"האדם, האדם, האדם  -  הכל תלוי באיכותו של האדם! משום שהעולם מתנהל בידי אנשים, אין שום דרך להגיע לשלום אמיתי מלבד לטפח באנשים רבים ככל האפשר אומץ לב, נדיבות וחוש צדק מפותח"  ~ דושין סו

שורינג'י קמפו

אומנות הלחימה שורינג'י קמפו נוסדה ב- 1947 ע"י דושין סו. שורינגי קמפו אינה מוכרת כמעט בישראל ומונה מספר מוגבל של סניפים באירופה ובצפון אמריקה, יחד עם זאת זוהי אומנות הלחימה הכי פופולרית ביפן המונה מעל 1.5 מיליון חברים רשומים ב- 32  ארצות. ניתן למצוא פרטים נוספים על ההיסטוריה של שורינג'י קמפו כאן.

 אומנות לחימה יפנית זו הינה מקורית מבחינת שיטות הלחימה שלה אך שואבת את בסיסה הרעיוני מעקרונות הבודהיזם שפותחו ע"י הנזירים במקדש שאולין בסין. דושין סו, המיסד, התרשם עמוקות משיטות האימון הלא תחרותיות של הנזירים וכאשר חזר ליפן בנה את אומנות הלחימה היחודית שלו סביב עקרונות של אחווה, עבודת צוות ועזרה לזולת. הוא אף הגדיל לעשות וקרא לאומנות הלחימה שורינג'י קמפו שמשמעו ביפנית 'שיטת הלחימה של שאולין'. יחד עם זאת אין כל קשר טכני או מעשי לקונגו פו שפותח ע"י נזירי שאולין.

השיטה מאורגנת ברמה עולמית וכל החברים בעולם מאוחדים תחת ארגון הגג שביפן ולומדים את אותם עקרונות ואת אותן טכניקות. 

 
שורינג'י קמפו מעצם טיבעה אינה לשם רווח והארגון אוסר על מאמניו להשתכר מהוראת השיטה. בהתאמה, מטרת התשלום בעבור האימונים הינה אך ורק למימון פעילות המועדון, בין השאר לצורכי השכרת חדרים ורכישת ציוד.