Новини

До Вашої уваги! Створено додатковий сайт. Для пошуку інформації перейдіть за адресою: http://socalnij-pedagog.mozello.com

Навчальна гра «Ліза та її друзі подорожують світом»  

    Протягом листопада – грудня 2019 року учні 5-11 класів в рамках загальнонаціональної акції “16 днів проти насильства” мандрували спільно із соціальним педагогом Скидан С. Д. та Лізою – героїнею гри «Ліза та її друзі подорожують світом»   У ході гри ми здійснили навколосвітню подорож, навчилися вірно "збирати валізу" й уникати ризиків, зустріли пана Опосума, капітана Кита, тигрокотів та чайок-жебрайок і здобули не одну суперсилу! 

    Це не просто гра, це інструмент, що допоміг:

Ø виробити у гравців навички безпечної поведінки в ситуаціях, які потенційно можуть призвести до потрапляння у ситуацію торгівлі людьми;

Ø торкнутися питання толерантності, командної роботи та розвитку лідерських навичок в учасників та учасниць команд;

Ø розвинути у гравців ряд дуже важливих компетенцій!!!

   3 грудня у світі відзначається Міжнародний день людей з обмеженими можливостями, який проголошено Генеральною Асамблеєю ООН у 1992 році. Відзначення цієї дати спрямоване на посилення уваги до проблем людей з інвалідністю, захисту їх гідності, прав і благополуччя. Цей день є нагадуванням людству про його обов’язок виявляти турботу і милосердя до людей з особливими потребами.

    Класні керівники, фахівці психологічної служби, вчитель християнської етики забезпечили проведення інформаційної кампанії «Можливості – обмежені, таланти - безмежні», де учням було продемонстровано відео матеріали «Подарунок», «Тамара», та проведено бесіду «Відкрий серце для добра». 

02.12.2019 року до 1 грудня – Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, були проведені різноманітні тематичні виховні години з питання попередження розповсюдження СНІДу та ВІЛ: «міфи і факти»; урок здоров’я «Захисти себе від СНІД/ВІЛ». 

До Міжнародного дня толерантності, який світова спільнота відзначає 16 листопада,  протягом 14–20 листопада школярі брали участь у різноманітних виховних, розважальних і просвітницьких заходах. Учні переглядали мультфільми «Халабудка», «Толерантність» та відеоролик «Толерантність починається з мене», малювали малюнки, брали участь у арт-кафе «Толерантності країна» та акції «Теплі обійми», які згуртували школярів. Загалом проведені заходи формували в учнів загальнолюдські моральні цінності, поширювали серед шкільної спільноти принципи терпимості, сприяли налагодженню толерантних взаємин між учасниками освітнього процесу

 29 жовтня 2019 р. на базі Лановецької ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 відбулося засідання інтервізійної групи для практичних психологів та соціальних педагогів закладів освіти Лановецької міської ради, організоване та проведене головою предметної методичної комісії Іванною Матевощук. Основною темою обговорення учасниками засідання була діяльність фахівця психологічної служби в умовах впровадження інклюзивного навчання та психолого-педагогічний супровід дітей з особливими освітніми потребами.

У період проходження практики Матевощук І.О., студентка – практикантка 4-го курсу 401 групи напряму підготовки 231 «Соціальна робота» факультету педагогіки, психології та соціальної роботи Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, 19 жовтня 2019 року провела залікове тренінгове заняття «Стоп булінг» з учнями 7-Б класу. Керівник практики Скидан С.Д. була присутня на занятті. Під час проведення заняття Ірина сміливо застосовувала інтерактивні методи роботи з використанням інноваційних технологій,  вчила дітей відстоювати власну думку. На заході  було поєднання колективної, самостійної, індивідуальної форм роботи.

10 жовтня 2019 року психологічною службою школи  було проведено заходи, приурочені Всесвітньому дню психічного здоров’я (World Mental Health Day). Мета усіх дійств – запобігання поширенню депресивних розладів, шизофренії, наркотичної залежності, епілепсії, тощо. А  тому темою цього дня стало гасло  «Позитивне мислення – основа відмінного психічного здоров’я». Позитиний настрій – найголовніше в житті. Саме оптимізм не дозволяє впасти в депресію, нервувати через дрібниці, які руйнують імунітет, впливають на внутрішні відчуття, від яких залежить здоров’я.

       Кожна сучасна школа має бути, передусім, центром сприяння здоров’ю. З метою формування здоров’язберігаючих компетентностей учнів школи  було організовано та проведено такі заходи:

- динамічні перерви (учнівське самоврядування виступило в ролі тренерів танцювальних хвилинок для учнів початкової школи);

- гра «Імпульс» ( майстер-клас: навчання умінню керувати своїми емоціями, настроєм, діями);

    Така форма роботи, допомагає сформувати в учнівському колективі мікроклімат позитиву і налаштувати на підтримку, небайдужість до стану іншої людини та подій.

20 вересня 2019 року було проведено бесіди та години класного керівника «Мир і права дитини», «Право народів на мир». Члени учнівського самоврядування провели для учнів 7-их класів флеш–моб «Бажаємо Україні миру». На шкільному подвір’ї учні утворили живу композицію «МИР». Тема миру для нас, українців, надзвичайно болюча, це крик душі кожного патріота своєї держави. Для учнів 1-4 класів організовано арт-стріт на асфальті «Ми за мир на планеті Земля». Педагог – організатор спільно з соціальним педагогом провели акції «Корзинка побажань», «Долоньки миру». Акція «Діти України за мир» проходила у 5-6 класах, у ході якої учні висловлювали свої побажання та прикріплювали сердечка до символічної карти України.

В рамках Всеукраїнського тижня протидії булінгу в школі, учасники освітнього процесу були ознайомлені з умовами адміністративної відповідальності за вчинення булінгу (цькування) і вироблення алгоритму дій щодо профілактики проблеми булінгу. Зокрема, для інформування школярів та педагогів соціальним педагогом (Скидан С.Д.) було організовано 17 вересня 2019 року зустріч з працівником ювенальної превенції Лановецького відділення поліції лейтенантом поліцїі Ревизюком Михайлом, заступником начальника відділу "Лановецьке бюро правової допомоги" Вітою Святинюк та нотаріусами Лановецької державної нотаріальної контори Сергієм Джусом, Марією Хомяк та Людмилою Коваль. На дану тематику проведено урок для учнів 7-9 класів. Запрошені розповіли учням про булінг: особливості булінгу та відповідальність батьків й учнів у разі вчинення булінгу. Насамкінець гості відповіли на усі поставлені запитання. 

