Klub Krótkofalowców PZK w Chojnie

Jagiellońska 2
74-500 CHOJNA

sp1kze@wp.pl


LOKATOR: JO72FW
QRG: 145,550 MHz


                          ~  ~  N E W S  ~  ~  ~                       
Dyplom „Chojna 2021” - Podsumowanie
https://sites.google.com/site/sp1kze1/home/hf1cho_front.jpg?attredirects=0


W dniu 18 czerwca 2021r. zebrała się komisja do podsumowania VIII edycji dyplomu i konkursu ,, Chojna 2021” . Łącznie wpłynęły 32 zgłoszenia z tego 1 zostało odrzucane. Nagroda główna w tym roku przypadła koledze Krzysztofowi SP1KK

Więcej informacji na podstronie - Dyplom Chojna


    Międzynarodowy Zlot Krótkofalowców 
Lotnisko 2021 za nami    
Pani Burmistrz Chojny Barbara Rawecka uroczyście dokonała otwarcia zlotu, jednocześnie warto przypomnieć, że nasz zlot był objęty Honorowym Patronatem Burmistrza Chojny. Nasz zlot zaszczycili swoją obecnością także: Pan Marcin Pisanko z-ca Burmistrza Chojny oraz Pani Gabriela Kotowicz z-ca Burmistrza Mieszkowic.
Z ust Pani Burmistrz padły na nasz temat bardzo ciepłe słowa, pełne zrozumienia dla naszej działalności.
Zostały wręczone dyplomy za akcje dyplomową Chojna 2021.W programie spotkania był m.in. konkurs wiedzy o Chojnie i PZK, zwiedzanie Chojny, lot samolotem nad okolicami, konkurs rzutu radiotelefonem na odległość oraz konkurs telegraficzny. Była też mini giełda . Na zakończenie tego dnia, przy ognisku do późnej nocy toczyły się niekończące rozmowy o krótkofalarstwie
Lokalizacja pozwalała na zgromadzenie dowolnej ilości uczestników, ale prawdopodobnie ze względów pandemicznych było nas wg listy 101 osób.
Dziękujemy uczestnikom za udział w Zlocie. Dziękujemy Centrum Informacji Turystycznej przy Centrum Kultury w Chojnie za pomoc w organizacji Zlotu. Dziękujemy Panu Michno Bartoszowi z PUK Chojna za pomoc. Prezesowi Stowarzyszenia Lotniczego STRATUS za udostepnienie terenu i wielkiej pomocy w organizacji spotkania. Gorąco dziękujemy kolegom z klubu SP1KZE bez ich ciężkiej fizycznej pracy nie było by możliwe rozbicie takiego obozowiska.
Paweł SP1MWN

Na zdjęciu: Od lewej Zastępca Prezesa ZG PZK Piotr SP2LQP, Sekretarz ZG PZK Piotr Skrzypczak, Sekretarz ZOT PZK Stefan SP1JJY, Prezes ZOT PZK Janusz SP1TMN, Burmistrz Chojny Barbara Rawecka, Paweł SP1MWN Prezes Klubu SP1KZE w Chojnie.


Dyplom „Powiat Gryfiński”

    Dyplom ma na celu przybliżenie wiedzy i walorów turystycznych Powiatu Gryfińskiego, popularyzacja regionu wśród krótkofalowców polskich i zagranicznych.
Patronatem honorowym objął Starosta Powiatu Gryfińskiego, a wydaje Klub Krótkofalowców PZK w Chojnie SP1KZE.

Czas wydawania dyplomu: dyplom stały, wydawany bezterminowo. 

Wykaz stacji które zdobyły dyplom oraz więcej informacji:

https://sites.google.com/site/sp1kze1/home/QSL%20SP1KZE%20forsowanie.jpg?attredirects=0
76 Rocznica Forsowania Odry

    W związku z panującą pandemią COVID-19 i obostrzeniami z tym związanymi - Jurek SP1IWC z Cedyni, Jurek SP1MWF z Mieszkowic, Marek SQ1NXW z Mętna oraz Wiesław SQ1BHH z Czartoryi w dniu 17 kwietnia (sobota) będą nadawali pod znakiem klubowym SP1KZE  dla uczczenia 76 rocznicy Forsowania Odry. Z tej okazji osoby które nawiążą QSO w tym dniu otrzymają specjalne karty QSL. Jak informują władze Gminy Mieszkowice oficjalnie będą tylko złożone kwiaty przez Burmistrza Mieszkowic w piątek 16 Kwietnia w rocznicę tego ważnego dla naszego kraju wydarzenia. 

RATUJMY SR1Z
https://sites.google.com/site/sp1kze1/home/SR1Z-e1612200621130%20%282%29.jpg?attredirects=0

    Przemiennik SR1Z zainstalowany na  maszcie Radiowo-Telewizyjnego Centrum  Nadawczego w Kołowie pracuje od  kilkunastu lat. Do tej pory jako ZOT PZK  ponosiliśmy niewielkie koszty utrzymania tego przemiennika. Najpoważniejszymi inwestycjami była wymiana anten. Czas niestety robi swoje. Aby przemiennik funkcjonował koniecznym będzie w najbliższym czasie wymienienie 100 m małostratnego kabla koncentrycznego (np. RFA078L). Do tego trzeba zakupić niezbędny osprzęt taki jak uchwyty do kabla, złącza koncentryczne. Przewidywane koszty przekraczają aktualnie możliwości Zachodniopomorskiego Oddziału Terenowego PZK.
    Trzeba nadmienić, że z przemiennika SR1Z korzystają nie tylko członkowie Polskiego Związku Krótkofalowców. Jest on dostępny dla wszystkich radioamatorów. Dlatego zwracamy się z prośbą do wszystkich korzystających z tego przemiennika i tych którym zależy, by przemiennik nie zamilkł, by wspomogli nasz Oddział wpłacając dowolną kwotę na konto:

Zachodniopomorskiego Oddziału Terenowego 
Polskiego Związku Krótkofalowców w Szczecinie 
nr 66 1140 1010 0000 3533 4800 1008 
z dopiskiem: "SR1Z".

    Czym prędzej uzbieramy i zakupimy kabel i osprzęt, tym szybciej go wymienimy, a to pozwoli na uratowanie przemiennika, który bez nowego kabla wkrótce może zamilknąć.
Pomóżcie!

Zarząd ZOT PZK w Szczecinie


TeleGRAMY - Klub SP1KZ FERIE ZIMOWEWcześniejsze wydarzenia znajdziesz na podstronie -Archiwum