קלפי הטארוט

 
 
להתמסר למסרים:  במטרה לצרף לאוצר הבלום של קלפי הטארוט גם את קטני-האמונה, אקדים ואמר שהרב המוחלט של האנושות קולט באינטואיציה הבסיסית ביותר שהעולם אינו מתחיל ומסתיים במה שקולטים חמשת חושינו.

יש מי שיאמין באלוהים כיישות המופשטת המפעילה סיבה ומסובב, יש מי שיעלה את תיאורית העולמות המרובים שהגו פיסיקאים כדי להתגבר על בעיות מושגיות של תורת התנהגותם של חלקיקי-החומר, יש מי שיעלה את עיקרון הסינכרוניות של יונג המתייחס לצרוף מקרים ללא קשר סיבתי אך בהתרחשות מתוזמנת באופן בעל משמעות, יש מי שיזכיר את הרמות האנרגטיות של עצמים וגופים....

 

אני בוחרת את עולם בעלי החיים כדי להמחיש את גבולות החושים שלנו ואתם את הפתיחות המתבקשת לידע נוסף שמבקש להיות "מתורגם" באמצעות קלפי הטארוט:

קליטת שדות חשמליים- הכריש מזהה תדרים חשמליים ומזהה באמצעותם בעלי החיים.

קליטת שדות מגנטיים- עופות מנווטים דרכם באמצעות השדה המגנטי של כדור הארץ.

קליטת קרינה אינפרא אדומה- יש נחשים שיכולים לזהות טרף ממרחק ע"י קליטת חם גופו.

קליטת קרינה אולטרא סגולה- חרקים מסויימים ניחנים בה.

קליטת גלי על שמע- העטלף מנווט ע"י גלי האולטרסאונד החוזרים למח כעיבוד תלת מימדי.

"איתור בהד" (אקו-לוקיישן)- ההד החוזר מהקולות שמשמיע הלוויתן מוסר לו תמונה מורכבת: מהו החפץ, מרחקו, כיוונו, מהירותו, צפיפותו וצורתו. את רוב הצלילים שהוא מפיק איננו מסוגלים לשמוע מהיותם בתדרי על-שמע הגדולים מ-20,000 הרץ שקולטת אוזן-אדם.

טווחי ראיה – הנץ, למשל, רואה עצם בן 1 ס"מ ממרחק 80 מ'. פי שמונה מיכולת האדם.

 

על קלפי הטארוט:  קלפי הטארוט הינם כלי להתבוננות פנימה לשם הבנת מניעים ומרכיבי אישיות המניעים אותנו לפעול למימוש הפוטנציאל שלנו בתחום מסוים או מעכבים ואף חוסמים אותנו מלממשו. הקלפים מעבירים תשובה או מסר המורכב מהציור, מהארכיטיפ ומהסמלים, מהצבעים, מהמספרים, מהכיוונים וכמובן מהמיקום בקריאה ומתוכן השאלה.

 

החפיסה מורכבת מ-78 קלפים שמקורם ההיסטורי לא ידוע וההשערות נעות מהמאה ה-16 במרכז אירופה ועד מצריים העתיקה. הקלפים מחולקים לשתי מערכות עיקריות:

 

הארקנה הקטנה ("הסודות הקטנים") המונה 56 קלפים המחולקים לארבע סדרות של 14 קלפים:
                                                   ממספר 1 ועד 10 ועוד 4 "קלפי חצר": אביר, נסיך, מלכה ומלך.
 

סדרת המטות

(יסוד האש):

הניצוץ הראשון, הרצון והתשוקה לעשות, התחלות שעלינו לממש. זהו יסוד ראשוני ועצמתי ולכן גם לא בשל, אימפולסיבי  ואגוצנטרי, תכונות הקיימות בכמה מההתחלות החשובות ביותר בחיי היקום ובחיי האדם.

 

 

 

 

סדרת המטבעות 

(יסוד האדמה): 

הצרכים הנחוצים לנו והנכונים לנו. יסוד זה מוכר מסולם הצרכים של מסלואו והוא כולל ממזון, שתייה ושינה, דרך צורך בביטחון ובהגנה, דרך צרכים חברתיים לאהבה, חיבה והשתייכות ועד כבוד עצמי, ידיעת האחר והגשמה עצמית.

 

  

 

סדרת הגביעים

 (יסוד המים):   

אנרגיה של זרימה, התחדשות ואמונה גם כשהצרכים והרצונות אינם מתממשים. אנו זקוקים לאנרגיה הזו כדי לטפל טוב יותר בתחושות כאב, כעס ואי-נחת ולרתום אותה להצלחתנו.

