2018 Rookie Draft

# TEAM ROUND 1   # TEAM ROUND 4   # TEAM ROUND 7

 
L5 GOLD COAST BELLINGER, CODY   43 KANSAS CITY FEDDE, ERICK   85 LAS VEGAS ARROYO, BRONSON  
L4 CAROLINA HOSKINS, RHYS   44 GOLD COAST TUIVAILALA.SAMUEL   86 GOLD COAST DAVIS, ROOKIE  
L3 ST. PETE ALBIES, OZZIE   45 SUFFOLK COUNTY BADER, HARRISON   87 SUFFOLK COUNTY CECCHINI, GAVIN  
L2 GOLD COAST CASTILLO, LUIS   46 PALM CITY SENZATELA, ANTONIO   88 YBOR CITY STEVENSON, ANDREW  
L1 SUFFOLK COUNTY ROSARIO, AMED   47 MIDLAND PERALTA, WANDY   89 MIDLAND PILL, TYLER  
L1 YBOR CITY HAPP, IAN   48 CONCORD WINKLER, DANIEL   90 CONCORD SANTANA, EDGAR  
L1 CONCORD DEJONG, PAUL   49 SEQUOIA KNAPP, ANDREW   91 SEQUOIA SANCHEZ, ADRIAN  
L1 SEQUOIA LAMET, DINELSON   50 ST. PETE SIMS, LUCAS   92 ST. PETE BARBATO, JOHNNY  
L1 WACCAMAW NEWCOMB, SEAN   51 WACCAMAW PHILLIPS, BRETT   93 WACCAMAW TURNER, STUART  
10 KANSAS CITY BRINSON, LEWIS   52 KANSAS CITY CARATINI, VICTOR   94 KANSAS CITY TAUCHMAN, MIKE  
11 KANSAS CITY FLAHERTY, JACK   53 TAMPA CORDERO, FRANCHY   95 TAMPA GOMEZ, MIGUEL  
12 PALM CITY CRAWFORD, J.P.   54 TAMPA GARRETT, AMIR   96 CAROLINA RAVIN, JOSH  
13 CONCORD WILLIAMS, TREVOR   55 PENINSULA OSUNA, JOSE   97 PENINSULA MCGRATH, KYLE  
14 PENINSULA WILLIAMS, NICK   56 WACCAMAW MINTER, A.J.   98 PALM CITY RODRIGUEZ, JOELY  
                       
# TEAM ROUND 2   # TEAM ROUND 5   # TEAM ROUND 8

 
15 SUFFOLK COUNTY GOHARA, LUIZ   57 YBOR CITY RIDDLE, JT   99 LAS VEGAS HERNANDEZ, ARIEL  
16 GOLD COAST WOODRUFF, BRANDON   58 GOLD COAST SLATER, AUSTIN   100 GOLD COAST RIOS, YACKSEL  
17 SUFFOLK COUNTY KELLY, CARSON   59 SUFFOLK COUNTY CORDOBA, ALLEN   101 KANSAS CITY EVANS, PHILLIP  
18 PALM CITY ALFARO, JORGE   60 YBOR CITY FLEXEN, CHRIS   102 YBOR CITY PINTO, RICARDO  
19 CAROLINA WINKER, JESSE   61 PALM CITY GARCIA, JARLIN   103 MIDLAND STASSI, BROCK  
20 CONCORD ASUAJE, CARLOS   62 TAMPA MATON, PHIL   104 CONCORD PENA, FELIX  
21 SEQUOIA FREELAND, KYLE   63 SEQUOIA KIVLEHAN, PATRICK   105 SEQUOIA NGOEPE, GIFT  
22 CAROLINA PIVETTA, NICK   64 CAROLINA SEWALD, PAUL   106 ST. PETE BROTHERS, REX  
23 WACCAMAW HADER, JOSH   65 YBOR CITY CRICK, KYLE   107 WACCAMAW VALDEZ,JOSE, A  
24 CAROLINA MAHLE, TYLER   66 YBOR CITY BRADFORD, CHASEN   108 KANSAS CITY QUALLS, CHAD  
25 TAMPA ARROYO, CHRISTIAN   67 TAMPA TORRENS, LUIS   109 TAMPA PERKINS, CAMERON  
26 PALM CITY CAMARGO, JOHAN   68 ST. PETE VILLANUEVA,CHRISTIAN   110 CAROLINA TAIJERON, TRAVIS  
27 GOLD COAST STECKENRIDER, DREW   69 ST. PETE JONES, RYDER   111 PENINSULA BONILLA, LISALVERTO  
28 WACCAMAW FRIED, MAX   70 CAROLINA RUIZ, RIO   112 PALM CITY CALIXTE, ORLANDO  
                       
# TEAM ROUND 3   # TEAM ROUND 6   # TEAM ROUND 9

 
29 LAS VEGAS MARTINEZ, JOSE   71 YBOR CITY BAUMANN, BUDDY   113 LAS VEGAS COLEMAN, DUSTY  
30 LAS VEGAS STRATTON, CHRIS   72 GOLD COAST TORRES, JOSE   114 GOLD COAST KELLY, TY  
31 SUFFOLK COUNTY SMITH, DOMINIC   73 SUFFOLK COUNTY MOROFF, MAX   115 KANSAS CITY THERRIEN, JESEN  
32 WACCAMAW SIERRA, MAGNEURIS   74 YBOR CITY STEPHENS, JACKSON   116 YBOR CITY MEJIA, ALEX  
33 MIDLAND ADAMS, LANE   75 MIDLAND ERVIN, PHILLIP   117 MIDLAND HWANG, JAE-GYUN  
34 CONCORD DIAZ, ELIAS   76 CONCORD NEVERAUSKAS,DOVYDAS   118 CONCORD MONCRIEF, CARLOS  
35 SEQUOIA BREBBIA, JOHN   77 SEQUOIA FREEMAN, MIKE   119 SEQUOIA MORSE, MIKE  
36 ST. PETE PETERS, DILLON   78 ST. PETE DIAZ, MIGUEL   120 ST. PETE MARRERO, CHRIS  
37 WACCAMAW ROMANO, SAL   79 WACCAMAW JACKSON, LUKE   121 WACCAMAW AVILES, MIKE  
38 SUFFOLK COUNTY VALAIKA, PAT   80 SUFFOLK COUNTY MILNER, HOBY          
39 YBOR CITY BANDA, ANTHONY   81 TAMPA SHACKELFORD, KEVIN          
40 CAROLINA ANDERSON, BRIAN   82 CAROLINA O'GRADY, CHRIS          
41 CONCORD LIVELY, BEN   83 PENINSULA LUPLOW, JORDAN          
42 CONCORD LEITER JR., MARK   84 MIDLAND VOIT, LUKE