Byli u nás‎ > ‎

Gabén

Datum narození:
 28.1.1995
Pohlaví:
 valach
Plemeno:
 Huculský kůň
Otec:  Hroby VI-5
Matka:
 Gabra
Chovatel:
 Neznámý
Majitel:  Jonasovi
U nás:
 2002 - 2009
Tvrdohlavý pažravý hucul zvaný Ben měl původně sloužit jako učitel pro jezdecké začátky naší bývalé členky Veroniky Novákové. Brzy po svém příjezdu nám však ukázal, že pro většinu koňařských disciplín bude nepoužitelný, neprojeví-li dobrou vůli. A tu prokázal málokdy. Ačkoli se na hucula pěkně nosil a skákal, jízdárenskou práci silou bojkotoval. Pokusy o zápřež v branách i vozíku skončily trucujícím huculem a rozbitým čtyřkolákem. Lonžovat jej po prvních pokusech odmítli o ostřílení mazáci.
A tak směl skončit jako rekreační terénní koník, protože to bylo jediné místo kde byl tvrdý a odolný huculáč ochoten fungovat i přes mizernou kondičku.
Ve chvíli, kdy jej Veronika jezdecky už dávno přerostla a starší manželé Jonasovi se začali poohlížet po vlastním rekreačním koníkovi pro paní, která si u nás platila hodiny jezdectví, bylo rozhodnuto.
Ačkoli asi měli manželé Jonasovi původně jinou představu o vlastním koníkovi (paní jezdila na A1/1 Lovingovi, kterého si velmi oblíbila), Bena si brzy zamilovali a stal se doslova právoplatným členem rodiny. Takovou péči a lásku jaké se mu dostávalo mu záviděli nejen ostatní koně, ale i většina našich členů. Na obhajobu jinak satanáše Bena nutno přiznat, že jim ale plně vracel. Přestože byl dříve kolikrát problém jej odtrhnout od pastvy, za Jonasovými radostně přibíhal až z druhé strany výběhu jen je slyšel.Ven s nimi chodil jako pes na společné vycházky jen tak bez ničeho a přes občasné počáteční vrtochy paní Jonasovou spolehlivě vozil po okolí. Bohužel čas nejde zastavit a občasné zdravotní problémy manželů vyvrcholily do takové míry, že již nebyli schopni se o Bena naplno starat. Rozhodli se proto s těžkým srdcem najít mu nové milující majitele, kteří mu poskytnou odpovídající péči, na kterou už oni bohužel nestačili.