10 вересня 2019 року у Всесвітній день запобігання самогубствам практичний психолог (Матевощук І.П.) та соціальний педагог (Скидан С.Д.) провели психологічний тренінг "Вихід є!" з метою недопущення суїцидальних випадків серед молоді. Окрім того, закликали дітей завжди ділитися своїми проблемами і переживаннями з дорослими, особливо з батьками, психологами, або ж звертатися до поліції, де їх завжди вислухають та допоможуть.

4 вересня 2019 року для учнів 5, 6, 8 класів працівниками Лановецької державної нотаріальної контори міжрайонного відділу державної виконавчої служби та Лановецького бюро безоплатної правової допомоги та соціальним педагогом (Скидан С.Д.) проведено тематичні уроки «Я МАЮ ПРАВО!». Впродовж занять школярів ознайомили із їхніми правами, які закріплені в Конституції України та Конвенції ООН про права дитини. Здобували учні нові знання в інтерактивній формі, за допомогою ігор та практичних вправ.Під час зустрічей вчителів та школярів інформовано про способи реалізації правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!», розповсюджено тематичні листівки та буклети.

21 травня 2019 року в актовій залі Міністерства освіти і науки України відбулася підсумкова науково-практична конференція за результатами ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу авторських програм практичних психологів і соціальних педагогів «Нові технології у новій школі» у номінації «Профілактичні програми». 

    Тернопільщину представляли переможці ІІ етапу Конкурсу: практичний психолог і соціальний педагог Тернопільської ЗОШ І-ІІІ ступенів №4 та соціальний педагог Лановецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 Скидан Світлана Дмитрівна. Вона поділилась з колегами приємними і цікавими враженнями. Всіх учасників відзначили подарунками та дипломами

16 квітня 2019 року на базі юридичного факультету ТНЕУ було проведено обласний семінар для практичних психологів та соціальних педагогів. Питання «Захист прав дитини: роль соціального педагога у освітньому закладі» висвітлила соціальний педагог Лановецької ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 Скидан С.Д. Під час семінару панувала творча, креативна, доброзичлива атмосфера.

25  березня 2019 року проведено засідання  предметної методичної комісії практичних психологів та соціальних педагогів працівників закладів загальної середньої освіти. Учасники взяли участь у естафеті професійних здивувань, де у доброзичливій та творчій атмосфері обмінювалися своїм досвідом, методичними родзинками, цікавими знахідками.

15 березня 2019 року відбувся воркшоп «У гармонії з собою» для вчителів, діти яких навчаються в школі. Даний захід розпочався з девізу: «Вчіться у дітей, бо робота в школі – це взаємообмін». Учасники заходу мали змогу відвідати чотири станції, де мали можливість забути про буденні клопоти та поринути в такі цікаві сфери:

     1) Рухова активність людини – запорука доброго здоров’я. Під керівництвом вчителя фізичної культури Басараб М.П. зробили розминку, виконали різні гімнастичні вправи для укріплення рух, ніг, спини.

     2) Їжа, як джерело здоров’я – Яцентюк М.Р. вчитель з основ здоров’я розповіла про запоруку збалансованого, корисного харчування. На даній станції учасники мали змогу почастувати фруктами, сухофруктами та бананово-шоколадним коктейлем.

     3) Ідеали краси та здоров’я. Вплив модних тенденцій на здоров’я – Кирильчук І.Г., консультант «Оріфлейм» наголосила про модні відтінки, та правила догляду за обличчям, а також провела майстер-клас про нанесення нюдового денного макіяжу.

    4) Зберігаємо та зміцнюємо психічне здоров’я – практичний психолог Матевощук І.П. та соціальний педагог Скидан С.Д. провели учасникам надзвичайно корисну психотерапію «Кокологію» та «Розфарбуємо мандали». Даний захід був цікавий, корисний і змістовний. 

01 березня 2019 року з учнями 8-А класу було проведено цікаве практичне заняття «Про те, як ти дорослішаєш» з тренінг –курсу «Дорослішай на здоров’я». Учні проявили неабияку зацікавленість, активність та отримали відповіді на власні запитання.

26 лютого 2019 року на базі Лановецької ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 ім. Юрія Коваля для фахівців психологічної служби закладів освіти Лановецької міської ради проведено семінар-практикум на тему : «Впровадження здоров’язберігаючих технологій в діяльності працівників психологічної служби». Цікавими практичними вправами та корисним матеріалом з тренінг –курсу «Дорослішай на здоров’я» поділилась соціальний педагог Лановецької ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 Світлана Скидан. Семінар проходив активно, насичено і супроводжувався позитивним настроєм. Під час заходу учасники творчо працювали, обмінювалися досвідом, а також відзначили актуальність і важливість таких зустрічей.

  

24 лютого 2019 року відбулася інтервізійна зустріч з чудовими тренерами Горніцкою І. та Ломовцевою С.  На цей раз  розглядалися теми самозахисту, вироблення кордонів та навичок асертивної поведінки.  Панувала атмосфера творчості, взаєморозуміння та взаємопідтримки. Щире спасибі за отриманні емоції!!!!

21.02.2019 року Скидан С.Д. була учасником тренінгу на базі ТОКІППО для соціальних педагогів закладів загальної середньої освіти був проведений тренінг «Дорослішай на здоров’я», мета  якого формування  навичок роботи з підлітками та молоддю щодо популяризації здорового способу життя, сприяння усвідомленню ними необхідності збереження та зміцнення здоров’я як важливої складової успішного дорослого життя, формування відповідального ставлення та мотивації до збереження сімейних цінностей, закладання основ відповідального батьківства.

  

06 лютого 2019 року на нараді директорів закладів загальної середньої освіти Лановецької міської ради, де друге питання  «Про протидію булінгу (цькуванню)»  було висвітлено  Світланою Скидан, соціальним педагогом Лановецької ЗОШ І-ІІІ ст.№2.

5 лютого 2019 року Україна спільно з Європейськими країнами відзначає день безпечного Інтернету, під гаслом "Разом до найкращого інтернету". В рамках даного заходу працівники Лановецького відділення поліції спільно із соціальним педагогом Скидан С.Д. провели з учнями 7-11 класів, урок на тему "Інтимні селфі в Інтернеті - жарт чи небезпечний ризик?" в рамках інформаційної кампанії  #STOP_SEXтинг.  Також з учнями було проведено профілактичний захід на тему: "Булінг".

     

30 січня 2019 року фахівцями психологічної служби проведено практичне заняття для вчителів початкових класів з метою відпрацювання прийомів самовдосконалення, самопізнання, релаксації й рефлексії. Учасники практикуму мали можливість розкрити і пізнати себе за допомогою проективної методики «Намалюй дерево», розслабитись під звуки чудової релаксаційної музики, насолодитись чудовими барвами природи з презентації кольоротерапії, почути поради про способи саморегуляції.

