AKTUALNOŚCI


DYPLOM "POWIAT MYŚLIBORSKI" 

HONOROWY PATRONAT STAROSTY MYŚLIBORSKIEGO
 
* DYPLOM „POWIAT MYŚLIBORSKI” (pl, eng)                                                                                                  
                                                                                               AKTUALNOŚCI                                                                                                     

 

                                                                                                  AKTUALNOŚCI                                                                                                       

Zachodniopomorski Oddział Terenowy Polskiego Związku Krótkofalowców w Szczecinie
BANK BGŻ Paribas S.A.
Nr 95 2030 0045 1110 0000 0409 1310
                                                                                                  AKTUALNOŚCI                                                                                                       
 
ZAPROSZENIE NA GSK7

 

Gorzowski Klub Krótkofalowców KLON SP3YPR organizuje w drugi weekend maja, krótkofalarski piknik rodzinny. Jest to spotkanie w ramach cyklu Gorzowskie Spotkania Krótkofalowców. Gdyby ktoś chciał się dołączyć do wspólnego wypoczynku w atmosferze nasiąkniętej krótkofalarstwem, zapraszamy na stronę www.sp3ypr.pl zakładka GSK.

 --- 73 Rafał sp3HTF ---

                                                                                                  AKTUALNOŚCI                                                                                                      
LY100 AWARD DLA SP1PMY
 

    Właśnie otrzymaliśmy dyplom wydany z okazji 100 rocznicy niepodległości Litwy. 
    Miło nam ponformować, że w listopadzie i grudniu nasza stacja weźmie udział w ogólnopolskiej akcji dyplomowej pod nazwą "Setna Rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę". Bedziemy używali znaku SN100POL.  Wstepny projekt karty QSL w załączeniu.                                                                                                 AKTUALNOŚCI                                                                                                       

SPOTKANIE W KLUBIE SP1PNW
 
17 lutego 2018 r w Dębnie odbyło się spotkanie członków Klubu SP1PNW, na które przybyli również krótkofalowcy z innych klubów. W spotkaniu uczestniczyła też Pani Dyrektor Dębnowskiego Domu Kultury Joanna Rau.
Nasz klub reprezentowali Stefan SP1JJY i Kazimierz SQ1SOB. Przy herbacie i kawie można było miło spędzić czas i porozmawiać na tematy krótkofalarskie. Niżej kilka zdjęć ze spotkania.
                                                                                                  AKTUALNOŚCI                                                                                                       
WALNE ZEBRANIE ZOT PZK
 
W dniu 20 stycznia 2018 r wzięliśmy udział w Walnym ZebraniuZOT PZK Szczecin. Mirek SQ1SNU robił za kierowcę. W reprezentacji klubu znalazł się jeszcze Kazimierz SQ1SOB i Stefan SP1JJY, który w oddziale pełni funkcję sekretarza. 

                                                                                                  AKTUALNOŚCI                                                                                                       

Z WIZYTĄ W DL0PCK
 
W dniu 18 stycznia 2018 r Stefan SP1JJY, Janusz SP1TMN (prezes ZOT PZK w Szczecinie) i koledzy z klubu SP1KZE z Chojny gościli w zaprzyjaźnionym klubie DL0PCK w Schwedt. 
Niżej sprawozdanie ze spotkania przygotowane przez Pawła SP1MWN.

18 stycznia 2018 roku na zaproszenie Prezesa Klubu DL0PCK mieliśmy okazje po raz kolejny odwiedzić naszych przyjaciół w Schwedt. W tegorocznym spotkaniu podsumowującym 2017 rok i planując  nowy rok krótkofalarski udział wzięli klubowicze ze Schwedt oraz z Klubu SP1KZE z Chojny.

Na specjalne zaproszenie w spotkaniu uczestniczyli  Prezes ZOT PZK ze Szczecina Janusz Tylkowski oraz Sekretarz ZOT PZK Stefan SP1JJY. Ze strony niemieckiej był też gościnnie Ronny DG2RON  Prezes DARC okręgu Brandenburgii. Spotkanie otworzył prezes Klubu DL0PCK Rolf DL1BQR powitał przybyłych. Następnie głos zabrał Prezes ZOT PZK Janusz SP1TMN wręczył kol. Juergen DM2CNE dyplom za długoletni wkład w propagowaniu krótkofalarstwa w Polsce.  Prezes klubu SP1KZE Paweł SP1MWN podziękował za zaproszenie i złożył życzenia wszystkim zgromadzonym. W noworoczno-świątecznej atmosferze  wzniesiono toast tradycyjną lampka szampana. Następnie kol. Werner  DG1BVK przedstawił pokaz slajdów z zawodów motokrosowych jakie odbyły się w Schwedt. W trakcie których członkowie klubu DL0PCK pracowali pod okolicznościowym znakiem, informując swoich korespondentów o tej imprezie. Kolega Paweł SP1MWN przy pomocy prezentacji multimedialnej przedstawił dokonania  członków  z Klubu SP1KZE które zostały zrealizowane w formie wyjazdów, zawodów oraz popularyzowania krótkofalarstwa w środowisku. Do późnych godzin nocnych odbywały się dyskusje, wymiany spostrzeżeń   i doświadczeń na tematy krótkofalarskie. 

W spotkaniu ze strony klubu SP1KZE wzięli udział. Paweł SP1MWN, Marek SQ1NXW,Wiesiek SQ1BHH, Zenek SQ1BHP, Mariusz SQ1TAQ wraz z Małżonką.  


   

                                                                                                  AKTUALNOŚCI                                                                                                       

SN1WOSP


Pracując porzez dwa tygodnie pod znakiem SN1WOSP nawiązaliśmy łączności z innymi stacjami promującymi Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy i wydającymi z tej okazji dyplom. My ten dyplom również uzyskaliśmy.

                                                                                                                                  

W dniu 14 stycznia 2018 r Mirek SQ1SNU, Kazik SQ1SOB, Borys SO1X oraz Stefan SP1JJY postawili klubowego Mercedesa 100 D przed Sztabem WOŚP w Mysliborzu, czyli przed zabytkowym budynkiem ratusza. Maszt poszedł w górę. Anteny W3DZZ i FD4. Radio TS590 i wzmacniacz 300W.  Pracowalismy na 80 i 40 metrach emisjami SSB i CW. Bardzo duży poziom QRM-ów. Poczatkowo nie słyszelismy wcale, albo tak, że nie można było odebrać kompletnego znaku stacji z okolic Olsztyna i Białegostoku. W sumie "jakoś szło". Bardzo się uceszyliśmy z poprawy warunków, kiedy do radiostacji, po raz pierwszy usiadła Amelia Cel - wolontariuszka WOŚP. Nagle zaczęlismy słyszeć i Amelka pez przeszkód przeprowadziła kilkanaście łączności. Oczywiście otrzymała dyplom MY FIRST QSO, co widać na załączonym zdjęciu. 
                                                                                                                  
od 1 do 15 stycznia 2018 roku radiostacja Myśliborskiego Klubu Łączności SP1PMY  będzie pracowała pod znakiem okolicznościowym SN1WOSP.
W dniu 14 stycznia planujemy naszą mobilna stację postawić na placu przed ratuszem w Myśliborzu, skąd łączności będą przeprowadzać wolontariusze Wielkiej Orkiestry Światecznej Pomocy i nie tylko oni.
Do usłyszenia. - SIEMA!!!


                                                                                                  AKTUALNOŚCI