkę Żelewską. Dla zilustrowania przygód kota Alojzego autorka wykorzystała uszyte przez siebie koty.
W trakcie warsztatów uczniowie wysłuchali bajki o kocie Alojzym, który szuka swojego miejsca na świecie, a przy okazji poznaje koty mieszkające w różnych częściach naszego globu. Dzieci obejrzały zdjęcia kotów zrobione w różnych zakątkach świata i wysłuchały anegdot związanych z ich powstaniem.
W ostatniej części warsztatów uczestnicy wykonali koty według własnego pomysłu oraz wymyślili dla nich imiona. Uczniowie klasy II c wykazali się dużą kreatywnością – każdy z kotów był inny, a każdy zachwycający, co można zobaczyć w galerii zdjęć.
Książka „ Alojzy@kot_w_podróży.com” z dedykacją dla czytelników i autografem ilustratorki Agnieszki Żelewskiej znajduje się w naszej szkolnej bibliotece. Zapraszamy!


red. Wioletta Paszkowska
Comments