Konkursy archiwum

opublikowane: 14 lis 2011, 07:12 przez Marta Popławska   [ zaktualizowane 15 lis 2011, 00:21 ]
WYNIKI KONKURSU HUMANISTYCZNEGO 2009/2010

ETAP SZKOLNY

Magdalena Puchała VI b       30 p.
Jakub Mielcarek VI a          29 p.
Michalina skrzypek VI b       27 p.
Marta Dykcik VI a                27 p.
Martyna Maciejewska VI b  26 p.
Kladudia Biernacka              19 p.
Emilia Rybarczyk VI c          17 p.

Do etapu rejonowego w styczniu zakwalifikowali się uczniowie klas VI a i VI b
Gratulujemy !

Laureaci
Szkolnego Konkursu Historyczno-Plastycznego pt. "Droga ku wolności":

I miejsce:    Patrycja Frankowska     kl. Va
                   Bartosz Maik                 kl. Va

II miejsce:   Agata Jurek                 kl. VIb
                    Kasia Tychowska          kl. VIa
                    Franek Szaniecki         kl. Va
                    Sylwia Kopicka            kl. VIb

III miejsce: Ola Szuder                   kl. VIb
                    Patrycja Płóciniak        kl. VIb
                    Weronika Kulikowska   kl. VIb
                    Kamila Olejniczak        kl. VIc

WYRÓŻNIENIA:
Filip Głowiński           kl. IV a
Ernest Stronka          kl. Va
Sebastian Popczyk     kl. Vb
Mateusz Gemzicki      kl. Vb
Julia Salazar             kl. Va
Marysia Bzowy           kl. VIa
Julia Fischer             kl.IV c
Natalia Wieczorek     kl. Vc
Kasia Dratwa             kl. IVc
Zuzia Domagała         kl. IVc


ROK SZKOLNY 2007/2008


KONKURS GWAROWY  "Godomy po naszymu"


Tekst do "przetłumaczenia"

Kejter szczeko od samygo rana. Krynci sie w te i wewte jakby wiedzioł,

że gości blisko. Wyszłam do antrejki po ryczke i wymborek z pyrkami. Tylko bryle

musze znajść bo może jakie wąsiony siedzom na nich. Ugotowane pyrki pokrychać trza.

Na kolacjum troche gzika i redyska, zaś potym jeszczy plindze. Aż mom fefra

czy wszystko sie udo ...  Czy nie nado sie na gemele ...

                                NAJLEPIEJ PO NASZYMU GODO    KLASA V A.   Gratulujemy!


LAUREACI KONKURSU PRZYRODNICZEGO "ZIEMIA WE WSZECHŚWIECIE"


I MIEJSCE    Krzysztof Sierant                    kl. VI c

II MIEJSCE    Marta Golińska                      kl. VI a

III MIEJSCE    Magdalena Przymusińska        kl. VI b

organizatorzy: Joanna Krysztofiak, Jolanta Kukieła, Alicja Wyrzykiewicz
       
                                                            Gratulujemy!


LAUREACI KONKURSU "ZDROWY STYL ŻYCIA"
przeprowadzonego w związku ze Światowym Dniem Zdrowia


I MIEJSCE        Piotr Kicki                       kl. VI a

II MIEJSCE      Angelika Wylegała            kl. VI c

III MIEJSCE    Magdalena Przymusińska    kl. VI b
                        Adam Mnich                        kl. VI a    

organizatorzy: Joanna Krysztofiak, Jolanta Kukieła

                                                        Gratulujemy!


ZWYCIĘZCY KONKURSU "POZNAŃ - MOJE MIASTO"


Maksymalna ilość  punktów do zdobycia  dla klas IV wynosiła 100 pkt

Maksymalna ilość  punktów do zdobycia  dla klas V  wynosiła 120 pkt

Maksymalna ilość  punktów do zdobycia  dla klas VI wynosiła 125 pkt

Wyniki punktacji konkursu „Poznań- moje miasto”

Klasy IV

·        Magda Szczyt              klasa IVb          94pkt

·        Maja Chmielewska         klasa IVb          91,5pkt

Klasa V

·        Maria Bzowy                 klasa Va            119pkt

·        Emilia Jędroszkowiak    klasa Vc            117pkt

·        Anna Kośmider              klasa Va            112pkt

Klasa VI

·        Magda Krupka              klasa VIb          110,5pkt




ZWYCIĘZCY KONKURSU "NASZ PATRON"


Maksymalna ilość  punktów do zdobycia  dla klas IV wynosiła 100 pkt

 

                       

Maria Bzowy                       klasa Va            50pkt

Patrycja Frankowska           klasa IVa          48,5pkt

Joanna Musisz                     klasa IVa          48,5pkt

Emilia Jędroszkowiak          klasa Vc            46pkt

Martyna Banaszak               klasa VIa          46pkt


Zwycięzcom -  serdeczne gratulacje !!!


