Главная страница


СЛУХОВІ АПАРАТИ в м. Рівне
Коли людина має слабкий зір, вона одягає окуляри й сприймає це нормально. Страх одягти слуховий апарат - людські комплекси.

Усвідомлення слабочуючою людиною того, що його проблема зі слухом заважає не тільки йому, а й оточуючим його людям, є основою якісного слухопротезування.

Деякі люди соромляться носити слуховий апарат, хоча абсолютно спокійно ставляться до носіння окулярів. Адже був час, коли ті, хто носить окуляри страждали від образливого прізвиська - "очкарик". Тепер все змінилося: люди, звичайно, звертають увагу на оправу окулярів, гарна вона чи ні, чи добре підібрана, але ніхто не зосереджує пильну увагу на окулярах саме як на пристрої, що допомагає краще бачити.

Так само зі слуховим апаратом. Якщо він допомагає людині краще чути і спілкуватися з іншими людьми, то не викликає у навколишніх інтересу, так дратуючого слабочуючих.

Людина, відчувши проблеми із зором, йде до окуліста, і у разі необхідності йому підбирають окуляри для компенсації втраченої можливості чітко бачити. Людина, що відчула зниження слуху, звертається до отоларинголога або сурдолога, і у разі необхідності йому рекомендують корекцію слуху за допомогою слухового апарата для відновлення втраченої можливості чітко чути мову співбесідника або музику на фоні шумів. На жаль нерідко хворі не хочуть визнавати наявність подібної проблеми. Відкладають свій похід до ЛОРа або до сурдолога, пояснюючи самим собі та своїм близьким, що погіршення слуху - це тимчасове явище або зовсім відмовляються визнавати сам факт розвитку приглухуватості, звинувачуючи своїх близьких у тому, що це вони нерозбірливо говорять, тому-то їх і не чути.

Слуховий апарат - поворот до повноцінного життя
Мізинець
Олег Миколайович –
завідувач сурдологічним кабінетом,
лікар-сурдолог

м. Рівне, вул. Київська, 78-г
Рівненська обласна клінічна лікарня,
обласна поліклініка, 3-й поверх, кабінет 55,

телефон (050) 568-74-79

Тест на сайті - перевірте свій слух!

наш сайт: http://hearing.yolasite.com

e-mail: sluhavka@gmail.com
Втрата слуху у людей похилого віку

За даними медичних досліджень близько 60% людей похилого віку потребують слухопротезування, однак тільки 12% реально користуються слуховими апаратами. Чому люди у віці починають погано чути?

    Звужується слуховий прохід.
    Барабанна перетинка стає товщі, втрачає свою еластичність.
    Слухові кісточки, головні підсилювачі звуку, втрачають рухливість.
    Зменшується кількість волоскових клітин, що сприймають звукові хвилі і перетворюють їх в електричні імпульси, що подається в головний мозок.

Погіршення слуху у людей похилого віку виражається в наступному:

   1. Перестають сприйматися звуки на високих частотах - такі як дитячі голоси, спів птахів, дзвінок телефону, свист закипаючого чайника і т.п.
   2. Погано уловлюються приголосні звуки, людина начебто чує, але через погану розбірливості мови не розуміє, що йому говорять.
   3. Знижується поріг слуху (гучність, при якій звуки стають помітні), але поріг дискомфорту (гучність, при якій звук викликає неприємне відчуття) залишається тим самим, що часто викликає роздратування у співрозмовників: нормальну мова людина не чує, а підвищиш голос, просить не кричати.
   4. У людей у віці часто виникає відчуття, що співрозмовник говорить нерозбірливо, ковтає слова. Проблема почути дзвінок у двері. Часто трапляється ситуація, коли літня людина вмикає телевізор або радіо на повну гучність, так, що чутно сусідам.

Все це не сприяє атмосфері нормального спілкування з оточуючими близькими людьми, викликає масу конфліктних ситуацій, народжених від нерозуміння проблеми.

Сучасний цифровий слуховий апарат здатний практично повністю відновити слух! Користуючись слуховим апаратом, людина стане краще розуміти мову оточуючих і розрізняти інші звуки, повернеться до повноцінного життя, знову буде насолоджуватися звуками природи, музикою.

Cлухові апарати в м. Рівне, компенсація порушень слуху. Комп'ютерне обстеження лікарем-сурдологом з великим стажем роботи при глухоті, віковій приглухуватості, зниженні слуху, лікування і компенсація порушень слуху. Слухопротезування: індивідуальний підбір і комп'ютерне настроювання слухового апарату, виготовлення індивідуальної вушної вкладки. Підбір і продаж сучасних слухових апаратів Widex (Данія): аналогові, цифрові, внутрішньовушні, слухові апарати завушного типу, аксесуари до слухавок, батарейки, акумулятори. Поетапна адаптаційна програма для звикання до слухового апарату - на нашому сайті.