ŠTĚTKOVICE - restaurování nápisu

Restaurování nápisu na nově opravené nádražní budově ve Štětkovicích.

E.A.P. - grafika, merch

Výroční koncert v pražském Vagonu po 30ti letech kapely E.A.P. byl doprovázen výrobou EP a merche.

E.A.P. rock 1984 - 1989 Praha

GEOMETRIE DOMOVA - scenografie

“Žít, to je přecházet z jednoho prostoru do druhého a snažit se u toho moc nepotlouct.” (Georges Perec)

Taky jste si mysleli, že tam, kde máte kartáček na zuby, už zůstanete napořád? Přijďte si s námi zavzpomínat na všechna místa, která pro vás někdy byla domovem… Kolik, že jich to vlastně bylo?

Autorská inscenace o stěhování a o všech bytech, ve kterých jste kdy bydleli.

Hraje: Magdaléna Hniličková

Režie: Linda Dušková

Scénografie: Barbora Sléhová

Dramaturgická spolupráce: Natálie Preslová

Spolupráce na textu: Pavel Gotthard

SNĚZ TU ŽÁBU Festival francouzského divadla - grafika, interier, exterier a propagace

Festival Sněz tu žábu od roku 2014 představuje českému publiku to nejzajímavější ze současné frankofonní dramatiky. Prostřednictvím hostující inscenace a scénického představení několika poprvé přeložených divadelních textů, které byly vybrány z otevřené autorské výzvy, se snaží postihnout žánrovou pestrost i tematickou různorodost. Díky přítomnosti vybraných autorů i dalších pozvaných umělců nabízí festival také možnost diskuzí a unikátních osobních setkání.

DOMO MASO - diplomová práce - kniha

Čtyři vyprávění, čtyři zvířata, čtyři příbuzní.

Autorská kniha o chovu a zabijačkách čtyř zvířat z výpovědi stařších zkušených gemerací. Tipy a triky našich babiček, dědečků a nejen jich. Víte kolik toho snese slepička za rok? Tušíte, jak množit husy? Nikdy jste neviděli králíkárnu, či jste nikdy nebyli na zabijačce prasete? Autentické výpovědi mých příbuzných a nejen jich.

4.-10. místo v rámci soutěže Book in progress 2019

Plody mraků - digitalizace písma, grafika

Krátký animovaný film pro děti.

V noře na mýtině, obklopené ze všech stran temným lesem, žije spolu s tlupou druhů Chlupáč. Jejich jedinou potravou jsou oranžová semínka, ze kterých se při dopadu na zem stávají velké svíticí plody. Přilétají však jen zřídka. Strach z lesa zvířátkům brání opustit ztísněný prostor mýtiny a hledat lepší místo k životu. Proto raději jen odevzdaně pozorují oblohu a čekají, až jim sešle další várku plodů. Chlupáče však věčné čekání nudí. Mýtina je mu malá. Les v něm probouzí zvědavost. Chce vědět, co ukrývá...

Režie: Kateřina Karhánková

Ilustrace: Alžběta Skálová

Digitalizace písma, grafika: Barbora Sléhová

BOOK BAGS - potisk plátěnky

Potisk na téma kniha. Projekt Knihovny Karla Hynka Máchy v Litoměřicích.

Divadlo Na zábradlí - merch k znovuotevření po rekonstrukci

Částečně realizované návrhy na merch pro znovuotevření po rekonstrukci Divadla Na zábradlí.

Zámecké prádlo - vizuální styl výstavy atelieru GD2 FUD UJEP

ve spolupráci s Julií Dítětovou

Výstava Ateliéru GD 2 Fakulty umění a designu Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem na Zámku Valeč. Instalace studentů ateliéru GD2 do prostor Zámku Valeč vznikla v rámci jejich pobytu v jarní barokní Valči.

Jedna verze historie - vizuální identita divadelní akce

Divadlení akce v Ústeckém Činoheráku

Hra o hledání vlastních kořenů pnoucích se přes Berlín, New York a Paříž až do uchvácené Arménie. Spouštěčem vzpomínek je hollywoodský trhák o zamlčené genocidě. Text vypráví o touze znát historii své vlastní rodiny, která se setkává se stejnou touhou na ni zapomenut. Kde je hranice mezi smyšleným příběhem a dějinami?

George Kaplan - vizuál pro divadelní představení

ve Východočeském divale v Pardubicích

Co spojuje tajnou skupinu aktivistů před rozpadem, tým scenáristů pracujících na novém konceptu televizního seriálu a neviditelnou vládu, která je nejspíš nebezpečnou hrozbou pro zemi, ne-li celý svět? Jediné jméno: George Kaplan.


„George Kaplan je kolektivní mýtus, mýtus bez původu, bez autora, mýtus, který živí sám sebe, mýtus, na němž se podílejí a mohou podílet všichni, mýtus, který nemůže být pod kontrolou, příběh, který oni nedokážou uhlídat.“


Ať už se nacházíme v životě na jakékoli pozici, „oni“ tu vždycky někde jsou. Kousek opodál nebo nad námi: někde tu přece musí být někdo, kdo nás hlídá, sleduje každý náš pohyb a nic mu neunikne. Někdo, kdo ví víc než my. Ale my se nedáme.


