Niecodzienna wizyta w Naszej Szkole

opublikowane: 6 lis 2018, 02:06 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 6 lis 2018, 03:02 ]

„Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest,

lecz przez to, czym dzieli się z innymi".

Jan Paweł II
https://photos.app.goo.gl/TLjmcfBfocJhB87bA
     31.10.2018 uczniowie klasy 8b i 8c mieli okazję gościć na lekcji religii i godziny wychowawczej Katarzynę Brzezowską- wolontariuszkę, która kilka dni temu wróciła z Madagaskaru.
Pani Kasia od kilku lat miała ogromne pragnienie i chęć pojechać jako wolontariusz na Madagaskar. Zainspirował ja do tego jezuicki misjonarz bł. Jan Beyzym SJ, który na początku XX w wyjechał na Czerwoną Wyspę, by być wśród najbiedniejszych i chorych.
Po nawiązaniu kontaktu z fundacją ANKIZY GASY -DZIECI MADAGASKARU marzenie pani Kasi spełniło się i przez 2 miesiące pracowała w sierocińcu z dziewczynkami w różnym wieku .Dziewczęta chętnie uczyły się języka angielskiego ,tańca irlandzkiego, polskich piosenek, gier i zabaw.
Wolontariuszka opowiadała o codziennym życiu ,zwyczajach , potrawach ,sposobach spędzania wolnego czasu.
Uczniowie mieli okazję obejrzeć zdjęcia ,które Pani Kasia prezentowała, opowiadając przy tym wiele ciekawych historii . W trakcje prezentacji , ci bardziej zainteresowani, zadawali pytania i poszerzali swoja wiedzę na temat wyspy-jej fauny i flory oraz uksztaltowania powierzchni.
Pani Katarzyna pokazała uczniom pieniądze malgaskie, stroje dla kobiet, które zaprezentowały chętne dziewczęta z kl. 8b, a także własnoręcznie wykonane przez dziewczęta z ośrodka torebki,serwetki ,chusteczki i oczywiście symboliczne lemury.
W swoim wystąpieniu Pani Kasia podkreśliła, że praca dla innych daje dużo radości , a wolontariat to bezinteresowna pomoc biednym i potrzebującym , która potrafi zmieniać świat. Warto o tym pamiętać i włączać się aktywnie w akcje charytatywne, aby dzielić się z innymi tym ,co mamy.

red. J. Klatka
Comments