Klubs "Seskumīlis"

 JAUNUMI 2009

Izstāde maijā Ādažos

Mūsu seski Ādažos..

Izstāde 20. martā

20. martā dabas muzejā kluba “Seskumīlis” pārstāvji ar saviem dzīvniekiem (seskiem un ne tikai) piedalījās izstādē “Mūsu mīļdzīvnieki”.

Gan seski, gan kaķis Muris palīdzēja veidot pozitīvu atmosfēru demostrējot sevi, savas prasmes izstādes apmeklētājiem. Dažādus trikus demonstrējuši Zoors un Muris.

Pēc organizatoru vārdiem pirmo reizi izstādes apmeklējums bijis tik liels.

Kā parasti tika sniegtas konsultācijas apmeklētājiem par sesku rakstura,  barošanas, turēšanās un citām īpatnībām.

 

Fotoreportāža šeit: http://picasaweb.google.com/iveta.geida/DabasMuzejsManiMildzivnieki2122032009#

 

Sesku izstāde Rīgā

2009. gada 07. martā Rīgā notika 1. Baltijas sesku izstāde.

Šoreiz mūsu mīluļi savu skaistumu, atbilstību standartiem, īpatnības un raksturu demonstrēja tiesnešiem, pieredzējušiem sesku audzētājiem no Ungārijas, Sárközi Rékai un Berki Zoltánam. Lielais satraukums izstādes laikā tika apbalvots ar labiem rezultātiem. Tiesnešu kopējais sesku, īpaši vīriešu dzimtas pārstavju, vērtējums ir ļoti augsts.

 

Sirsnīgi sveicam uzvarētājus!!!

 

BIS 1 – Suzma (īpašniece Sanita Javoiša)
BIS 2 – Black Amber Frise (
īpašniece Zita Apsīte)
BIS 3 – Black Amber Askold (
īpašniece Aļona Prokopčuk)


Best intact male – Black Amber Azazello (
īpašnieks Didzis Vidiņš)
2nd intact male – Black Amber Benjamin (
īpašniece Juliāna Gabne)
3rd intact male – Bleks (
īpašniece Skaidrīte Šapovala)


Best intact female – Charobella (
īpašniece Tatjana Šuļga)
2nd intact female – ACH`s Black Magic (
īpašniece Aļona Prokopčuk)
3rd intact female – Black Amber Assol (
īpašnieks Rolands Saidāns)


Best companion male – Suzma (
īpašniece Sanita Javoiša)
2nd companion male – Black Amber Askold (
īpašniece Aļona Prokopčuk)
3rd companion male – Mišutka (
īpašniece Tatjana Ogurcova)


Best companion female – Black Amber Frise (
īpašniece Zita Apsīte)
2nd companion female – Tita (
īpašnieks Ģirts Krūmiņš)
3rd companion female – Dasha (
īpašniece Irina Ejsaka)


Fotoreportāža …

 

Paldies tiesnešiem, izstādes organizatoriem un dalībniekiem. Īpašs paldies audzētājiem par izcilo darbu!

 

Juliāna

2009. gada 31. janvāris

Kluba biedri Una, Aļona un Tatjana piedalījās tradicionālajā somu kluba Varsinais-Suomen fretit ry. ziemas izstādē West Coast Winter Ferret Show 2009. Pasākums notika notika 31. janvārī nelielā somu pilsētā Turku, tajā tika reģistrēti apmēram 100 sesku, pārsvarā no Somijas, kā arī no Igaunijas un Latvijas. Seskus vērtēja divi tiesnieši no Lielbritānijas - Paul un Jen Woodman. 

Šoreiz no mūsējiem vislabāko rezultātu sasniedza Tündér Indigó (Indigo) – viņš saņēma KUMA balvu (somu Kvalitātes Sertifikāta analogs). Apsveikumi melnajam smukulim un viņa saimniecei par teicamiem sasniegumiem viņu pirmajā izstādē! 

 Vispār brauciens sanāca ļoti veiksmīgs, izstādes atmosfēra bija ļoti patīkama un pūkainie dalībnieki – vienkārši brīnišķīgi. 

Gribētos lai nākamgad mūsu klubs būtu plašāk pārstāvēts šajā un arī citās izstādēs – mums tiešām ir ar ko lepoties! 

Fotoreportāža šeit... 

 

2009. gada 17. janvāris

Klubs ir nolēmis sakārtot ciltsdarbu vismaz savu biedru vidū. lai izvairītos no visām tām problēmām, kas saistītas ar nepārdomātu sesku vairošanu un par kurām, domājams, visiem ir vairāk vai mazāk zināms. Mēs tiecamies uz to, lai no kluba nākušie mazuļi būtu veseli, spēcīgi, skaisti un ar "labu ģenētisko mantojumu", lai mēs varētu lepoties ar saviem seskiem un audzētājiem.

