TRIATHLON TV
 
Triatlon je šport, ktorý tvoria tri disciplíny aeróbnych športov: plávanie, cyklistika a beh. 
Triatlon patrí medzi olympijské športy a jeho popularita neustále stúpa. Dôvodom je prístupnosť pre všetky vekové kategórie mužov a žien, relatívna nenáročnosť na materiálne zabezpečenie a fakt, že aktivity triatlonu sa vždy vykonávajú vo voľnej prírode.
Rozoznávame štyri druhy triatlonu. Šprint triatlon (plávanie 700 metrov, cyklistika 20 km a beh 5 km), krátky triatlon (olympijský, 1,5 km plávania, 40 km cyklistiky a 10 km behu), dlhý triatlon (legendárne triatlonové preteky IronMan - Železný muž. Majstrovstvá sveta sa konajú na jednom z havajských ostrovov v mestečku Kona a pozostávajú z 3,8 km plávania, 180 km trasy na bicykli a z bežeckého maratónu 42 km 195 m) a napokon tzv. ultratriatlony, ktoré patria medzi najnáročnejšie športové podujatia. Príkladom ultratriatlonu je triatlon, ktorý sa koná v Alabame (USA) s dĺžkami: plávanie 8 km, cyklistika 400 km a napokon beh 80 km. Ešte náročnejší triatlon sa koná v Lyone (Francúzsko), kde účastníci absolvujú plávanie v dĺžke 13 km, cyklistickú trasu 500 km a beh 130 km. 
 
 
AKTUÁLNE VIDEO : Bánovský terénny triathlon - BTT 2010 - image klip 
Máme za sebou prvú kapitolu nového preteku v atraktívnom prostredí okolo vodnej nádrže Prusy pri Bánovciach nad Bebravou.
 
TOP VIDEO : SLOVAKMAN 2010 - Karol Džalaj
Karol poskytol rozhovor pre TrathlonTV po víťazstve na M-SR v dlhom triatlone SLOVAKMAN 2010.
 Vsevjednom.cz