TULOKSET

VII Runttimäen Kansalliset

T U L O K S E T

© Kuoreveden Kärki

Kilpailun sarjat: M8; N8; M10; N10; N12; M12; N14; M14; M16; N16; N18; N20; NYL
; M65; M60; M45; M18; M20; MYL; M35

M8 Miehet 8 vuotta 1 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Jussi Kalilainen         Suonenjoen Vasama             4.09,0
  2. Emil Ruokostenpohja      Jämsänkosken Ilves            4.10,2       0.01,2

N8 Naiset 8 vuotta 1 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Petra Rautiainen         Saarijärven Pullistus         4.07,3
  2. Anni Kalilainen          Suonenjoen Vasama             4.56,0       0.48,7
  3. Iida Lavia               Joutsan Pommi                 5.05,2       0.57,9

 Poisjääneet   1
  -   7.  40330168  Venla Salminen           Ski Jyväskylä

M10 Miehet 10 vuotta 2 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Kalle Tossavainen        Ski Jyväskylä                 6.54,2
  2. Lauri Huhtanen           Ski Jyväskylä                 7.17,9       0.23,7
  3. Elias Ruokostenpohja     Jämsänkosken Ilves            7.22,5       0.28,3
  4. Arttu Remes              Jämsänkosken Ilves            8.18,6       1.24,4
  5. Jesse Ravolainen         Kangasniemen Kalske           9.12,6       2.18,4
  6. Juuso Ylisiurua          Kangasalan Kisa              10.00,5       3.06,3

 Poisjääneet   1
  -  13.  40249338  Konsta Salminen          Ski Jyväskylä

N10 Naiset 10 vuotta 2 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Hetaliina Karkiainen     Keuruun Kisailijat            7.52,7
  2. Elli Sipponen            Jämsänkosken Ilves            7.59,7       0.07,0
  3. Minttu Salonen           Kaipolan Vire                 8.09,4       0.16,7
  4. Viivi Jermoranta         Ski Jyväskylä                 9.16,4       1.23,7
  5. Jenna Ravolainen         Kangasniemen Kalske          10.33,6       2.40,9

N12 Naiset 12 vuotta 2 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Melia Palsinajärvi       Kaipolan Vire                 6.36,7
  2. Lotta Salonen            Kaipolan Vire                 6.37,9       0.01,2
  3. Venla Koivula            Laihian Luja                  7.04,7       0.28,0
  4. Elli Lavia               Joutsan Pommi                 7.25,3       0.48,6
  5. Helmi Karkiainen         Keuruun Kisailijat            7.31,0       0.54,3
  6. Mette Jermoranta         Ski Jyväskylä                 7.49,0       1.12,3
  7. Karoliina Hirvelä        Jämsänkosken Ilves            8.06,0       1.29,3
  8. Kaisa Koivisto           Kaipolan Vire                 8.12,0       1.35,3

M12 Miehet 12 vuotta 3 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Akseli Pitkänen          Teiskon Urheilijat            9.26,7
  2. Paavo Mäntyvaara         Teiskon Urheilijat           10.00,2       0.33,5
  3. Patrik Rautiainen        Saarijärven Pullistus        11.19,9       1.53,2

 Poisjääneet   1
  -  39.  40069628  Konsta Uuttera           Ylöjärven Ryhti

N14 Naiset 14 vuotta 3 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Fanny Kukonlehto         Valkeakosken Haka             8.40,2
  2. Rosa Niittyviita         Kouvolan Hiihtoseura          9.17,2       0.37,0
  3. Siiri Tossavainen        Ski Jyväskylä                10.04,8       1.24,6
  4. Hanna Koivisto           Kaipolan Vire                10.07,9       1.27,7

 Poisjääneet   2
  -  46.  40432237  Inka Remes               Jämsänkosken Ilves
  -  47.  40138518  Iiris Helander           Keuruun Kisailijat

M14 Miehet 14 vuotta 3 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Konsta Mäntyvaara        Teiskon Urheilijat            8.41,3
  2. Rauli Aho                Valkeakosken Haka             9.04,9       0.23,6
  3. Roope Niskanen           Lempäälän Kisa                9.18,4       0.37,1
  4. Eelis Meriläinen         Jyväskylän Hiihtoseura        9.34,8       0.53,5
  5. Elmeri Seppänen          Jämsänkosken Ilves           10.18,8       1.37,5
  6. Vilho Niemelä            Ylöjärven Urheilijat         11.30,3       2.49,0

M16 Miehet 16 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Eemil Helander           Keuruun Kisailijat           12.08,7
  2. Kalle Ijäs               Ylöjärven Ryhti              12.29,7       0.21,0
  3. Ilmari Aho               Valkeakosken Haka            12.40,2       0.31,5
  4. Matias Ylisiurua         Kangasalan Kisa              12.41,8       0.33,1
  5. Veeti Seppälä            Ylöjärven Ryhti              12.44,2       0.35,5
  6. Santtu Salo              Ski Jyväskylä                13.02,7       0.54,0
  7. Vilho Mäntyvaara         Teiskon Urheilijat           14.01,0       1.52,3
  8. Eemil Salonen            Kuoreveden Kärki             14.58,3       2.49,6

N16 Naiset 16 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Sara Niittyviita         Kouvolan Hiihtoseura         13.05,7
  2. Aino Pihlava             Ylöjärven Ryhti              13.26,3       0.20,6
  3. Sara Leppäsalmi          Multian Jyske                14.02,5       0.56,8
  4. Peppi Salonen            Kaipolan Vire                15.00,0       1.54,3
  5. Aino Huhtanen            Ski Jyväskylä                15.30,2       2.24,5
  6. Nella Niemelä            Ylöjärven Urheilijat         16.35,7       3.30,0

