Scope‎ > ‎

International Program Committee


 Europe
  • Rachid Alami (France)
  • Somuela Atmatzidou (Greece)
  • Filippo Cavallo (Italy)
  • Lars-Peter Ellekilde (Denmark)
  • Alessandro Farinelli (Italy)
  • Giuseppina Gini (Italy)
  • Antoni Grau (Spain)
  • Tomasz Kornuta (Poland)
  • Gerhard Kraetzschmar (Germany)
  • Daniel Kubus (Germany)
  • Konrad Kułakowski (Poland)
  • Iraklis Markelis (Greece)
  • Emanuele Menegatti (Italy)
  • Cyril Novales (France)
  • Bruno Patin (France)
  • Christian Schlegel (Germany)
  • Ulrik Page Schultz (Denmark)
  • Domenico Sorrenti (Italy)
  • Gerald Steinbauer (Austria)
  • Serge Stinckwich (France)
  • Piotr Trojanek (Poland)
  • Pieter van Zutven (Netherlands)
  • Cristina Vicente-chicote (Spain)
  • Ralf Waspe (Germany)
  • Cezary Zieliński (Poland)
  • Uwe Zimmerman (Germany)

Asia

  • Ho Seok Ahn (New Zealand)
  • Noriaki Ando (Japan)
  • Marcelo Ang (Singapore)
  • Geoffrey Biggs (Japan)
  • Toby Collett (New Zealand)
  • Vladimir Estivill-Castro (Australia)
  • Takayuki Kanda (Japan)
  • JaeHong Kim (Korea)
  • Hyun Kim (Korea)
  • Tetsuo Kotoku (Japan)
  • Dikai Liu (Australia)
  • Michael Milford (Australia)
  • Itsuki Noda (Japan)
  • Sang Rok Oh (Korea)
  • Hong Seong Park (Korea)
  • David Stirling (Australia)
  • Burkhard Wünsche (New Zealand)
  • Wonpil Yu (Korea)
  • Massimiliano Zecca (Japan)
 
America

  • Martin Adams (Chile)
  • Monica Anderson (Unites States)
  • Ravi Balasubramanian (Unites States)
  • Kostas Bekris (Unites States)
  • Spring Berman (Unites States)
  • Stan Birchfield (Unites States)
  • Zack Butler (Unites States)
  • Mario F. M. Campos (Brazil)
  • Stefano Carpin (Unites States)
  • Heping Chen (Unites States)
  • Ian Chen (Unites States)
  • Nikolaus Correll (Unites States)
  • Anthony Cowley (Unites States)
  • Mehmet Dogar (Unites States)
  • Evan Drumwright (Unites States)
  • David Feil-Seifer (Unites States)
 

  • Luiz Marcos Garcia Gonçalves (Brazil)
  • Jana Kosecka (Unites States)
  • Dana Kulić (Canada)
  • Jyh-Ming Lien (Unites States)
  • Issa Nesnas (Unites States)
  • Jason O'Kane (Unites States)
  • Raquel Patino (Peru)
  • Alba Pérez Gracia (Unites States)
  • Anna Helena Reali Costa (Brazil)
  • Dezhen Song (Unites States)
  • Lydia Tapia (Unites States)
  • Flavio Tonidandel (Brazil)
  • Jeff Trinkle (Unites States)
  • Marsette Vona (Unites States)
  • Uchechukwu Wejinya (Unites States)
  • Hong Zhang (Canada)