Překlad: Anne-Françoise Joseph, Natálie Preslová

Režie: Linda Dušková

MENTEATRÁL - grafika, exterier, propagace

Filozofie unikátního festivalu Menteatrál je vytvořit přátelský festival a prezentovat tvorbu divadel pracujících s lidmi s mentálním postižením. Za jeho organizací stojí spolek Jiné jeviště, který vznikl v roce 2011.

Při tvorbě vizuální identity festivalu se vždy snažíme použít materiály z místních zdrojů či darovaných a myslíme na to, že i v dalších ročnících se nám budou hodit.

Velmi rádi spolupracujeme s „kamarády“ aneb klienty místního sdružení Neratov, kteří nám se vším rádi pomohou!

menteatral.cz

GUMÁK - vlastní písmo = vlastní názor

Font vychází z čtvercové síťe 3x4 a do toho jsem si začala vpisovat jednotlivé litery. Ze začáktu práce měl font poměrně jednoduchý ráz. Čárky tvořené trojůhelníky a celkový skosený výraz. Postupem práce mi začali vznikat „ligatury“ a s tím sem začala čím dál tím častěji pracovat. Pro moje písmo jsem i dodala pár speciálních glyfů, které mají opravdu výrazný vzhled a tím podporují zajímavou stránku písma. Každý řez je pojmenovaný podle materiálu ze kterého je tištěný: Gumák - guma, Špageťák - špagety, Rýžák - rýže.

NA SKOK DO PRAHY Festival českého divadla v Paříži - grafika, interier a propagace

První festival českého divadla ve Francii Na skok do Prahy si klade za hlavní cíl prezentaci českého divadla a dramatu a jeho zpřístupňování nejen divákům, ale i francouzským institucím a profesionálům z oblasti kultury a umění. Zároveň navazuje na už zavedený festival francouzského divadla v Česku Sněz tu žábu a stává se tak druhým pilířem mostu mezi českým a francouzským nejen divadelním prostředím.

JFK: LIDSKÝ OSUD JE JEN V RUKOU LIDÍ - autorská kniha

Ateliéru GD2 u příležitosti výročí 100 let od narození J. F. Kennedyho

Téma se odvíjelo od citátu: LIDSKÝ OSUD JE JEN V RUKOU LIDÍ, které propojilo celou knihu. Za cíl bylo tento citát spojit s dnešní dobou.

Informační šum. Ať se jedná o to, jak ho člověk vytváří či jak informace vnímá nebo informace mohou člověka ovlivnit. Zvolila jsem několik příběhů a situací, které byly způsobené třeba posedlostí o nejlepší selfí či absurdní situace, kdy si člověk neuvědomuje hranici přežití či smrti sama sebe nebo někoho jiného.

Všechny příběhy, které jsem vybrala nějakým způsobem souvisí se smrtí. Příběhy jsou přebrané z reálných událostí či inspirované podobnými událostmi. Avšak přesný příběh není nikde odhalem pouze gif který naznačí co se v dané situaci stalo a divák je tak veden k tomu aby se sám zamyslel nad tím co se stalo a proč.

Cílem mé práce je oslovit diváka a upozornit / ukázat / připomenout mu falešnost některých informací zároven mu odhalit co jsou lidé schopni kvůli sdílení informací podstoupit a jak to může dopadnout.

Plakáty

- La strada / Silnice (Terrho ponožky 2015)

-Gámák - vlastní názor = vlastní typo

- Nora - propagace knihkupectví

- Je čas - experimentální tpografie


- Wim Wenders - (Terrho ponožky 2014)

- George Orwel v současnosti

-Zámecké prádlo - výstava

- Sněz tu žábu - Festival francouzského divadla

Kožíšek - manuál myší taxidermie

Manuál je koncipovaný tak aby člověk si doma mohl vypat myš, kterou si sám uloví. Začná se tedy samotným lovem myši až po její finální upravy.

Námět vznikl na základě workshopu taxidermie na AVU v Praze. Celá kniha vznikala v Atelieru GD2 na Fakultě umění a designu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem v rámci klauzurního zadání: Manuál

SŁOWNÍK - autorská kniha

Autorská knika vznikala u příležitosti erasmu v Polsku na Waršavské akademii a atelieru ilustrace. Slovník zpracovává slova, která v češtině a polštině zní uplně jinak. Je to hra mezi jazyky, které si jsou často velmi podobné...

Co se stane když nejsou?

Kniha vznikala v Atelieru ilustrace na Akademia Sztuk Pięknych ve Varšavě v rámci erasmu.

POŠLI POSLY - sada pohledů

Tato série 149 pohledů vznikala jako každodenní deník na erasmu ve Waršavě v Polsku.

Každý den byl zaznamenán a odeslán rodině, příbuzným, kamarádům, do Čech i celého světa.