Aktivity klubu‎ > ‎

Drezura

V kraji, kde v posledních letech hrál prim výhradně parkurový sport, se náš klub dostal k čistě drezurnímu ježdění v podstatě až po seznámení s Petrou Balnarovou (roz. Dvořáčkovou), někdejší juniorskou mistryní ČR v drezuře, během prodeje hřebce Zifana, kterého si Petra vyhlédla pro drezurní soutěže nejvyšších úrovní...

S jistou dávkou nadsázky by se dalo říct, že v případě některých koní a jezdců, kteří neměli k parkurovému sportu příliš pozitivní vztah, byla drezura i tak trochu z nouze cnost.
Nicméně nutno podotknouti, že i na tomto poli dosáhli naši jezdci, vlastně spíše jezdkyně, velmi dobrých výsledků. V průběhu doby se naše jezdkyně zúčastnily několika drezurních soustředění, například s Karolínou Žižkovou nebo Denisem Soyerem. V poslední době navazujeme spolupráci především s DreamLM, což je jezdecký tým Lukáše Tomšíka a Miroslavy Kytkové, vycházející především z jedeckých tradic španělské školy a také školy lehkosti Philippe Karla. 

Průkopníkem sportovní drezury v našem klubu byla Mgr. Radmila Holušová, která se jako první začala v sedle svých koní - hřebce Ronalda a následně valacha Nairoba závodně účastnit poskromnu v okolí vypisovaných drezurních soutěží do stupně L.
Svým vážným zájmem o tento sport brzy strhla i další nadšence a ačkoli můžeme s trochou nadsázky prohlásit, že náš sportovní klub se rozjížděl coby ryze parkurový, dnes je poměr sil "parkuráci" vs. "drezuráci" vyrovnán.
Ačkoli v našem kraji stále není vypisováno mnoho drezurních závodů, když už se nějaká možnost vyskytne, většinou na startovních listinách jméno nějakého našeho zástupce v soutěžích do stupně L objevíte. Kromě naší drezurní stálice Radky lze z dalších zástupkyň našeho klubu objevujících se na drezurních obdelnících jmenovat především Terezu Pavlíčkovou či Kateřinu Hendrychovou (roz. Chejnovou).

Pravidelné drezurní tréninky probíhaly zpočátku pod vedením Petry Balnarové, později se dojíždělo na nedaleký Hradec n. Moravicí za Ing. Ludmilou Vítkovou, jednu dobu dojížděl trénovat k nám Ing. Milan Vítek. Nepravidelné tréninky v roce 2012-2013 probíhaly pod vedením Lady Zuvačové.
V současné době trénují naši drezuristé opět pod taktovkou Mgr. Petry Balnarové. Jejími svěřenci připravujícími se na nadcházející sezónu jsou především naše drezurní stálice Radka Holušová a Tereza Pavlíčková v sedlech koní Mejicano, Nairob a Alazan. Lenka Lesáková, která v sedle Hráška nahradila mateřskými povinnostmi zaneprázněnou Katku Hendrychovou, dále neustále na sobě jezdecky pracující Ludmila Bočková v sedle svého Mejicana či zapůjčeného Nairoba či Martina Slaninová a její klisna Cairo.