    

З 10 по 14 грудня 2018 року проходив Всеукраїнський тиждень права, метою проведення якого є ознайомлення учасників освітнього процесу із базовими знаннями про свої права, уміння використовувати їх на практиці та, за потреби, захищати. Під час проведення заходів учні дізналися, куди звертатися, щоб захистити свої законні інтереси, де знайти потрібну інформацію, як протидіяти дискримінації та насильству на різних рівнях.

     Під час тижня права з учнями 1-11 класів відбулись тематична виставка книг «Ваші права і ваші обов’язки», Всеукраїнський єдиний урок «Права людини», відеолекторій «Що тобі відомо про права людини», виставка стіннівок «Я і мої права», групові заняття з елементами тренінгу: «Ефективне спілкування. Попередження жорстокого поводження в учнівському середовищі», «Про права у казках», «Подорож до країни права», година психолога на тему: «Насильство в сім’ї», «Я і ти: від дружби до сім’ї», онлайн - опитування учнів на виявлення проявів булінгу в колективі, групові консультації для батьків: «Покарання чи ляпас. Запобігання насильству в сім’ї». Цікавим за своїм змістом та формою проведення був правознавчий квест «Права знаєш – себе захищаєш» з учнями 9-их класів, проведений 13 грудня. 10 грудня 2018 року відбулася зустріч з головним спеціалістом «Лановецьке бюро правової допомоги» Святинюк В. Г., яка провела відеолекцію «Стоп булінг. Права дитини»; начальником служби пробації Трофимчук В. В. було проведено дискусію «10 грудня – день прав людини. Адміністративна відповідальність учнів», бесіду «Захист прав дитини» провів державний нотаріус Лановецької ДНК Джус С. З., консультантом Лановецької ДНК Черній М. Б. було проведено інформаційне повідомлення «Умій захищати свої права».

30 листопада 2018 р. на базі Лановецького міського КЗДО «Ромашка» для практичних психологів та соціальних педагогів закладів освіти Лановецької міської ради проведено коуч-практикум на тему «Вивчення особистісних якостей педагога з метою підвищення ефективності педагогічної діяльності». Мета заходу: відпрацювання прийомів самовдосконалення, самопізнання, ауторелаксації й ауто рефлексії; підвищення професійного рівня через оволодіння новими знаннями, навичками.Процес самопізнання завершився блоком релаксаційних вправ, які запропонувала соціальний педагог Скидан С. Д. Активізуючи свої внутрішні ресурси, учасники практикуму виконували вправи «М’язова енергія», «Освоюємо саморегуляцію», «Заохочення»; релаксували під вправи «Квітка в долоньках», «Заохочення», отримали на згадку пам’ятку «Банк способів саморегуляції».

20 листопада 2018 року з учнями початкових класів Лановецької ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2  інспекторами  Лановецького відділення поліції Церковнюк М. та Ревизюк М. за участю соціального педагога Скидан С.Д.  в рамках Всеукраїнського профілактичного заходу «Безпека на дорозі». Проведене заняття дало змогу перевірити свої знання з правил поводження на вулицях та у громадських місцях, а також безпеки на дорозі.

14 листопада 2018 року з учнями середнього шкільного віку Лановецької ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2  інспекторами  Лановецького відділення поліції Церковнюк М. та Ревизюк М. за участю соціального педагога Скидан С.Д. було проиведено профілактичні бесіди «Мобільні телефони: за і проти використання у школі» та "Адміністративна та кримінальна відповідалність неповнолітніх та малолітніх". Проведені бесіди дали змогу учням краще усвідомити ризики протиправної поведінки, перевірити свої знання.

29 жовтня 2018 року на базі Лановецької ЗОШ І-ІІІ ступенів№2 проведено інструктивно-методичну нараду для фахівців психологічної служби закладів освіти Лановецької міської ради. Голова предметної методичної комісії Матевощук І.П. запропонувала присутнім для обговорення питання про нову редакцію Положення про психологічну службу, про апробацію зразків документації практичних психологів та соціальних педагогів закладів освіти; надала методичні рекомендації щодо оформлення документації по роботі з дітьми з особливими освітніми потребами. Фахівці психологічної служби закладів освіти ознайомились із поняттями тімбілдінгу (командотворення) в освітньому середовищі. 

   Скидан С.Д. розповіла про основи медіа грамотності сучасного соціального педагога (за матеріалами обласного семінару).

18 жовтня 2018 року на базі Тернопільського ОКІППО відбувся обласний семінар для соціальних педагогів освітніх закладів на тему “Основи медіаграмотності сучасного соціального педагога.” На семінарі розглядалися такі питання: історія та сучасний розвиток медіаграмотності; роль медіаосвіти в формуванні світоглядних позицій; медіаграмотність соціальних педагогів як вимога інформаційного суспільства; використання загальноосвітніх медіапродуктів у професійній діяльності соціального педагога.

Учасниками заходу було обговорено дану тематику та вироблено ряд рекомендацій щодо подальшої діяльності у даному напрямку.

 

27 квітня 2018 року в рамках Тижня психології спільно з учнівським самоврядуванням  у Лановецької ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 з учнями 9-Б, 7-А класів проведено відеоперегляд ролику "Психолог -  це..."  та бесіда "Психологія - наука про..."

23.03.2018 року з учнями 4-Б класу Лановецької ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 заняття з елементами тренінгу "Попереду у нас  - 5-ий клас". З метою сприяння успішному протіканню процесу адаптації учнів до навчання у середній школі, формування у них поваги до норм і цінностей життя школярів; прагнення до саморозвитку і самовдосконалення. Дітям було надано рекомендації щодо успішного проходження адаптаційного періоду.

21 березня 2018 року з учнями 8-Б класу Лановецької ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2  було проведено елементи тренінгового заняття «Негативні соціальні явища та їх подолання». Проведене тренінгове заняття дало змогу учням краще усвідомити ризики протиправної поведінки.

19.03.2018 року спільно з практичним психологом Кравчук Г.П., класоводом Волянюк С.О. з учнями 2 класу Борсуківської ЗОШ проведено профілактичну бесіду "Охайний учнівський портфелик". Деякі учні "лікували" свої зошити, чернетки, а інші ознайомили із навичками складання портфелика самостійно.

19.03.2018 року спільно з практичним психологом Кравчук Г.П. з учнями 5-9 класів Борсуківської ЗОШ проведено відеолекторій "Безпечний інтернет: основні підказки". Учні брали активну участь, були допитливі.

14.03.2018 року з учнями 4-Б класу Лановецької ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 було проведено заняття з елементами тренінгу "Права та обов'язки". З метою формування у них поваги до норм і правил поведінки. Дітям було надано рекомендації .

