"האדם, האדם, האדם  -  הכל תלוי באיכותו של האדם! משום שהעולם מתנהל בידי אנשים, אין שום דרך להגיע לשלום אמיתי מלבד לטפח באנשים רבים ככל האפשר אומץ לב, נדיבות וחוש צדק מפותח"  ~ דושין סו

השיטה

שורינג'י קמפו משלבת טכניקות (קשות) של עבודת רגליים וידיים עם טכניקות (רכות) של הפלות, ריתוקים ובריחים. במקביל עוסקים החברים במדיטציה, וברמות הגבוהות בשיטות ריפוי יחודיות. כל הטכניקות חוברות יחדיו לאומנות לחימה אחת, וככול שמתקדמים יותר מוצאים יותר ויותר שילוב של הטכניקות הקשות עם הרכות.

גוהו

טכניקות קשות הכוללות אגרופים, בעיטות, וחסימות. שיטת הלחימה שמה דגש על עידון במקום הפעלת כוח רב, ובהתאמה הטכניקות כוללות שימוש בעבודת רגליים והגנה ומעבר מהיר להתקפת נגד מדוייקת לנקודות חיוניות. אף כי השיטה אינה שמה דגש על כוח, האגרופים והבעיטות חזקים ביותר בעיקר בשל דגש על שימוש נכון במכניקה של הגוף, לכן שורינג'י קמפו מאפשרת לאנשים בגדלים ומשקלים שונים להתמודד זה מול זו באופן שיוויוני.

אימוני גוהו נעשים תוך שימוש בציוד הגנה, זאת בעיקר בשל הרצון להקנות למתאמנים תחושה אוטנטית של מהירות, עוצמה, מרחק ודיוק.

ג'והו

טכניקות רכות הכוללות התחמקות, בריחים, הטלות וריתוקים. בג'והו כמו בגוהו הדגש הוא על עידון במקום כוח, וכן על מהירות, דיוק, ושימוש נכון במשקל הגוף, באופן המאפשר למתמודדים בעלי כוח ומשקל פחותים (ובכלל זה נשים) לחמוק ואף לרתק תוקפים.   

בשונה מאומנויות לחימה אחרות, ג'והו מתמקדת בנקודות לחיצה במקום בפגיעה במפרקים חיוניים במטרה לנטרל את התוקף מבלי לגרום לנזק ארוך טווח. בשל כך, התרגול של הטכניקות אינו יוצר נזק ארוך טווח ובפיקוח ניתן ורצוי לתרגל אותן פעמים רבות.

סייהו

טכניקות הריפוי כוללות שימוש בנקודות חיוניות (בדומה לדיקור סיני או שיאצו) לשם ריפוי. הטכניקות נלמדות באריכות לרוב רק לאחר מספר שנות אימון ולאחר שנרכש ידע רב באשר לנקודות הלחיצה במסגרת אימוני הגוהו וג'והו.