Byli u nás‎ > ‎

Cora

Datum narození:
 7.1.1990
Pohlaví:
 klisna
Plemeno:
 Český teplokrevník
Otec:  Quoniam-145
Matka:
 Dulcinea po Dux
Chovatel:
 Hřebčín Albertovec
Majitel:  Kamil Ondruš
Rodokmen:
 Sporthorse Data
Sportovní výkonnost:
 skok L
 drezura Z
U nás:
 1999 - 2010

Cora spolu s Lovingem (který jediný ještě zůstal) a pár dalšími koňmi stála u zrodu klubu v prostorách Panského mlýna a po letech, které zde strávila si snad nikdo nedokázal představit, že by tomu mohlo být kdy jinak.
Poloslepá klisna která provedla úplnými jezdeckými začátky většinu zdejšího osazenstva, několika členům zdárně dopomohla k získání licence a některé na svém hřbetě provedla sportovní sezónou až ke kvalifikaci na MČR. Ačkoli její dominantní parketou bylo skákání, zabojovala s některými skokovými nenadšenci i na drezurních závodech.
Dala několik nádherných a nadaných hříbat, které, až na prvorozeného Huberta, také byly, a z větší části ještě jsou u nás (po Hubertovi následoval Daniel, Cortéz, Cairo a Coridor).
Fenomenální kobyla by si rozhodně zasloužila po těch odpracovaných a plodných letech prožít důchod "doma". Bohužel člověk míní a osud či především majitelé mění.
Cora byla prodána lidem, kteří bohužel neměli s koňmi dostatečné zkušenosti, poslední informace, které máme jsou, že ji prodali někam do Polska. V současné době nemáme o kobyle žádné zprávy a za jakékoli informace o ní budeme vděční.
Všichni kdo jí znali vzpomínají s láskou (i ti pokopaní a pokousaní) a nezapomenou...