07.03.2018  року з учнями 10-А класу Лановецької ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 заняття з елементами тренінгу "Права та обов'язки жінки. Гендерні стереотипи".  З метою формування у них поваги до інших. Дітям було надано рекомендації

26.02.2018 року на базі Нападівської ЗОШ І-ІІІ ступенів було проведено методичне об’єднання фахівців психологічної служби Борсуківської сільської ради. Заняття "Зроби з лимону лимонад" було розроблено і проведено практичним психологом Рудніцькою О.Ф. та соціальним педагогом Коп’як Л.М. Голова МО  Скидан С.Д. ознайомила присутніх із питаннями ведення ділової документації фахівців. На МО панувала атмосфера невимушеності та позитиву.

05.02.2018 року з учнями 1 класу Борсуківської ЗОШ проведено тренінгове заняття " Який я?". Учні брали активну участь, були допитливі,  жваві та відповідали на запитання вікторини.

01 лютого 2018 року відбувся семінар-тренінг «Психологічна допомога суб’єктам освітнього процесу, які постраждали від військових дій в АТО», за інформаційно-методичного сприяння Всеукраїнського Благодійного Фонду – Центру психологічної допомоги «КРОК НАЗУСТРІЧ» м.Тернополя. На цей раз  розглядалися теми тривожності, агресії, безпеки у дітей, а також арт-терапевтичні методики діагностики та корекції цих станів у дітей.

18 січня 2018 року учні Борсуківської ЗОШ І-ІІІ ступенів організували акцію "Тепло дитячих сердець", в рамках якої було передано зібрані речі  та канцтовари до ЛРЦСССДМ, та відвідано геріатричний будинок міста Ланівці.

16 грудня 2017 року, напередодні свята Миколая маленькі жителі Лановеччини спільно з мешканцями інших районів області  побували в Тернопільському академічному обласному театрі актора і ляльки. Там для них влаштували театралізоване дійство з подарунками від святого Миколая. Серед них 20 діток Лановецького району. Спільними зусиллями відділу сім’ї та молоді облдержадміністрації та театру актора і ляльки свято влаштували для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей-інвалідів, дітей з багатодітних та малозабезпечених сімей, дітей, чиї батьки є учасниками антитерористичної операції, дітей-переселенців, а також для творчих та обдарованих дітей. В рамках даного заходу діти переглянули святкову виставу до дня Миколая, а також отримали солодкі подарунки.

07.12.2017 року було проведено з п'ятикласниками Борсуківської ЗОШ І-ІІІ ступенів тренінгове заняття  "Острів здоров'я", Скидан С. Д., соціальним педагогом школи, та вчителем основ здоров'я Киреєю Віталієм Павловичем. Учні зробили висновок, що здоров'я - найбільший скарб людини.

30 листопада 2017 року у приміщенні КДНЗ «Ромашка» м. Ланівці відбувся семінар-тренінг «Психологічна допомога суб’єктам освітнього процесу, які постраждали від військових дій в АТО», за підтримки Всеукраїнського Благодійного Фонду «КРОК НАЗУСТРІЧ» м.Тернополя.  Учасниками семінару були практичні психологи і соціальні педагоги закладів загальної середньої та дошкільної освіти (де, навчаються та виховуються діти, з сімей учасників АТО), методист психологічної служби РМК Олена Ткачук.   Тренери – психологи Світлана Ломовцева та Ірина Горніцька навчали психотерапевтичних методів роботи з дітьми, учасників АТО. Досвід роботи Центру «Крок назустріч» був дуже корисним і безцінним для фахівців психологічної служби освіти Лановецького району, адже особливо вразливою верствою населення є сім’ї військовослужбовців, жінки та діти. Надзвичайну увагу варто приділяти дітям з огляду на обмеженість їх життєвого досвіду, вразливість та незрілість дитячої психіки. Для дитини непросто зрозуміти, що сталося в родині, місті, країні, що часом призводить до переживання безпорадності, тривоги, навіть до виникнення стресових розладів. Зважаючи на те, що і надалі відбуваються бойові дії, актуальності та значущості набуває професійна діяльність працівників соціально-психологічної служби системи освіти.

24 листопада 2017 року на базі на базі НВК «Лановецька ЗОШ №1 І-ІІІ ступенів – ліцей імені Юрія Коваля» відбувся районний семінар-практикум практичних психологів та соціальних педагогів на тему «Психолого-педагогічний супровід роботи з дітьми з особливими освітніми потребами». Досвідом роботи із учнями інклюзивних класів поділилась соціальний педагог Скидан С.Д. та спільно з практичним психологом Матевощук І.П. провели коуч-практикум для фахівців психологічної служби з використанням асоціативних карток «Креатив». Використання таких карток дає можливість проектувати себе на внутрішній психічний світ особистості, розвинути  творчі здібності, візуалізувати свої страхи, бажання, очікування, імпульси. Районний семінар-практикум справив приємне позитивне емоційне враження, адже це можливість не лише отримати цікаву інформацію з зазначеної теми, а й поспілкуватись в колі фахівців, отримати пораду, «зарядитись енергією» для подальшої роботи з усіма учасниками освітнього процесу.

20 листопада 2017 року в Борсуківській ЗОШ І-ІІІ ст.відбулося заняття з елементами тренінгу "Розвиток соціальної згуртованості суб'єктів освітнього процесу". Учасниками тренінгу були психологи й соціальні педагоги закладів освіти Борсуківської сільської ради (ОТГ), керівники й вчителі Борсуківської ЗОШ І-ІІІ ст. та головний спеціаліст-інспектор відділу освіти ОЗКТМС Борсуківської сільської ради (ОТГ) Солонина Олена Павлівна. В творчій дискусії відбулося обговорення основних проблем соціальної згуртованості. Були окреслені шляхи покращення взаємодії школи, сім'ї та громади щодо навчання та виховання підростаючого покоління.

15 листопада 2017 року з метою подати учасникам  заняття інформацію про складові  здоров’я, здоровий спосіб життя та фактори, що впливають на формування здоров’я  з п'ятикласниками Лановецької ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 були проведені тренінгові заняття  "Острів здоров'я", де учні мали змогу зробити висновок, що здоров'я - найбільший скарб людини.

     

31 жовтня 2017 року з педагогами проведено вправи "Мій колега" та "Мої відчуття"  з метою аналізу  власних відчуттів, відчуття свого «я» в рамках тренінгового заняття "Психологічне благополуччя педагогів" з використанням асоціатиивних карток "Креатив - 2".

