דף הבית

אודות האתר:
 
אתר זה עוסק  בנושא שירי מולדת ובשינויים התפיסתיים חברתיים שחלו בהם במרוצת השנים אצל המשוררים.

יחידה זו עוסקת בשירי מולדת כפי שהם משתקפים בשיר ובזמר שנכתבו מקום המדינה ועד ימינו, במשך דורות התפללו יהודים לארץ ישראל, למולדת וביטאו כיסופים אליה גם בפיוט בשירה ובזמר.

אתר זה מיועד בעיקר לתלמידי חטיבת הביניים והתיכון שלומדים לקראת הבגרות בספרות וכן לכל שוחרי ואוהבי הספרות למיניהם.

 ההנחה הבסיסית הינה שספרות לא כל-כך צריך "לדעת" ספרות צריך קודם כל להרגיש, לאהוב ולאחר מכן לנסות להבין מה היא אומרת לנו. המטרה הראשונית של הוראת הספרות הוא עניין החוויתיות: אהבה והנאה מסיפור, או משיר כי הוא יפה, נוגע בנו מרגש ומצחיק אותנו.

"קריאת ספרות יפה נועדה בעיקר לחווית התנסות אסתטית ורגשית שבאמצעותן יבינו התלמידים טוב יותר את עצמם ואת זולתם, יפתחו את הדמיון והאינטלקט, יפתחו אהבת קריאה.."

אתר זה מציע דרך שונה, מיוחדת, מעניית ומאתגרת ללימוד הספרות באמצעות שילוב  המחשב ככלי למידה מרכזי. המחשב ככלי למידה מדגיש את החוויה, את הרגש וההנאה מן המפגש הספרותי עם הטקסט, יותר מאשר לימוד של מאפיינים ספרותיים וקטלוג של היצירות על פי מונחים, הגדרות ותבניות סכמאטיות.

מטרות האתר

הנאה מן הטקסט הספרותי, עידוד קריאה וחיזוק ואהבת הספרות,הגברת המודעות לספרות איכותית,העשרה תרבותית התלמיד יכיר את ההיסטוריה החלוצית של ארץ ישראל והשתקפותה בשירים, טיפוח הזיקה לארץ ישראל, הכרת מקומות שונים בארץ, הכרת קורות חייהן של משוררות כרקע לשירתן האישית והלאומית.