אימון אישי

 
אימון אישי – מהו?   
 
"התואיל להגיד לי, בבקשה, באיזו דרך עלי ללכת כאן?            "זה תלוי במידה רבה לאן את רוצה להגיע?"
 "לא איכפת לי כל כך לאן"           "אם כך, לא משנה באיזו דרך תלכי"
[שיח בין החתול ל'אליסה' בארץ הפלאות / לואיס קרול]
גם אנחנו יכולים להעז וליצור לעצמנו 'ארץ פלאות', שבה המגדלור המסמן את הנתיב מהבהב מבחוץ ובמפנים בדיאלוג קסום. עם כל גל שנחווה ונחקר על ידנו, אנו נעשים ספנים מיומנים ונלהבים יותר ומכירים ביכולותינו ליזום ולהיפתח להזדמנות מתוך שמחה.
 
 לשכת-המאמנים בישראל  בה אני חברה, מגדירה אימון כ"מקצוע שמהותו: מומחיות בניהול 'תהליך שינוי' משמעותי ובר קיימא. התהליך מוגדר בזמן, והוא מושתת על מערכת יחסים מקצועית, ועל בסיס של פתיחות ושל אמון בין המתאמן למאמן.
האימון ממוקד תוצאה מעשית, ועיקרו – הנחיית המתאמן למימוש עצמי מיטבי ולהשגת היעדים המבוקשים על ידו – בהתאם לערכיו, לשאיפותיו ולכישרונותיו.
תהליך האימון מאפשר למתאמן להכיר בעוצמותיו ובדפוסי-המחשבה המנהלים אותו, וכן ליצור רעיונות ותפיסות לקידום השגת מטרתו. המאמן יוצר מרחב שבו המתאמן יכול לעצב את חזונו בתחומים אותם בחר לקדם, ולפעול להגשמה."
 

הדבר הוודאי היחיד בחיינו הינו חוסר הוודאות ובתוך הכאוס היפהפה הזה בא האימון להאיר את היכולות, החוזקות, הכישורים, החלומות, כוחות הנפש, החיות שבהתנהלות מתוך שמחה והתלהבות. הוא עושה זאת בדרך של חקירה וברור תוך שילוב החשיבה המבוקרת עם החשיבה המאוד משוחררת בשיטות של התמקדות גופנית, דמיון מודרך, קלפים אימוניים ובשלל התנסויות וכלים.

כמו בספורט, מהווה התרגול וחקר החוויה שבעקבותיו את הבסיס המאפשר לנו לחיות מתוך תחושת מימוש ותחושה של התקדמות ומתוך הבנה שכל "מטרה" הינה רק שבריר של הוויה בתוך ייעוד גדול יותר שמלווה אותנו מרגע היווצרנו ולכל אורך חיינו.

 
 

הייחוד שלי כמאמנת נעוץ בשילוב מיוחד בין מספר אלמנטים בחיי:    

 

  • הייעוד שלי הינו להיות שותפה בברור הדרך מול אדם או מול תהליך בזמן הנכון לו.
  • הניסיון המקצועי העשיר שלי בתחום החינוך המיוחד בתפקידי ניהול ופיקוח.
  • השילוב של ידע הלב וידע מקצועי בתחום האימון, החינוך המיוחד, האבחון, הגישור.
  • השילוב בין אמונה בניתוב מול מטרות לבין "לאהוב את מה שיש" בכל רגע נתון.
  • השילוב של תואר שני אקדמי עם תחומי-התמחות מגוונים ועם לימודים ונסיון מעשי רב בתחומים מטה-פיסיים באמצעות קלפי טארות וקלפים אינדיאניים.
  • הניסיון הרב בהעצמה ובפיתוח מנהיגות אישית בקרב מנהלים ובעלי תפקידים.
  • האמונה שכל הידע קיים באדם עצמו ותפקידי רק לספק את המצע להתבוננות בדרך ביתר בהירות, תוך העצמת הראוי ופרידה ממה שאינו משרת אותנו עוד.
 

למי מיועד האימון וכיצד הוא מתנהל?  

 

למי מיועד? האימון מיועד לכל אדם כמעט בכל שלב-חיים, אך ניתן לאפיין בשלושה מצבים עיקריים:

  • הראשון, כשאדם עומד בפני פרשת דרכים, התלבטות, שינויים, סיומים והתחלות.
  • השני, כשאדם חש שהוא בשגרה שאיננה מזרימה לחייו תחושת אתגר, סיפוק ושמחה.
  • השלישי, כשתחום מסוים גורם לאדם תחושה של תקיעות או של אי מימוש פוטנציאל.

 מבנה קלאסי של האימון אותו אני מציעה בנוי מסדר גודל של עשרה מפגשים בני שעה כל אחד, כשבמהלך האימון תפקידי כמאמנת ליצור פלטפורמה שתאפשר למאומן לזהות את יכולותיו ולתרגל אותן.

אנו מתחילים מהיכרות ובניית ציפיות הדדיות שהן מעין 'ברית אימון', המאומן בהנחייתי מזהה את העוצמות שיכולות לשרת אותו, מזהה את התחום/תחומים שבהם היה רוצה למקד את השינוי, מזהה את הייעוד האישי, בונה חזון אישי, מציב מטרות ויעדים להשגתו, מתרגל מיומנויות לניהול עצמי שאמורות לסייע לו בהשגת המטרות, מזהה סביבות תומכות בעצמו ובסביבתו ויוצא לדרך תוך שתחושת המסוגלות והמחויבות למימוש החזון ממשיכים לעשות את העבודה הפנימית גם עוד זמן רב מתום האימון.

 

היתרון הוא, שבזמן קצר יחסית, ועם הובלה אישית מחוייבת ומותאמת לחלוטין לצרכים, מושג שינוי משמעותי בר קיימא.

 

היכן מתקיים? סדרת האימון מתקיימת במפגשים אישיים ברמת-ישי או ביקנעם, או בתאום אישי עם המאומן. חלק מהמפגשים עשויים להיות מפגשים טלפוניים בני שעה כאשר המודל הזה מתאים למאומן ו/או כדי לגשר על מרחק פיזי ולשמור על רצף האימון.

 

מהם חובות המאומן? חובות המאומן, מעבר לנוכחות הפיזית ולתשלום, כוללות סיכום ביניים בין המפגשים, כתיבה ממקדת של נושאי-המפגש ותרגול מעשי עפ"י הנחיות המסוכמות בתום כל מפגש ובעיקר – מחויבות לתהליך.

 

ליצירת קשר, הנכם מוזמנים לפנות במייל או להתקשר עפ"י הפרטים בתחתית הדף. 

 

             
                   
Comments