 25 жовтня 2017 року директори, представники опорних шкіл та загальноосвітніх навчальних закладів І-ІІІ ступенів, які планують стати опорними були учасниками тренінгу “Розвиток соціальної згуртованості суб’єктів освітнього процесу”, який відбувся у Тернопільському ОІППО. Учасники тренінгу ознайомились із формами і методами формування соціальної згуртованості суб’єктів освітнього процесу. Учасники розглянули виклики та нові можливості співпраці школи та громади  в умовах децентралізації. 

         Тренери Кавецький В.Є., доцент, в.о.завідувача кафедри педагогіки, психології та інклюзивної освіти, кандидат педагогічних наук та Соболяк Л.Є., методист, в.о. завідувача відділу менеджменту, координації та комунікації методичних служб створили творчу атмосферу в ході тренінгу, старались дати зрозуміти учасникам, що тільки в згуртованості школи, громади, учнів і батьків одночасно з якісним навчанням шкільної програми та розвитком групи важливих соціальних навичок можна досягти комунікації, роботи в команді, відповідального прийняття рішень, готовності до постійного саморозвитку і вміння жити в конкурентному середовищі.

18 жовтня 2017 року з учнями 1-Б класу було проведено відеолекторій на тему "Моя поведінка в школі". Мета: ознайомити з правилами для учнiв; розширити уявлення учнiв про взаємодiю людей у школi; розвивати толерантнiсть; виховувати культуру спiлкування у школi.

27 вересня 2017 року відбулося  засідання шкільного методичного об'єднання класних керівників Лановецької ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2.  В засіданні методичного об’єднання взяли участь: класні керівники 5-11 класів, заступник директора з виховної роботи Яцентюк М. Р., практичний психолог Матевощук І. П. та соціальний педагог Скидан С. Д. Зокрема, соціальний педагог  ознайомив з постановою Кабінету Міністрів України від 13 вересня 2017 р. № 684 "Про затвердження Порядку ведення обліку дітей шкільного віку та учнів".

 

19 вересня 2017 року у Тернопільському ОКІППО відбувся практикум для практичних психологів та соціальних педагогів опорних шкіл на тему «Особливості організації роботи практичного психолога і соціального педагога». Досвідом роботи щодо надання якісних психологічних послуг в опорній школі, ролі працівника психологічної служби у створенні партнерських стосунків серед учасників навчально-виховного процесу поділилися практичний психолог Лановецької ЗОШ І-ІІІ ст. №2 – Матевощук І.П. та соціальний педагог Скидан С.Д.

 06 вересня 2017 року з учнями середнього шкільного віку Лановецької ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2  інспектором ювенальної превенції Лановецького відділення поліції майором поліції Рудько С.Є. за участю соціального педагога Скидан С.Д. було проведено модульне заняття «Побудова позитивної життєвої перспективи» в рамках Всеукраїнського профілактичного заходу «УРОК З ПОЛІЦЕЙСЬКИМ». Проведене тренінгове заняття дало змогу учням краще пізнати себе, усвідомити ризики протиправної поведінки, перевірити свої знання з правил поводження на вулицях та у громадських місцях, а також безпеки на дорозі.

    01 вересня 2017 року спільно з класним керівником Онищук В.І. з учнями 10 класу Борсуківської ЗОШ І-ІІІ ступенів було проведено елементи тренінгового заняття "Я та нові обставини у моєму житті". З метою сприяння подальшому згуртуванню класу, поглибленню процесів саморозкриття, підвищення в учасників групи власної значимості, цінності. 

19 травня 2017 року спільно із класоводом 4 класу Музичук Н.Р. Борсуківської ЗОШ, з учнями 4 класу, їхніми батьками та педагогами, які навчатимуть у 5 класі було проведено заняття з елементами тренінгу "Попереду у нас  - 5-ий клас". З метою сприянняуспішному протіканню процесу адаптації учнів до навчання у середній школі, формуванню у них поваги до норм і цінностей життя школярів; виховувати у дітей шанобливе ставлення до школи, вчителів, стимулювати розвиток гуманних якостей, формувати прагнення до саморозвитку і самовдосконалення. Учасники навчально-виховного процесу брали активну участь у занятті. Дітям та батькам було надано рекомендації щодо успішного проходження адаптаційного періоду майбутніми 5-класниками.

 

25 квітня 2017 року на базі Лановецького РМК відбувся навчальний семінар-тренінг для новопризначених класних керівників, практичних психологів та соціальних педагогів "Емоційні ресурси особистості у подоланні агресії в учасників навчально-виховного процесу".    В рамках заходу соціальним педагогом Скидан С.Д. були проведені з учасниками тренінгу цікаві й змістовні практичні методики, зокрема,  на пізнання значимості власної візії учасників навчально-виховного процесу. 

                        

Протягом січня-березня 2017 року соціальним педагогом з учнями початкових класів Борсуківської ЗОШ І-ІІІ ступенів та Лановецької ЗОШ № 2 проведено тренінгові заняття "Я у світі" як індивідуальні, так і групові. Під час занять дітей ознайомлено із поняттями "Який я?", "Мої переваги", "Мої захоплення", "Яким я хочу бути...", "Самооцінка" і інше. Заняття проводилися з застосуванням відеороликів, мозкового штурму, "Мікрофону", з елементами казкотерапії та читання притч.

27 лютого 2017 року з учнями 5-6 -х класів Лановецької ЗОШ №2 проведено профілактичну бесіду "Дисципліна і порядок - запорука успішного навчання і виховання", під час бесіди обговорювалися питання, які запитували учні.

ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ!

23 лютого 2017 року за ініціативи вчителя Березюка А.М. та соціального педагога Скидан С.Д. урок по захисту Вітчизни для учнів 11 класів Лановецької ЗОШ № 2 проходив у Лановецькому ВП КВП ГУНП в Тернопільскій області. Майор поліції відділення, Денис Альохін розповів про тактико-технічні характеристики екіпірування та озброєння поліції. Юні громадяни з цікавістю слухали розповідь, приміряли бронежилети, каски, та ставили масу запитань.

 

А також курсант Львівського державного університу внутрішніх справ Марія Церковнюк, яка проходить стажування в Лановецькому відділенні поліції провела профорієнтаційну роботу з дітьми випускних класів Лановецької ЗОШ № 2, розповіла про вступ до ВНЗ МВС. На про провокативні запитання дітей, чи володіє вона прийомами самозахисту, юна полісменка продемонструвала їх, розповіла школярам про дотримання дисципліни, «життя в казармі», « курс молодого бійця».

 

Дитино, знай свої права!

23 лютого 2017 року у Лановецькому відділенні поліції відбулася зустріч із учнями 11-Б класу. З неповнолітніми проведено профілактичну бесіду на правову тематику, роз'яснено  про адміністративну та кримінальну відповідальність. 

