למה התאכזבתי מתנור שולטס Scholtes CI36G? ולמה התאכזבתי מהיבואן י.ג.סלפטר?

ספטמבר 2010, תשרי תשע"א

לכבוד פסח 2010 רכשתי לעצמי כמתנת אפיקומן תנור אפיה משולב עם ניקוי פירוליטי מתוצרת שולטס. הנבחר היה CI36G IL

רוצים גם? הנה התנור שתזכו בו תמורת מחיר מחירון של 7500 ש"ח.
חשבתי כי תמורת יותר מתרי זוזי מצאתי את תנור חלומותי, המצויד בנקוי פירוליטי ואף בלהבת טורבו-ווק.
אבל אז שרשרת התלאות רק החלה. כיאה לפסח, מאותו רגע יצאתי מחירות לעבדות...
 • התנור הוזמן בחנות מורשית  ושוריין מיידית מול היבואן, לזמן הספקה משוער של כשבועיים.
 • התנור הראשון (תיכף תבינו) הגיע כעבור שלושה שבועות (בזבוז יום עבודה), נפתח על יד הטכנאי (עוד יום עבודה) ונמצא פגום מההובלה. נו, אז תנור לפסח כבר לא היה.
 • לאחר התעקשות וחוסר הסכמה שלי לבצע תיקון והחלפת הדופן, הוזמן תנור שני, הגיע, נפתח, הותקן וכו' - מזל טוב. יש תנור תקין אחרי חודשיים מההזמנה (חודשיים ורק עוד שני ימי עבודה אבודים).
 • אחרי כשלושה חודשים החל התנור לנעול עצמו למוות בתוספת הקלקות לא רצוניות והודעה על שגיאה מסוג 4 (כאילו חשב לעצמו התנור: "חשבתי שאני בנקוי פירוליטי , אפילו שאתם באמצע אפיית עוגה או סתם טיגון שניצלים").  
 • נו, בטח שהוזמן טכנאי. בטח שהתקשרו לבטל בעודי ממתין לו בביית. אדוני עובד בשביל התנור ולא להיפך. קבענו פגישה נוספת. והטכנאי הגואל בא להחליף כרטיס אלקטרוני. האדון החליט שלא צריך החלפה והסתפק בחיזוק מגעים.
 • הגיע ראש השנה ועימו תוכניות לאפיית עוגת דבש וחלה מתוקה. אבל התנור מחוזק המגעים החליט שוב לתקתק, לנעול עצמו ובקיצור לבצע שביתה מסוג 4.
 • אפינו אצל השכנה ומייד בצאת החג התקשרתי, חיכיתי נרגש בבית, הגיע טכנאי (איחר רק קצת) והחליף כרטיס.  
 • הפתעה: לפני כיפור הכינה רעייתי תערובת עוגה לשבירת הצום, הדליקה התנור שבאופן חגיגי החל מזמזם, אבל סירב לחמם ולאפות.
 • אחרי החג קבעתי, חיכיתי, הגיע טכנאי והחליף שוב כרטיס. הכרטיס הראשון לא היה תקין, אבל הכרטיס השני שניסה דוקא כן עבד כנראה שבשולטס רק אחד משלושה תקין).
  בכל מקרה, ה
  טכנאי היה חרוץ, כי תוך כדי התיקון לא התייאש וניסה שוב ושוב ושוב למכור לנו קרם נקוי תנור. הוא ביקש שנערוך נסוי כלים יום-יומיים לפני סוכות, כדי שיספיק לבוא לתקן שוב את התנור אם יתגלה הצורך עוד  לפני החג, או במילותיו "אל תחכו לרגע האחרון".
     די. נשברתי. שלחתי לחנות, יבואן ולשירות דרישה לאסוף את התנור חזרה ולהשיב לי את כספי.
     אבל כנראה שטעינו כשלא הקשבנו לטכנאי, שהזהיר כי אם לא ננקה את היטב את התנור (ורצוי בקרם שהוא ימכור לנו) הוא לא יהיה נקי מספיק ולא יקחו אותו חזרה לחברה...

    ממשרדי היבואן, י.ג.סלפטר הבטיחו לי תגובה ותשובה מסודרת. למרות שתזכרתי מספר פעמים דרך אתר הפייסבוק שלהם לא שמעתי מהם יותר. הם רק קראו את הודעותי ומחקו אותן. שירות לקוחות יוקרתי כראוי לתנור יוקרתי. היום הודיע לי נציג מתחנת השירות המקומית כי היבואן לא מוכן לקחת תנור "תקין" חזרה והוא יאריך לי בחצי שנה את תקופת האחריות. כלומר, תהיה לי אחריות של כשנה על הכרטיס (מה שממילא היה מתקבל עם תנור חדש ותקין). שום מילת התנצלות. שום פיצוי. אכן, התנהגות שיווקית מצטיינת.


לתגובות: scholtes.sucks@gmail.com

 
godaddy tracker