Organizator: E. Kuźnicka

 

 Laureaci konkursu na scenariusz kolejnego odcinka serialu pt. "Magiczne drzewo" w reż. A. Maleszki


I  miejsce - Magdalena Puchała za "Drzwi przyszłości" kl.4b
II miejsce - Emilia Jędroszkowiak za "Huśtawkę"          kl.5c
III miejsce - Ada Szydłowska za "Kocią prawdę"           kl.5c

Gratulujemy!


KONKURS EKOLOGICZNY

ORGANIZATOR: Joanna Krysztofiak

KLASY V

Do konkursu przystąpiło 24 uczniów naszej szkoły.

LAUREACI:

I MIEJSCE: Anna Kośmider (kl VA)
II MIEJSCE: Maria Bzowy (kl VA)
III MIEJSCE: Izabella Bartkowiak (kl VB)

KLASY VI

Do konkursu przystąpiło 23 uczniów naszej szkoły.

I MIEJSCE: Piotr Kicki (kl VIA)
II MIEJSCE: Maciej Tomkowiak (kl VIC)
III MIEJSCE: Magdalena Przymusińska (kl VIB)


"Mój ulubiony zakątek Poznania"
to tytuł konkursu fotograficznego organizowanego w ramach akcji "Kocham Poznań".
Finał konkursu odbędzie się w maju, ale już dziś warto "tropić" miejsca godne zauważenia i uwiecznienia.
Zachęcamy do wzięcia udziału w tej niezwykłej przygodzie z obiektywem. Czekamy na pierwsze fotografie.
Organizatorzy: p. Joanna Kicińska i nauczyciele języka polskiego.


KONKURS ORTOGRAFICZNY


Laureatką Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego została Marta Dykcik, a jego finalistką Emilia Jędroszkowiak
Gratulujemy!



Wyniki konkursu ortograficznego. Etap szkolny.

KLASY CZWARTE
I miejsce
Marta Dykcik
kl. IVa
II miejsce
Emilia Rybarczyk
kl. IV c
III miejsce
Magdalena Puchała
kl. IV b

KLASY PIĄTE

I miejsce Emilia Jędroszkowiak kl. Vc
II miejsce Bartosz Alter
kl. Va

Maria Bzowy
kl. Va
III miejsce
Anna Kośmider
kl. Va

Łukasz Murias  kl. Vb

Jakub Grzelczyk
kl. Vc

KLASY SZÓSTE
 I miejsce
Marcin Płuciennik
kl. VI a
II miejsce
Weronika Brykarczyk
kl. VI c
III miejsce
Marta Wydra
kl. VI b

Uczniowie, którzy zajęli pierwsze miejsca będą reprezentować naszą szkołę w VII Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym Szkół Podstawowych Miasta Poznania. Konkurs rejonowy odbędzie się 16 kwietnia 2008 r. o godz. 16.00 w Szkole Podstawowej nr 15.


KONKURS RECYTATORSKI

Laureaci Konkursu Recytatorskiego.

KLASY CZWARTE
I miejsce
Magdalena Szczyt
kl. IVb
II miejsce
Mateusz Gemzicki     
kl. IVb
III miejsce
Julia Salazar 
kl. IVa

 KLASY PIĄTE
I miejsce 
Emilia Jędroszkowiak 
kl. Vc
II miejsce 
Izabella Bartkowiak
kl. Vb
III miejsce 
Patrycja Płóciniak    
kl. Vb

KLASY SZÓSTE

I miejsce 
Dominika Bajerlein 
kl. VIb
II miejsce 
Marta Wydra   
kl. VIb
III miejsce 
Daria Płotkowiak  
kl. VI b

Weronika Brykarczyk
kl. VI c


TURNIEJ BIAŁYCH PIÓR

Prace biorące udział w konkursie.