    Крім того, інспектором ювенальної превенції Рудько С.Є. наголошено про ПРАВА ДИТИНИ. Учасники заходу отримали відповідні буклети, розроблені ГУНП в Тернопільській області.

УВАГА! НЕБЕЗПЕЧНІ ІГРИ!

Заступником начальника Лановецького ВП КВП ГУНП в Тернопільській області, майором поліції Ігорем Гуральським 22.02.2017 року з метою попередження проведено роз'яснюючу бесіду, із педагогами та школярами Лановецької ЗОШ № 2, про небезпеку у соціальних мережах, про створення небезпечних груп, у яких дітей доводять до самогубства.

Протидія торгівлі людьми!

21 лютого 2017 року  в приміщенні Управління соціального захисту  населення Лановецької РДА відбувся семінар-тренінг на тему «Створення мультидисциплінарних груп з впровадження механізму взаємодії суб'єктів, які здіснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми, в тому числі, дітьми», який проводився  Лановецьким районним центром соціальних служб для сім’ї дітей та молоді. Учасниками заходу були  Власюк В.В.– головний спеціаліст відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації, методист з психологічної служби РМК Ткачук О.П.,практичні психологи та соціальні педагоги навчальних закладів району, а також  представник правоохоронних органів  --старший інспектор Лановецького відділу поліції Кременецького відділу поліції Головного Управління Національної поліції в Тернопільській області, майор поліції Рудько С.Є.; заступник начальника -- начальник відділу соціальної допомоги та субсидій управління служби у справах зайнятості Лановецької РДА Кладькова В.С.; головний спеціаліст служби у справах дітей райдержадміністрації Калітон Н.І.

    Директор Лановецького районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Юзюк С.М., ознайомила учасників семінару з основними нормативно-правовими документами з протидії торгівлі людьми. Фахівець з соціальної роботи Лановецького районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Мотельницька О.А. провела іформаційно-просвітницьку роботу, що включала цікаві та змістовні інтерактивні вправи, сюжетно-рольові ігри щодо обізнаності з данної проблеми.В ході заходу учасники обговорили основні проблеми та узгодили спільні кроки щодо подальшої співпраці у сфері протидії торгівлі людьми на території Лановецького району.

17 лютого 2017 року відбувся районний семінар-практикум практичних психологів та соціальних педагогів «Психологічна готовність випускників до зовнішнього незалежного оцінювання та професійне самовизначення учнів» на базі Юськовецької ЗОШ І-ІІІ ступенів. Основною формою роботи було проведення майстер-класу для практичних психологів та соціальних педагогів "Психологічний супровід учасників навчально-виховного процесу під час підготовки до ЗНО", в ході якого тренери Кравчук Г.П. та Скидан С.Д. формували вміння з професійної компетентності педагогів з даного питання. Кожен учасник отримав багато корисного та цікавого для своєї роботи.

 

16 лютого 2017 року у 8-Б класі проведено батьківські збори за участю слідчого інспектора Лановецького ВП КВП ГУНП в Тернопільській області Ширми Т.В., котрий роз'яснив  батькам про кримінальну та адміністративну відповідальність за невідповідне виконання батьківських обов'язків та про недопущення суїцидів серед молоді,  

про наявність небезпечних груп у соціальних мережах та їх вплив на свідомість дітей йшлось під час  бесіди. Під час зустрічі  слідчий  звернув  увагу на те, що батькам варто заохотити дітей до читання художньої літератури, занять  навчанням, спортом, самопідготовкою та перевіряти облікові записи (акаунти) дитини в соціальних мережах та групи, до яких входить акаунт. Перевіряти вміст спілкування у приватних чатах;

- звертати увагу на коло спілкування дитини;

- намагатись зайняти вільний час дитини спортивними та культурними секціями;

- обов’язково контролювати те, які фото- та відеофайли знаходяться в гаджетах дитини, а також виявляти в яких соціальних мережах зареєстрована дитина;

- встановлювати функцію «батьківський контроль» на всіх гаджетах дитини.

Соціальним педагогом Скидан С.Д. було проведено вправу "Стилі батьківського виховання", а про "Заохочення та покарання у сім'ї" присутніх ознайомила практичний психолог Матевощук І.П.

                                 09 лютого 2017 року о 11.00 год. в приміщенні залу засідань районної ради відбувся навчальний семінар-тренінг з питань допомоги людям, постраждалим від військових дій в зоні АТО, який проводився психологічним центром «Крок назустріч» м. Тернополя. У заході взяли участь учасники бойових дій та члени їх сімей, представники райдержадміністрації, районної та міської рад, голова районної організації спілки учасників АТО Харчук Д.М., працівники військового комісаріату, Лановецького РЦСССДМ, методисти Лановецького РМК, практичні психологи, соціальні педагоги, педагоги-організатори з навчальних закладів. В ході взаємодії тренерів Тернопільського психологічного центру та педагогів закладів освіти були вироблені пропозиції для подальшої співпраці щодо надання освітніх та соціальних послуг постраждалим від збройних конфліктів.

                                                                                               06.02.2017 року на загальношкільній лінійці відбувся виступ на тему "Безпека в Інтернеті! Корисні підказки". Під час виступу надано рекомендації щодо безпечного користування Інтернет- ресурсами, зокрема соціальними мережами.

30 січня 2017 року з учнями 5-А класу проведено відеолекторій на тему "Толерантне ставлення - це...". Також проведено вправу "Це толерантно: так чи ні?"

11 січня 2017 року відбулася інструктивно-методична нарада для практичних психологів та соціальних педагогів з питань функціонування психологічної служби в ІІ семестрі 2016-2017 н.р. та засідання районної експертної комісії для проведення експертизи психологічного і соціологічного інструментарію, що застосовується в навчальних закладах області.

В рамках Тижня права 09.12.2016 року було проведено загальношкільну тематичну лінійку з учнями 1-11 класів на тему "Конвенція ООН про права дитини". План заходів був розроблений заступником директора з виховної роботи М.Р.Яцентюк, вчителем правознавства Т.В.Качан, та фахівцями психологічної служби.

На базі Лановецької ЗОШІ-ІІІ ступенів №2 02 грудня 2016 року спільно з практичним психологом Матевощук І.П. було проведено з класними керівниками 5 класів районних шкіл тренінгове заняття  на тему "Профілактика насильства та жорстокої поведінки в освітному просторі". Також було надано методичні рекомендації.

