Turnus rehabilitacyjny

TURNUS REHABILITACYJNY SARBINOWO 2010

Uczniowie SOSW w Karczmiskach w dniach  24-08 2010 przebywali na turnusie rehabilitacyjnym w ośrodku „Flisak” w Sarbinowie.

            Uczestnicy  turnusu korzystali z wielu atrakcji jakie czekały na nich w tym ośrodku. Oprócz codziennych zabiegów rehabilitacyjnych wychowankowie spędzali czas na długich spacerach wzdłuż brzegu Bałtyku. Między innymi dotarli do miejscowości Gąski, w której znajduje się 50metrowa latarnia morska. Mogli zobaczyć ile trudu trzeba ponieść, by ryby trafiły na nasz stół. Wędrując szlakiem nadmorskim dotarli do znanego kurortu w Mielnie.

            Niesamowita przygodę uczniowie przeżyli podczas wycieczki do Kołobrzegu - czekał na nich rejs statkiem po otwartym morzu oraz zwiedzanie molo i portu, gdzie mogli zobaczyć różnego rodzaju statki i okręty.

            Zwiedzając Koszalin obejrzeli zabytkową katedrę i urbanistykę miasta. Nasi wychowankowie nie narzekali na brak różnego rodzaju rozrywek jakie przygotował tamtejszy ośrodek wypoczynkowy. Częste dyskoteki oraz ognisko długo będą budziły emocje.

            Po dwutygodniowym pobycie, kiedy nadszedł czas odjazdu niełatwo było się rozstać z pięknie położonym Sarbinowem.

             Jednak wszyscy byli przekonani że w szkole czekają na nich stęsknieni koledzy, koleżanki oraz wychowawcy i nauczyciele a w domu rodzice.

Comments