 

 

 

סדרת החרבות  (יסוד האוויר):        

הגיון, חשיבה, החלטות עפ"י השכל הישר הם גם גורם מקדם ומפתח (הידע בכל תחומי-הדעת) אך לא פחות מזה הם מהווים גורם החוסם אותנו מלקלוט ולממש ייעודים בחיינו מהסיבה הפשוטה שאנו חושבים...

 

 

קלפי החצר:  

מייצגים פוטנציאל שלא היה ידוע לשואל ועל-כן לא פעם מדובר על תהליך שלא מומש או על הזדמנות שלא נוצלה.

האבירים – מייצגים ארוע או מצב הממתינים להזדמנות שתחולל שינוי בעוד שהם נקראים לפעול באופן מעשי כדי ליזום את השינוי!

 

הנסיכים – מייצגים אנרגיה בוסרית שאינה מתפתחת ואינה בשלה לממש את ההזדמנות בחיי היומיום. הם רוצים ללמוד ולדעת אך לא מממשים.

 

המלכות – הידע שרכש הנסיך הבשיל והמלכה מעבדת, מתרגמת, אקטיבית ו"בתנאי מעבדה" בוודאי הייתה מצליחה, אך הכוחות החברתיים משפיעים על-כך שפעולתה לא תמיד מביאה לתוצאות המקוות.

 

המלכים – שואף לפעול אבל האנרגיה מעוכבת ע"י שאיפות מנוגדות ובדרך- כלל ההזדמנות לא תתממש וקלף המלך ייתן לנו את ההסבר מדוע כך קרה. הקלף יעבור לאקטיביות יחד עם אבירים, בתשובה לנושאי "ההתמחות" של כל אחד מהם ויחד עם הקלפים המעבירים תחושת-לחץ: המגדל הבוער, המוות, יום הדין וגלגל המזל.

 

 

 
 
 
  
 
  
 
  
 
 
 
 
 
הארקנה הגדולה ("הסודות הגדולים") המונה 22 קלפי-מסר ומתארת את המסע הרוחני שבו עוברים גם הנושאים הארציים ביותר כמו זוגיות, מגורים, פרנסה, לימודים. בכל אחד מהתחומים חשוב שהפוטנציאל הרוחני יבוא לידי ביטוי בחיים הארציים כדי שנחוש בריאים, מסופקים ומאוזנים.
כל אחד מהקלפים נושא מספר, כותרת ומסר עיקרי עם זיקות לנושאים משניים. המסע למימוש הייעוד האישי של כל אדם עובר מה'שוטה' היוצא למסע ועד לקלף 'העולם' שבו השואל מצא את האיזון הנכון בין עולם הרוח ועולם החומר, ומוכן להקריב חלקים בעולם החומר לטובת ההתפתחות הרוחנית ומציאת הייעוד.
                 
קלפי הארקנה הם:
 

0

השוטה

7

המרכבה

14

המיזוג

1

הקוסם

8

העצמה

15

השטן

2

הכוהנת

9

הנזיר

16

המגדל

3

הקיסרית

10

גלגל המזל

17

הכוכב

4

הקיסר

11

הצדק

18

הירח

5

הכהן

12

האיש התלוי

19

השמש

6

האוהבים

13

מוות

20

יום הדין

 

           

 

 

21

העולם

 
קלפי-המסר יראו לנו במה נתקל התהליך למימוש עולם הרוח בעולם החומר: האם הוא פוגש נתיב פתוח האם הוא מכוון לעצירה לצורך התבוננות, האם הוא מזהיר מפני כשלון אפשרי או ודאי, האם הוא מזמין לגייס את כח האמונה או ללמוד משגיאות העבר ועוד אינסוף תובנות המכוונות את האדם במסעו עד קלף העולם.               
 
 
תפקיד הקריאה בקלפים איננו לנבא את העתיד או להורות לאדם מה עליו
 
לעשות, כי אם  לסייע לו לצלוח את השיעור ואת השלב הנוכחי כדי להכיר את
 
עצמו, את הפוטנציאל הנמצא בתחומי החיים שלגביהם נשאלת השאלה ואת
 
 כיוון ההתנהלות .  המימוש בפועל תלוי אך ורק באדם עצמו בבחינת:

 

' ה כ ל        צ פ ו י        ו ה ר ש ו ת        נ ת ו נ ה'
 
 
Comments