 Visiem kluba biedriem, kas gatavojas nodarboties ar sesku pārošanu vai vienkārši vēlas saviem seskiem ciltsrakstus, lūdzam aizpildīt pieteikumu. Precīzi aizpildīto un parakstīto pieteikumu nosūtiet pa pastu uz kluba juridisko adresi vai iesniedziet personīgi kādam no valdes locekļiem.

Tiem, kas savus dzīvniekus gatavojas pārot, jāaizpilda arī reģistrācijas anketa (latviešu, krievu vai angļu valodā).

Un pats svarīgākais dokuments - Kluba "Seskumīlis" Ciltsdarba Nolikums. Pie pārošanas kluba ietvaros tiks tikai tie seski, kuri izpildīs visas nolikuma prasības.

Citi nepieciešamie dokumenti tiks publicēti sadaļā Dokumenti

Tāpat arī lūgums visiem, kas gatavojas šogad pārot seskus, atsūtīt uz kluba e-pastu pārošanas plānu. 

Gaidām jūsu pieteikumus!

JAUNUMI 2008

2008. gada 29. un 30. novembris

Kluba pārstāvji (Una, Aļona, Zaiga un Rolands) apmeklēja starptautisko sesku izstādi Ungārijā, Budapeštā, ko organizēja ungāru sesku audzētāju apvienība MaVOE. Izstādē piedalījās ap 200 sesku no visas Eiropas. Izstādē startēja arī mūsējie - Aļona veda izstādīt arī 4 no saviem mīluļiem. Ar viņu panākumiem mēs tiešām varam lepoties - Bajnok Danton Night (Batons) atgriezās mājās ar pirmo vietu tumšo tēviņu klasē, bet Black Amber Kussandra (Žirņuga) ar 2. vietu gaišo sabuļu mātīšu klasē. Seskus vērtēja divas tiesneses no Zviedrijas.

Fotoreportāža no mūsu brauciena šeit...

JAUNUMI 2008

2008. gada 15. un 16. novembris

"Novembrī mūsu seski kopā ar suņiem, kaķiem, trušiem, jūras cūciņām, putniem u.c. dzīvniekiem piedalījās ikgadējā Latvijas Kinoloģiskās Federācijas rīkotajā izstādē “Zooekspo 2008”

Mūsu mīluļi demonstrēja savu skaistumu, gudrību, mīļumu, dažādību un visu ko citu...

Apmeklētājiem bija iespēja gan apskatīties seskus, gan paturēt tos rokās, saņemt informāciju par seskiem gan mutiskā, gan drukātā veidā, iepazīties ar dažām sesku barībām, kārumiem, apskatīties kluba kalendāru. Varējām pamanīt, ka cilvēku interese par šiem dzīvniekiem ievērojami aug.

Šoreiz dalībnieku vidū tika rīkots konkurss, kurā noskaidroja zinošāko saimnieku, pirmajā dienā konkursā uzvarēja Nataša Radionova un Inga Galiņa-Vasiļjeva, bet otrajā – Iveta Godaine un Maija Valbaka. Vissmagākā seska titulu ieguva Käärme un Zoors, bet apmeklētāju simpātiju balvu saņēma Jegors un Zuze.

Abas dienas pagāja izteikti pozitīvā gaisotnē. Interesanti bija visiem: gan apmeklētājiem, gan dzīvniekiem, gan to īpašniekiem. Seski saņēma dāvanas no mūsu draugiem – uzņēmuma „Rats AB” un “Totally Ferret”, no kluba, saimnieki - no izstādes organizatoriem.

Paldies visiem dalībniekiem, apmeklētājiem, LKF par uzaicinājumu un jauko uzņemšanu! Īpašs paldies Unai Reinsonei par ieguldīto milzīgo darbu!" 

Juliāna

2008. gada 13. un 14. septembris

Kluba "Seskumīlis" biedru piedalīšanās starptautiskajā kaķu izstādē. Apraksts


2008. gada 16. un 17. augusts

Kluba "Seskumīlis" valdes pārstāves Una un Aļona paviesojās igauņu kluba Eesti Tuhkrute Liit rīkotajā pasākumā.

Una: "Tikko atgriezāmies no fantastiski jauka sadraudzības pasākuma - Eesti tuhkrute liit (Igaunijas seskumīļu) rīkotās izstādes un atpūtas izbrauciena. Igauņu kolēģi uzaicināja Aļonu būt par tiesnesi, tāpēc braucām tur ne tikai atpūsties un izklaidēties, bet arī strādāt, iegūt un apmainīties ar pieredzi un vienkārši tikt pie jauniem draugiem.
Pasākums notika nedēļas nogalē, brīnišķīgā vietā pie ezera, netālu no pilsētiņas Viljandi. Vieta bija ļoti skaista, laiks labs, bet pats galvenais – ļoti jauki, atvērti cilvēki un daudz (ap 40) sesku :)
Pirmā diena tika atvēlēta dalībnieku iepazīšanai, atpūtai un izklaidēm. Jautri un interesanti bija visiem - tika sarīkoti konkursi un viktorīna ar balvām, gaļas cepšana, laiks pagāja interesantās sarunās par un ap seskiem, nu un protams vispārējs sesku tusiņš :)
Svētdien notika nopietnākas lietas – īsta izstāde ar eksperta vērtējumiem, tituliem un balvām labākajiem. Tāda izstāde Igaunijā un vispār Baltijā notika pirmo, bet noteikti ne pēdējo reizi, un sarunājām, ka kaut kad nākotnē vajadzētu sarīkot arī kādu kopīgu izstādi.
Visvairāk mani pozitīvi pārsteidza igauņu draudzīgums, vienotība un aktivitāte. Žēl, ka mūsu rindās ir tik švaki ar to..." Una

