Elektrika‎ > ‎

30 ARD-SCOM-TC-12V

Na platformě Arduino je na tomto webu k dispozici několik návěstidlových dekodérů. K dispozici jsou dekodéry využívající rozšířené pakety pro návěstidla (EXTended) nebo dekodéry využívající rozhodovací matice (MatriX). Bohužel ne všechny příkazové stanice a ne všechny software umí použít možnosti těchto dekodérů.

Proto je zde dekodér ARD-SCOM-TC-12V, který používá řízení výhybkami (Turnout Control). Dekodér je možné ovládat z programu JMRI nebo dalších běžně používaných programů pro řízení kolejiště. Vzhledem k jednoduchosti ovládání je možné ovládat i z ovladače.

ARD-SCOM-TC-12V je program pro modifikaci dekodéru UNI16ARD https://sites.google.com/site/sidloweb/. Program je určen pro ovládání návěstidel s protokolem S-COM od firmy MTB https://www.mtb-model.com/elektro/s-com.htm. Dekodér je zpětně kompatibilní s příkazy pro dekodér NV7D https://www.mtb-model.com/elektro/s-com-nav.htm.


Popis zapojení

ARD-SCOM-TC-12V Elektrické zapojení – popis zapojení desky a připojení návěstidel.

Popis CV

ARD-SCOM-TC-12V popis CV – popis nastavení dekodéru pomocí CV.

Nastavení programem JMRI DecoderPro

ARD-SCOM-TC-12V nastavení pomocí JMRI DecoderPro – popis nastavení dekodéru pomocí programu JMRI DecoderPro.
Hotový dekodér

Dekodér je možné objednat v e-shopu dccdoma http://dccdoma.eshop-zdarma.cz/index.php?category_id=12 jako hotový, jako stavebnici nebo jen DPS.vytvořeno 10. 3. 2019

ċ
ARD-SCOM-TC.ino
(22k)
Petr Šídlo,
10. 3. 2019 3:52
ċ
Petr Šídlo,
10. 3. 2019 3:52
Ĉ
Petr Šídlo,
10. 3. 2019 3:52
Comments