Нестерянська спеціалізована різнопофільна загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів була заснована в 1984 році, а в 2001 році одержала статус спеціалізованої різнопрофільної загальноосвітньої школи. В школі існує 8 навчальних кабінетів, які укомплектовані необхідними меблями та обладнанням. Гордістю школи є зал хореографії, тренажерний зал, що сприяє реалізації художньо-естетичного та спортивно-оздоровчого профілів.
У навчальному закладі запроваджено такі профілі:
  • художньо-естетичний
  • спортивно-оздоровчий-технологічний
  • природничий
 В Нестерянській спеціалізованій різнопрофільній загальноосвітній  школі працює творчий, високопрофесійний колектив, що нараховує 26 учителів-однодумців. Педагогічні звання "Вчитель-методист" мають вісім вчителів школи і три - звання "Старший вчитель", 17 вчителів мають вищу кваліфікаційну категорію. Педагоги беруть участь у міжнародних, всеукраїнських та регіональних науково-практичних конференціях, семінарах, друкуються в фахових виданнях, є переможцями та лауреатамирізноманітних творчих конкурсів різного рівня,  переможцями конкурсів  "Вчитель року" та "Джерело  творчості".  Вчитель фізкультури Чермошенцев Сергій Петрович є лауреатом обласної вчительської премії.
Навчальний заклад тісно співпрацює з  дитячою музичною школою.
Виховна система школи нараховує 20 різноманітних об'єднань, серед яких  - студії хореографії,  образотворчого мистецтва, спортивні секції,  музичні ансамблі, предметні гуртки,  ради співуправління,  осередки дитячих організацій "Берегиня" та "Барвінчата по країні Барвінковій"  
До святкування 20-літнього ювілею школи було створено шкільний музей, що сприяє патріотичному вихованню учнів.  У закладі випускається шкільний часопис "Голос школи" та науково-методичний  бюлетень "Сезам"
У 2006 році школа  пройшла державну атестацію з відзнакою.
У 2009 році Міністерством освіти і науки України  школі присвоєно  Почесне звання  "Лідер у створенні сучасних засобів  навчання" за наслідками участі у міжнародній виставці навчальних закладів.
значні успіхи  мають  учні закладу  в спорті, протягом останніх років юні спортсмени є абсолютними переможцями районних спартакіад, учасниками та призерами обласних та українських змагань. В 2010 році школі присвоєно почесне звання  Флагман освіти і науки України.
Школа вдячна постійним спонсорам - сільськогосподарським підприємствам ТОВ "Ніка"  дитектор Шкарупіло Я.В.), ТОВ  "АПК"Керівники закладу: директор школи Онацько Анастасія Партенівна, заступник з НВР Закарлюка Наталія Олександрівна, заступник з ВР Саєнко Олена Семенівна.

Наша адреса 

вул. Центральна, 2, с. Нестерянка, Оріхівський район, Запорізька область,  70561  тел. (066141)49290