В рамках Тижня права проводиться онлайн - опитування учнів 5-11 класів" Чи знаю я свої права?" Для того, щоб взяти участь у анкетуванні перейдіть за адресою http://www.survio.com/survey/d/R4B3L7F2P6G9N7D9Z?preview=1

17 листопада 2016 року старший інспектор Лановецького відділення поліції Кременецького відділу поліції головного управління національної поліції в Тернопільській області, майор поліції Рудько Сніжана Євгенівна та інспектор ДАІ Грабарчук Роман провели усний журнал на тему "Правила дорожнього руху для дітей" в зв'язку з погіршенням погодніх умов та бесіду "Правила поведінки. Відповідальність неповнолітніх та малолітніх" з учнями 5-11 класів Лановецької ЗОШ №2.

  До Дня толерантності (16 листопада) проводиться онлайн - опитування учнів 5-11 "  Чи знаєш ти, що таке толерантність"?. Для того, щоб взяти участь у анкетуванні перейдіть за адресою http://www.survio.com/survey/d/A7S7G9B5Y8X8K3L1P?preview=1

та  онлайн-опитування педагогів на тему "Ціннісне ставлення до людини"  http://www.survio.com/survey/d/R6J2N8V5K9H7N2T9K?preview=1

11 листопада 2016 року спільно із класоводом 4 класу Музичук Н.Р. Борсуківської ЗОШ , з учнями 4 класу проведено групове консультування на тему "Йдемо до фахівця з питань розв'язання конфліктних ситуацій", та елементи тренінгового заняття "Шляхи вирішення конфліктних ситуацій", в рамках заходу учням організавано екскурсію у кабінет практичного психолога, соціального педагога. Учнів ознайомлено із діяльністю фахівців психологічної служби, надано роз'яснення щодо основних шляхів подолання конфліктних ситуацій.

09 листопада 2016 року було проведено спільно  з практичним психологом  Матевощук І.П. для учнів 10 та 11-А класів відеолекторій до Дня із захисту дітей від сексуальної експлуатації (18 листопада) з метою сформувати уявлення учнів щодо проблем комерційної сексуальної експлуатації дітей; ознайомити з передумовами втягнення дітей до комерційної сексуальної експлуатації, головними шляхами допомоги і захисту дітей з боку держави і неурядових організацій; виховувати почуття взаємодопомоги. В  рамках відеолекторію учням продемонстровано відеоролики" Життя на продаж", "Торгівля людьми",  проведено обговорення, надано рекомендації:

     -      не довіряйте чужим людям,

-      не віддавайте документи,

-      обов'язково підписуйте контракт, якщо мова йде про працевлаштування;

-      перевірте медичні дані про майбутнього чоловіка (дружину),

-      перевірте ліцензію фірми, якщо їдете за кордон

-      не перевищуйте термін дії візи,                                                                                                                                                        -      візьміть із собою телефони посольства, громадських організацій в іншій країні,                                                    -    зробіть дублікати усіх документів, повідомте рідних куди їдете, на скільки, постійно їм телефонуйте, підтримуйте контакт.

27 жовтня 2016 року було проведено психолого-педагогічний консиліум "Психологічна адаптація першокласників до шкільного життя", де було заслухано класоводів 1-х класів Сидорук О.М., Матевощук С.Г., заступників директора з навчально- виховної роботи Вегеру В.Г. та Білик В.Я., соціального педагога Скидан С.Д., практичного психолога Матевощук І.П., котра проаналізувала проходження адаптаційного періоду учнями та ознайомила присутніх із причинами дезадаптації учнів. Практичний психолог оформила протокол консиліуму із зазначеними рекомендаціями для учнів, класоводів, вчителів - предметників, які викладають у 1-х класах та батьків учнів Лановецької ЗОШ.

24  жовтня 2016 року у Лановецькій ЗОШ  з учнями 4-Б класу проведено елементи тренінгового заняття "Корекція агресивності у поведінці", прочитано притчу "Скибка хліба". 

24 жовтня 2016 року у Лановецькій ЗОШ  для учнів 5-х класів проведено відеолекторій на тему  "Біле рабство - протидія торгівлі людьми", в рамках заходу до Європейського дня протидії торгівлі людьми (18 жовтня) учнів ознайомлено із номером гарячої лінії та надано рекомендації. 

18 жовтня 2016 року у Борсуківській ЗОШ І-ІІІ ступенів для учнів 6-9 класів проведено відеолекторій на тему                "Біле рабство - протидія торгівлі людьми", в рамках заходу до Європейського дня протидії торгівлі людьми учнів ознайомлено із номером гарячої лінії та надано рекомендації. 

19 вересня 2016 року у Лановецькій ЗОШ І-ІІІ ступенів №2  для учнів 1-4 класів проведено лінійку на тему                   "21 вересня - Всесвітній день миру", оголошено конкурс плакатів, що відповідає темі, як підсумок учнів нагороджено грамотами. 

11 травня 2016 року у НВК з учнями 5-Б класу проведено тренінгове заняття на тему "Оминаймо гострі кути". 

27 квітня 2016 року у НВК з учнями 4-х класів проведеногрупове консультування на тему "Ми - майбутні п'ятикласники". Проведено відеоперегляд ролику "Правила поведінки у школі" 

22 квітня 2016 року в рамках Тижня психології у Борщівській ЗОШ з учнями 5-9 класів  проведено відеоперегляд ролику "Психолог -  це..."  та ознайомлено із темою "Психологія - наука про...".

19 квітня 2016 року в рамках Тижня психології спільно з учнями секції МАНу "Психологія"  у НВК учнів3-4 класів ознайомлено із темою "Психологія - наука про...". Проведено відеоперегляд ролику "Психолог -  це..." 

11 квітня 2016 року  батьків учнів 6-Б класу ознайомлено із темою "Запобігання насильства в сім'ї". Класний керівник, Качан Т.В.,  проводила заняття з елеменетами тренінгу, соціальним педагогом проведено відеоперегляд ролику "Я сюди більше не повернуся" та дискусія з питання насильства.

11 квітня 2016 року на базі НВК "Лановецька ЗОШ І-ІІІ ступенів №2-гімназія" методистами РМК Паньків Т.А. та Матевощук І.П. проведено семінар класних керівників 5 класу та фахівців психологічної служби на тему: "Права дитини. Право дитини на захист від насильства. Обов'язок дорослих щодо реалізації цього права"

В рамках Всеукраїнського моніторингу проводиться анкетування учнів 7-11 класів, батьків , педагогів  на тему "Молодь і протиправна поведінка".  Для участі у моніторингу перейдіть за адресою  www.survio.com/survey/d/P4D6L7W1A9I1N1N5C

До Вашої уваги! Створено додатковий сайт. Для пошуку інформації перейдіть за адресою: https://sites.google.com/site/materialisocialnogopedagoga/