Fotoreportāža no pasākuma apskatāma šeit...

2008. gada 14. jūlijs

Sakarā ar izmaiņām biedrības statūtos, notiek visu biedrības biedru pārreģistrācija līdz 2008. gada 31. decembrim. Lūdzam visus biedrus aizpildīt iestāšanās veidlapas un nosūtīt tās pa pastu uz adresi:

 • Klubs "Seskumīlis"
  Gaiļezera iela 4-26
  Rīga, LV-1079

Esošajiem biedriem iestāšanās maksa (Ls 10,-) nav jāmaksā, jānomaksā tikai biedra nauda (Ls 10,-). Bankas rekvizīti:

 • Biedrība "Klubs "Seskumīlis""
  Reģ.nr. 40008117275
  Gaiļezera iela 4-26, Rīga, LV-1079, Latvija
  IBAN: LV63HABA0551021621153
  A/S "Hansabanka"
  SWIFT: HABALV22

IZMAIŅAS

Ir notikuši vairāki svarīgi notikumi saistībā ar klubu.

Pirmkārt, ir mainīti biedrības statūti. Izmaiņu saraksts ir pagarš, bet galvenās izmaiņas ir:

 • biedrības valde tagad sastāv no 3 (trīs) cilvēkiem, lai operatīvāk risinātu aktuālos jautājumus;
 • galveno jautājumu nodošana valdes pārziņā;
 • biedru iestāšanās un dalības (gada) maksa.

Otrkārt, ir pārvēlēta biedrības valde, kuras sastāvā tagad ir Una Reinsone (valdes priekšsēdētāja), Jeļena Prokopčuka un Inguna Stūriņa.

Treškārt, finansiālā puse. Sakarā ar to, ka turpmākajos gados gaidāmi dažādi izdevumi (dalība izstādēs, samaksa revidentam par gada pārskatu, u.c.), notiks visu biedru pārreģistrācija uz jaunām iestāšanās veidlapām (kluba izveidots paraugs). Esošie biedrības biedri netiks aplikti ar iestāšanās maksu, tā vietā dodot iespēju ziedot. Bankas konts tiks norādīts vēlāk.

Ceturtkārt, ir arī patīkami jaunumi!

"Klubs ir noslēdzis vienošanos ar SIA KOMEKS (www.komeks.lv) vairumtirdzniecības bāzi par preču un barības pasūtīšanu un pirkšanu par labām (vairuma) cenām.
No barībām pieejamas ir Orijen, Acana, Nutro Choice (un dažas citas, kas man nešķita interesantas). Visizdevīgāk un vēlamāk ir saorganizēties pa vairākiem un iegādāties lielos iepakojumus, bet var sarunāt arī mazākus. Vēl iegādājamas smiltis, būri, akvāriji, suņu gultas, konteineri un vēl vesela kaudze visādu labumu suņiem, kaķiem, zivīm un pārējiem radījumiem...
Ja ir interese, kartiņas ir pie manis :)" /Una Reinsone/

SIA "Komeks" preču klāstu var aplūkot bāzē Brīvības 155, Rīgā.


PALDIES!!!

Milzīgs paldies Latvijas kinoloģiskajai federācijai (LKF) par lieliski noorganizēto dzīvnieku izstādi "Zooekspo 2007" un laipno atļauju tajā piedalīties arī biedrībai "Klubs "Seskumīlis""! Tāpat liels paldies visiem kluba biedriem par piedalīšanos un savu mīluļu parādīšanu. Un, protams, paldies arī apmeklētājiem par izrādīto interesi un uzdotajiem jautājumiem. Tiksimies nākamreiz!


KLUBA PIRMĀ IZSTĀDE

2007. gada 10. un 11. novembrī Olimpiskajā sporta centrā Grostonas ielā 6b izstādes "Zooekspo 2007" ietvaros klubs "Seskumīlis" informēs apmeklētājus par mājas sesku (fretku) lietām. Būs iespēja uzdot jautājumus zinošiem sesku turētājiem un audzētājiem, "pažmurdzīt" pašus seskučus, fotografēties kopā ar tiem un visādi citādi jūsmināties.

Tiekamies izstādē!