"Zakręcony szpak"
Klaudia Biernacka
kl. IVc            poezja
"Rytm szkolny"
Natalia Wieczorek
kl. IV c           poezja
"Z Bogiem"
Dawid Szymański
kl. IVc            poezja 
"Akrostychy" "Mój dom"
Izabella Bartkowiak
kl. Vb             poezja
"Scarlett i Złota Róża" Emilia Jędroszkowiak
kl. Vc             proza
"Lęk"
Magdalena Krupka
kl. VI b           poezja
"Spacer na Księżycu"
Dominika Bajerlein
kl. VI b           proza
"Ostatni amulet"
Weronika Brykarczyk
kl. VI c           proza
"Spacer na Księżycu"
Jakub Rosik
kl. VI c           proza
"Przygoda Sary"
Angelika Wylegała
kl. VI c           proza


Laureaci Turnieju Białych Piór

 

KATERGORIA: PROZA

WYRÓŻNIENIA:      Emilia Jędroszkowiak  kl. Vc za tekst „Scarlett i Złota Róża"

       Angelika Wylegała  kl. VI c za tekst „Przygoda Sary"

KATEGORIA: POEZJA

WYRÓŻNIENIA:       Marta Wydra kl. VI b za wiersz „Łódka”

        Magdalena Krupka kl. VI b  za wiersz  "Lęk"



KONKURS "URODZINY MOJEJ SZKOŁY"

Prace konkursowe złożyli:
Prace konkursowe złożyli:
Klaudia Biernacka
kl. IV c
Anna Książkiewicz
kl. Va
Adam Nadstaga
kl. Va
Zuzanna Matynia
kl. Va
Aleksandra Szuder
kl. Va
Ada Przybyła
kl. Va
Partycja Piłat
kl. Va
Maria Bzowy
kl. Va
Monika Marek
kl. Va
Szymon Gut
kl. Vb
Izabella Bartkowiak
kl. Vb
Patrycja Płóciniak
kl. Vb
Mikołaj Morawski
kl. Vb
Marcin Winny
kl. Vb
Agata Jurek
kl. Vb
Dominika Bajerlein
kl.VI b
Paulina Niewiada
kl.VI b

Wyniki konkursu !

I miejsce
Monika Marek
kl. Va

Marysia Bzowy
kl. Va



II miejsce
Agata Jurek
kl. Vb

Szymon Gut
kl. Vb



III miejsce
Dominika Bajerlein
kl. VIb

Anna Ksiązkiweicz
kl. Va

                                                                                                 Gratulujemy!


Do etapu rejonowego konkursu "Złota Żabka" zakwalifikowali się:

Magdalena Przymusińska    kl. VI b    matematyka
Magdalena Krupka             kl. VI b    j. polski
Piotr Kicki                        kl. VI a    j. polski


IV MIĘDZYSZKOLNY KONKURS NA PLAKAT REKLAMOWY WYKONANY TECHNIKĄ KOMPUTEROWĄ POD HASŁEM "Przeczytaj tę książkę!"

Organizator: SP19 w Poznaniu
W konkursie mogą uczestniczyć uczniowie klas IV-VI
Forma i temat: plakat reklamowy dowolnie wybranej książki  - wydruk w formacie A4 (na kartce białej lub kolorowej)
Technika wykonania - dowolny program komputerowy

Zasady konkursu:

Prace proszę składać do pokoju nauczycielskiego. Do każdej pracy należy dołączyć kartę informacyjną:

  • imię i nazwisko, klasa
  • imię i nazwisko autora reklamowanej książki, tytuł oraz nazwa wydawnictwa, miejsce i rok wydania
  • nazwa programu/programów komputerowego, w którym plakat został wykonany
  • jeżeli praca została stworzona pod kierunkiem któregoś z nauczycieli należy napisać nazwisko, e-mail nauczyciela lub zaznaczyć, że wykonana samodzielnie.

Przy tworzeniu pracy należy zwrócić szczególną uwagę na poprawność wykonania plakatu, oryginalność i estetykę.

Najlepsze plakaty znajdą się na wystawie podsumowującej konkurs oraz na www.sp19poznan.pl. Autorzy tych prac otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe.
Wszystkie prace biorące udział a konkursie pozostaną własnością organizatora.


VI edycja Poznańskich Konkursów Informatycznych dla Uczniów Szkół Podstawowych

I konkurs - 04. 04. 2008 - piątek Turniej gra komputerowa - Kulki

Do konkursu zakwalifikowali się:

z klas 1-3: Mikołaj Szymański (1B), Marcin Matuszczak (3A) i Paulina Włodarczak (3A)

z klas 4-6: Mateusz Gemzicki (4B), Anna Kośmider (5A) i Monika Marek (5A)

Gratulujemy i życzymy sukcesów w finale !!!


II konkurs - 09. 04. 2008 - środa Pracuję z komputerem - Word i Paint


III konkurs - temat: EURO 2008 - piłka nożna

Konkursy odbędą się w SP-84 Poznań, ul. Św. Szczepana 3 (Dębiec przy pętli tramwajowej);
sala nr 14
I Konkurs 04.04.2008 r. godz. 11:00-11:30
Comments