  22-24 лютого 2016 року на базі НВК "Лановецька ЗОШ І-ІІІ ступенів №2- гімназія"з учнями 4-6 их класів були проведені відеолекторії з елементами тренінгу на теми "Профілактика лихослів'я: почни із себе!", "Правила поведінки :як не стати жертвою злочинну та правопорушення" з метою формування уявлень про можливі джерела небезпеки;  навчання учнів орієнтуватися в різних обставинах, уміти давати об’єктивну оцінку своїй поведінці; обговорення й роз’яснення конкретних ситуацій; формування практичних навичок і вмінь; виховання позитивного ставлення до власного життя, життя інших та негативного ставлення до правових порушень. Тематика приурочена Міжнародному дню підтримки жертв злочинів. Класоводи та класні керівники  брали активну участь у проведенні відеолекторіїв та обговоренні актуальних питан

 12 лютого 2016 року у Борщівецькій ЗОШ І-ІІІ ступенів було проведено відеолекторій з елементами тренінгу на тему "Розкажіть дітям про Інтернет безпеку", розроблено пам'ятки "Правила перебування у Інтернет мережі" з учнями 5-11 класів. Класні керівники брали активну участь у проведені заходу. Учням 8 класу презентовано фільм "Жорстокість" та проведено елементи тренінгового заняття "Насильство: характерні ознаки. Профілактика".

10 лютого 2016 року   на базі НВК "Лановецька ЗОШ І-ІІІ ступенів №2- гімназія"з учнями 6-их класів було проведено відеолекторій з елементами тренінгу на тему "Розкажіть дітям про Інтернет безпеку", розроблено пам'ятки " Правила перебування у Інтернет мережі", захід присвячений Дню безпечного Інтернету.  

 11 лютого 2016 року на базі Борсуківської ЗОШ І-ІІІ ступенів з учнями 10-11 класів спеціалістом ЛРЦСССДМ Григорчук О.Г. було проведено тренінгове заняття на тему "Попередження насильства у суспільстві". У заході також брала участь практикант-психолог.

22 грудня 2015 року на базі НВК "Лановецька ЗОШ І-ІІІ ступенів №2- гімназія" було проведено семінар - практикум практичних психологів та соціальних педагогівна тему "Творча та інноваційна діяльністьу роботі фахівця психологічної служби навчального закладу" з метою розвитку особистісної та професійної компетентності з питань творчої самореалізації та використання інноваційних методів. Було проведено відеопрезентацію фахових сайтів та блогів.

 11 грудня 2015 року у рамках Міжнародної акції "16 днів проти гендерного насильства" та у Тиждень права,   у 5-8 та 11 класах Борщівської ЗОШ І-ІІІ ступенів проведено відеолекторій "Права дітей у мультфільмах"та годину правової абетки на тему  «Права дитини - вивчай сумлінно!» (5 клас), з метою розширення знань учнів про  права дитини, правила та обов’язки учнів. Класні керівники брали активну участь у проведенні заходу.

 У рамках Міжнародної акції "16 днів проти гендерного насильства" та у Міжнародний день прав людини - 10 грудня 2015 року у 1-2, 5, 7-8 та 10 класах Борсуківської ЗОШ І-ІІІ ступенів проведено відеолекторій "Права дітей у мультфільмах"та годину права на тему  «Свої права знай, але про правила та обов’язки не забувай» (7 клас), з метою розширення знань учнів про основні положення Декларації  прав дитини, про права, правила та обов’язки учнів, виховання дисциплінованостi

02 грудня 2015 року у рамках Міжнародної акції "16 днів проти гендерного насильства" було проведено "Єдиний день профілактики" дільничним інспектором Гудзем В.В. спільно з соціальним педагогом Скидан С.Д. на базі НВК "Лановецька ЗОШ І-ІІІ ступенів №2- гімназія". Зокрема учні 3-Б та 4-х класів прослухали виступи на теми "Дисципліна та порядок в ЗНЗ" та "Безпека в Інтернет мережі". Теми "Гаджет-адикції" та "Профілактика насильства в освітньому середовищі" було розглянуто у 5 - 8 класах, також учні ознайомлені з питанням "Кримінальна та адміністративна відповідальність малолітніх та неповнолітніх".Класоводи та класнікерівники брали активну участь у проведені заходу, педагогам були надані рекомендації щодо організації роботи з учнями "групи ризику"

28 жовтня 2015 року було проведено інструктивно- методичну нараду практичних психологів та соціальних педагогів, де фахівців психологічної служби було ознайомлено із листом №1/9-442 від 17.09.2015 року "Про оптимізацію діяльності працівників психологічної служби", зокрема були розглянуті нові зразки  ведення документації практичними психологами та соціальними педагогами

19 жовтня 2015 року з учнями 4-5 класів у НВК "Лановецька ЗОШ І-ІІІ ступенів №2-гімназія" проведено відеолекторій на тему "Права дитини", увага акцентувалася на захисті прав дітей.

21 серпня 2015 року було проведено районне методичне об'єднання практичних психологів та соціальних педагогів, де фахівців психологічної служби було ознайомлено з темою  "Основні напрямки соціально-педагогічного супроводу учасників НВП на 2015-2016 н.р." та "Методичні рекомендації щодо організації психологічного і соціального супроводу навчально-виховного процесу"

5 травня 2015 року на базі Борсуківської ЗОШ І-ІІІ ступенів було проведено школу молодого практичного психолога та соціального педагог. Учасники брали участь  у майстер - класі на тему «Консалтинг у діяльності фахівця психологічної служби»

05.03.2015 року у  НВК "Лановецька ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 - гімназія" здійснено виступ під час проведення загальношкільних батьківських зборів на тему "Соціально-правовий захист учнів пільгових категорій"; запрошено дільничного інспектора мікрорайону Гудзя В.В., котрий висвітлив питання "Як забезпечити безпеку дітей в інтернет мережі" та "Профілактика негативних проявів у поведінці дітей. Відповідальність батьків".

23.02.2015 року з учнями 5-А класу НВК "Лановецька ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 - гімназія" спільно із практиканткою Продоус М.Я. проведено виховний захід  - тренінгове заняття з елементами гри "Права дітей" з використанням відеороликів та відеопрезентації.

18-19 березня 2015 року брала участь у  науково-практичній конференції за міжнародною участю, яка відбулася на базі Тернопільського національного  педагогічного університету імені Володимира Гнатюка. Тема конференції «Партнерство навчальних, культурно-освітніх закладів, соціальних служб і родин: сучасний стан, проблеми, перспективи розвитку".

6 грудня 2014 року з учнями 11 класу Борсуківської ЗОШ І-ІІІ ступенів проведено інтерактивну виставку "Маршрут безпеки"- мандрівку найважливішими питаннями репродуктивного здоров'я з метою мінімізації ризиків інфікування ВІЛ та ІПСШ, мотивації учнів до менш ризикованої поведінки.