Aktivity klubu‎ > ‎

Drezura

V kraji, kde v posledních letech hrál prim výhradně parkurový sport, se náš klub dostal k čistě drezurnímu ježdění v podstatě až po seznámení s Petrou Balnarovou (roz. Dvořáčkovou), někdejší juniorskou mistryní ČR v drezuře, během prodeje hřebce Zifana, kterého si Petra vyhlédla pro drezurní soutěže nejvyšších úrovní...

S jistou dávkou nadsázky by se dalo říct, že v případě některých koní a jezdců, kteří neměli k parkurovému sportu příliš pozitivní vztah, byla drezura i tak trochu z nouze cnost. Nicméně nutno podotknouti, že i na tomto poli dosáhli naši jezdci, vlastně spíše jezdkyně, velmi dobrých výsledků.
V průběhu doby se naše jezdkyně zúčastnily několika drezurních soustředění, například s Denisem Soyerem nebo Dream LM, což je jezdecký tým Lukáše Tomšíka a Miroslavy Kytkové, vycházející především z jezdeckých tradic španělské školy a také školy lehkosti Philippe Karla.  

Průkopníkem sportovní drezury v našem klubu byla Mgr. Radmila Holušová, která se jako první začala v sedle svých koní - hřebce Ronalda a následně valacha Nairoba závodně účastnit v okolí vypisovaných drezurních soutěží do stupně L.
Svým vážným zájmem o tento sport brzy strhla i další nadšence a ačkoli můžeme s trochou nadsázky prohlásit, že náš sportovní klub se rozjížděl coby ryze parkurový, dnes je poměr sil "parkuráci" vs. "drezuráci" vyrovnán.
Kromě naší drezurní stálice Radky bylo z dalších zástupkyň našeho klubu objevujících se na drezurních obdelnících možno vidět především Terezu Pavlíčkovou či Kateřinu Hendrychovou (roz. Chejnovou). 
Pravidelné drezurní tréninky probíhaly zpočátku pod vedením Petry Balnarové, později se dojíždělo na nedaleký Hradec n. Moravicí za Ing. Ludmilou Vítkovou, jednu dobu dojížděl trénovat k nám Ing. Milan Vítek. 

V období 2013 - 2015 byl největší rozkvět drezurního umu u nás pod taktovkou Mgr. Petry Balnarové. Jejími svěřenci byly nadějné drezurní dvojice Radka Holušová a Tereza Pavlíčková v sedlech koní Mejicano, Nairob a Alazan PM. Lenka Lesáková, která v sedle Hráška nahradila mateřskými povinnostmi zaneprázdněnou Katku Hendrychovou, dále neustále na sobě jezdecky pracující Ludmila Bočková v sedle svého Mejicana či zapůjčeného Nairoba, a Pavla Satková se svým Albionem.

Nejvýznamnější v tomto snažení byl rok 2015, kdy po řetězci kvalifikačních závodů byli dvojice Mgr. Radmila Holušová a Mejicano RV, Mgr. Petry Balnarová a Alazan PM nominovány do České reprezentace MISTROVSTVÍ EVROPY IBERSKÝCH KONÍ, které se konalo v Belgii. Naše ekipa se v početném poli evropských závodníků neztratila, a obsadili 10. a 12. místo. 
Více informací o výjezdu ZDE.

V současnosti díky rozsáhlé rekonstrukci areálu Panského mlýna a z toho vyplývajícího snížení počtu ustájených koní, prořídlo také pole našich reprezentujících závodníků.