Історія школи

Загальні відомості про заклад

Скибинецька філія комунального закладу "Тетіївський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №1" Тетіївської міської ради Київської області .

Юридична адреса загальноосвітнього навчального закладу:

вул. Покровська, 2, село Скибинці, Тетіївський район, Київська область, 09813

тел. 3-31-40 е-mail: skibinsi_nvo@ukr.net


Відомості про адміністрацію

Завідувач філії:

Мазуренко Валентина Андріївна, 1956 року народження, освіта вища, закінчила Луцький державний педагогічний інститут ім. Лесі Українки, математичний факультет, стаж роботи 37 років, викладає математику, вища категорія, “Старший вчитель”. Стаж на посаді директора 26 роки.

Заступник завідувача філії:

Прилуцька Лідія Павлівна, 1962 року народження, освіта вища, закінчила Київський державний педагогічний інститут ім. О.Горького, філологічний факультет, стаж роботи 33 роки, викладає українську мову та літературу, вища категорія. Стаж на посаді заступника директора – 2 роки.

Кредо педагогічного колективу:

«Найважливіше в педагогічній діяльності – це гармонія у стосунках з учнями, їх батьками, колегами, постійний творчий пошук і самовдосконалення»

Історія освіти в с.Скибинці

За відомими писемними свідченнями історія освіти в с.Скибинці починається ХІХ століттям.

У 1825 році в Скибинцях уже діяла церковно-приходська школа, де навчалися діти заможних селян. Учителями на той час були піп і дяк. Діти бідняків не навчалися. Будинок школи являв собою звичайну сільську хату, дах якої був покритий снопами, виготовленими із житньої соломи. В приміщенні хати стояв довгий стіл, а за ним – дерев’яні лави, на яких сиділи учні. Під стелею висіли різки, які виконували роль “навчальних посібників”. В класній кімнаті навчалися одночасно 1, 2, 3-ій класи, в яких нараховувалося 15-20 учнів. Їх кількість поступово збільшувалась. Обладнання ніякого не було, одна чорна дошка та ікона в кутку. В день було 4 уроки: два уроки до обіду, потім перерва на обід цілу годину, і 2 уроки після обіду. Ні в школі, ні у вчителя годинника не було, уроки йшли по сонцю. Навчальний день розпочинався з щоденної молитви, яку читав напам’ять черговий учень 3 класу. Кожен день піп приходив у школу, навчав молитви і Закону Божого.

Учнів, які закінчили 3-ій клас, возили на екзамен в Тетіїв. Тут була комісія з попів, яка протягом дня перевіряла техніку читання по Євангелії, знання з арифметики та російської мови.

Вчителі більше 2-3-х років у школі не затримувалися. Методичної літератури не було, на наради їх не збирали. Вчителі близьких шкіл сходились на чай і ділились досвідом своєї роботи.

У 1913 році земство побудувало нову початкову школу з трьома класними кімнатами. Ця школа знаходилась на місці нинішнього нового двоповерхового будинку сільської ради. Навчання здійснювалось російською мовою і головним предметом був Закон Божий.

З 1934 року школа стала семирічною. У 1940 році вона працювала у три зміни. Тут навчалося понад 170 учнів.

У 1965 році в селі збудувано і введено в експлуатацію нову двоповерхову типову середню школу (десятирічку) на 400 учнівських місць.

З 1 квітня 2001 року школу реорганізувано в навчально-виховне об’єднання “Школа – дитячий садок” І-ІІ ступенів.

З 18 квітня 2003 року школа має назву: навчально-виховне об’єднання “Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – дитячий садок”.

Відомості про школу