N18 Naiset 18 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Hilda Kukonlehto         Valkeakosken Haka            13.13,7
  2. Riina Hakala             Kuoreveden Kärki             13.55,5       0.41,8
  3. Tessa Kuorelahti         Äänekosken Huima             14.54,3       1.40,6

 Poisjääneet   1
  -  80.  33577089  Emma Olander             Ylöjärven Ryhti

N20 Naiset 20 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Emmi Hakomäki            Tampereen Pyrintö            13.48,0
  2. Sonja Harjuntausta       Tampereen Pyrintö            14.01,3       0.13,3
  3. Emmi Rajala              Tampereen Pyrintö            14.04,3       0.16,3
  4. Sanni Lamberg            Kangasalan Kisa              14.06,0       0.18,0
  5. Essi Holkonen            Tampereen Pyrintö            15.02,8       1.14,8

NYL Naiset 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Anni Kainulainen         Hämeenlinnan Hiihtoseura     12.26,3
  2. Sini Alusniemi           Kangasniemen Kalske          12.32,2       0.05,9
  3. Johanna Heinänen         Kuoreveden Kärki             12.35,1       0.08,8
  4. Emma Hämäläinen          Ski Jyväskylä                12.59,7       0.33,4
  5. Jenni Raivio             Ski Jyväskylä                13.08,9       0.42,6
  6. Heta Jalonen             Valkeakosken Haka            13.17,5       0.51,2
  7. Ida Meriläinen           Ski Jyväskylä                13.21,4       0.55,1
  8. Titta Kuorelahti         Äänekosken Huima             13.21,7       0.55,4
  9. Heini Nikander           Vihdin Viesti                14.00,9       1.34,6
 10. Saana Kankaanpää         Pargas IF                    14.07,2       1.40,9
 11. Anne Pitkänen            Punkalaitumen Kunto          14.47,1       2.20,8
 12. Roosa Ryymin             Vuokattisport Club           19.22,0       6.55,7

 Poisjääneet   4
  -  94.  26607461  Maria Mikkonen           Kuusamon Erä-Veikot
  -  97.  27547326  Riikka-Liisa Räsänen     Jämin Jänne
  -  98.  27480328  Anni Kaipainen           Juvan Urheilijat
  - 104.  29973040  Milla Saarinen           Valkeakosken Haka

M65 Miehet 65 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Asko Happonen            Kuopion Hiihtäjät            15.24,1

 Poisjääneet   1
  - 110.  28547024  Seppo Laaksonen          Virtain Urheilijat

M60 Miehet 60 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Tapio Nieminen           Virtain Urheilijat           13.41,8
  2. Jouko Kaukanen           Virtain Urheilijat           13.55,1       0.13,3

M45 Miehet 45 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero


 Poisjääneet   1
  - 118.  31910457  Timo Salminen            Pihtiputaantuisku

M18 Miehet 18 vuotta 10 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Tino Stenman             Ylöjärven Ryhti              24.02,7
  2. Joonas Leppä             Kuoreveden Kärki             24.36,5       0.33,8
  3. Eetu Tolvanen            Lempäälän Kisa               25.34,1       1.31,4
  4. Juho Hämäläinen          Ski Jyväskylä                27.11,3       3.08,6
  5. Tommi Niemelä            Ylöjärven Urheilijat         27.54,2       3.51,5

 Keskeyttäneet   1
  - 122.  40386100  Pyry Ahonen              Puijon Hiihtoseura
 Poisjääneet   2
  - 121.  31854607  Veikka Rajala            Tampereen Pyrintö
  - 123.  30463303  Atte Kettunen            Jämsänkosken Ilves

M20 Miehet 20 vuotta 10 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Joona Koponen            Tampereen Yritys             23.15,8
  2. Valtteri Niskanen        Lempäälän Kisa               23.46,7       0.30,9
  3. Onni Rintala             Lempäälän kisa               26.13,1       2.57,3

 Poisjääneet   1
  - 134.  30865561  Teemu Eerola             Tampereen Yritys

MYL Miehet 10 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Topi Kuorelahti          Äänekosken Huima             23.00,8
  2. Matti Aalto              Keuruun Kisailijat           23.19,2       0.18,4
  3. Henri Jelonen            Jämsänkosken Ilves           23.27,8       0.27,0
  4. Veli-Matti Räsänen       Jämsänkosken Ilves           23.39,3       0.38,5
  5. Ville Sampolahti         Teuvan Rivakka               23.52,2       0.51,4
  6. Jeri Koponen             Tampereen Yritys             24.23,5       1.22,7
  7. Henri Kaukanen           Kuoreveden Kärki             24.27,2       1.26,4
  8. Kimmo Lajunen            Valkeakosken Haka            24.44,5       1.43,7
  9. Toni Saari               Ski Jyväskylä                25.29,7       2.28,9
 10. Will Critchley           Canada                       25.47,4       2.46,6
 11. Petri Jaakonaho          Ski Jyväskylä                25.55,7       2.54,9
 12. Jussi Pesonen            Kuusamon Erä-Veikot          26.37,5       3.36,7
 13. Aki Järvelä              Iso-Mustajärven Urheilijat   26.55,0       3.54,2

 Poisjääneet   1
  - 142.  27100844  Sami Tuominen            Nastolan Naseva

M35 Miehet 35 vuotta 10 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Miikka Raivio            Virtain Urheilijat           24.48,1
  2. Markku Mäkelä            Virtain Urheilijat           25.28,0       0.39,9
  3. Toni Happonen            Kuopion Hiihtäjät            26.22,2       1.34,1





AIKAISEMMAT KILPAILUT

TULOKSET 28.2 2016>>                                     VI RUNTTIMÄEN KANSALLISET            KUVIA>>