Kronika 2017/18‎ > ‎

Turniej Giga Mózgów

opublikowane: 18 cze 2018, 09:24 przez SP 4 Lubań   [ zaktualizowane 20 cze 2018, 07:49 ]

W dniach 19-23 marca odbył się w naszej szkole już po raz piąty  Turniej Giga Mózgów. Uczniowie rozwiązywali zadania z matematyki, przyrody i zajęć komputerowych.

20 kwietnia odbył się apel, na którym zostały ogłoszone wyniki i wręczone dyplomy, nagrody, słodycze oraz puchar.

 Uczniowie klas IV - VI na lekcjach wymienionych przedmiotów zmagali się z pięcioma zadaniami.

Na lekcjach matematyki uczniowie stawiali czoła:

1) łamigłówkom zapałczanym:

I miejsce – klasa 6B

II miejsce – klasa 6C

III miejsce – klasa 5A

2) krzyżówkom

I miejsce – klasa  6B

II miejsce – klasa  6C

III miejsce – klasa 6A

3) łamigłówkom

I miejsce – klasa  4D i 6A

II miejsce – klasa 4F i 5C

III miejsce – klasa 6B

4) zagadkom liczbowym

I miejsce – klasa 5B i 5C

II miejsce – klasa 4A i 6B

III miejsce – klasa 4F, 5A i 6A

5) rebusom matematycznym

I miejsce – klasa  5B

II miejsce – klasa 5A i 6B

III miejsce – klasa 4F

 

Na przyrodzie uczniowie borykali się z konkurencjami:

1)      MINERAŁY I SKAŁY

I miejsce – klasa 5B

II miejsce – klasa 4D i 5A

III miejsce – klasa 6B

 

2)      DRZEWA (ZIELNIK)

I miejsce – klasa 6A i 6B

II miejsce – klasa 5B

III miejsce – klasa 5C

 

3)      MAPY

I miejsce – klasa 5B i 6C

II miejsce – klasa 6B

III miejsce – klasa 4F

 

 

 

4)      PRZYPRAWY

I miejsce – klasa 6B

II miejsce – klasa 4B

III miejsce – klasa 4D, 5A i 6C

 

5)      QUIZ O ZDROWIU

I miejsce – klasa 6A I 6B

II miejsce – klasa 4D i 5C

III miejsce – klasa 4C

 

Zaś na informatyce  uczniowie walczyli z zadaniami:

1) KOMIKS

I miejsce – klasa 5A

II miejsce – klasa 6C

III miejsce – klasa 6A

 

2) ZABYTEK LUBANIA

I miejsce – klasa 4E

II miejsce – klasa 5A

III miejsce – klasa 4D

3) PLAKAT

I miejsce – klasa 4B

II miejsce – klasa 6C

III miejsce – klasa 5A

 

4) PISANKA

I miejsce – klasa 4E

II miejsce – klasa 5A

III miejsce – klasa 5B

 

5) ABSTRAKCJA

I miejsce – klasa 4F

II miejsce – klasa 4C

III miejsce – klasa 5C

 

W tym roku również turniejowi towarzyszyły zadania indywidualne

*  BRYŁA GIGA-MÓZGÓW

I miejsce Wojtek Smyczek  klasa Vc

II miejsce Natalia Walocha klasa via

III miejsce Kalina Szłabowicz klasa Vc

* LOGO TURNIEJU

I miejsce Miłosz Kucharczyk klasa Va

II miejsce Milena Duchnik klasa Vc

III miejsce Maja Kowalewska klasa Vc

 Po podsumowaniu wszystkich wyników okazało się, że

Tytuł Mistrza Giga-Mózgów 2018 uzyskały dwie  klasy 6b i 5c

( należy zaznaczyć iż różnica w punktacji była znikoma)

 

II miejsce – klasa 5a

III miejsce – klasa 5b


GRATULUJEMY WSZYSTKIM!!!

red. S. Kucharczyk

 zdjęcia 1

zdjęcia 2

Comments