Google+. Інструкція з експлуатації

Насамперед, трохи історії. Корпорація Google вела роботу над створенням соціальної мережі ще з 2003 року. Першою спробою соціальної мережі став Orkut, який не набув популярності, очевидно, через незручність свого інтерфейсу. Після того, як стало зрозуміло, що проект Orkut провалився, Google розпочала "роботу над помилками" і у 2011 році представила своїм користувачам нову соціальну мережу. З того часу її інтерфейс змінювався двічі (останній раз у 2016 році), що призводило до поступового покращення її зовнішнього вигляду. Після приєднання до Google+ можемо краще роздивитися усі її "фішки" і зрозуміти, що відрізняє цю соціальну мережу від інших.

Перше, що впадає в око - це незвичний дизайн: новини у цій соціальній мережі подаються у вигляді окремих блоків, до того ж розташованих у два стовпчики:

Якщо цікаво, то у лівому нижньому куті лівого стовпчика є посилання Повернутися до класичної версії Google+, клікнувши по якому ви можете переглянути попередню версію інтерфейсу Google+.

Розглянемо по порядку призначення кнопок головного меню.

На домашню

Тут ви побачите потік новин і повідомлень, які бачить користувач Google+. В цьому потоку відображатимуться новини від сторінок та спільнот, на які ви підписані, а також повідомлення від друзів, які призначені вам для перегляду.

Колекції

Усі ми в соціальних мережах щось постимо, а якісь публікації зберігаємо у своєму профілі для того, щоб потім ще раз це перечитати, чи для того, щоб це побачили наші друзі. У Google+, на відміну від інших соціальних мереж, цей матеріал можна не тільки зберегти собі, а й віднести до певної теми. Таким чином, створивши у Google+ декілька різних колекцій і помічаючи розміщуваний у себе матеріал назвою цієї колекції, ви можете отримати підбірку матеріалів на певну тему. Цю підбірку легко буде потім ще раз переглянути, нею можна буде поділитися, окрім того, на вашу колекцію (якщо вона публічна) можна буде підписатися, завдяки чому усі нові матеріали, які ви розміщуєте в цій колекції, одразу ж будуть відображатися у тих, хто на неї підписаний.

Усі колекції групуються за трьома розділами. Так, у розділі Популярні ви побачите ті колекції, підписатися на які вам пропонує Google+, у розділі Ваші підписки - ті колекції, на які ви підписані, а у розділі Ваші - створені вами підбірки.

Для створення своєї колекції потрібно перейти у розділ Ваші і клікнути на кнопці з плюсиком і написом Створити колекцію:

Після цього у вікні, що з'явилося, зазначаємо як називатиметься колекція і хто її бачитиме: усі, тільки ті, хто у вас в друзях (Ваші кола), Лише ви (приватна колекція) або після натискання на Вибрати, можна конкретно вказати кому будуть доступними публікації у цій колекції. Зверніть увагу на те, що налаштування видимості колекції потім змінити НЕ МОЖНА, тобто не вийде приватну колекцію через деякий час відкрити для усіх і навпаки. Тому, якщо ви плануєте давати посилання на колекцію людям, які не зареєстровані у Google+ або не є вашими друзями у цій соціальній мережі, то вам слід у налаштуваннях видимості колекції вказати Для всіх.

У полі Двома словами можна розмістити короткий опис матеріалу, який буде розміщуватись у даній підбірці.

Натискаємо на Створити і в наступному вікні завершуємо оформлення колекції:

1 - Перемикач у стані Увімкнено (як на рисунку) означає, що люди, які підписані на вас (ваші друзі) бачитимуть і матеріали цієї колекції теж. Якщо ви хочете, щоб на цю вашу колекцію люди підписувалися окремо - вимкніть перемикач (пересуньте його мишкою ліворуч).

2 - Налаштування основного кольору колекції

3 - Зміна титульної картинки колекції

4 - Збереження налаштувань колекції

Відкривши колекцію (у розділі Ваші), ви можете не тільки переглянути її вміст, а й поділитися нею:

...повернутися до редагування колекції, переглянути, хто на неї підписаний, а то й зовсім видалити її (разом з матеріалами, чи видалити саму оболонку колекції, а усе, що було розміщено в ній, залишиться):

Спільноти

Як у будь-якій соціальній мережі Google+ дозволяє своїм користувачам об'єднуватися в спільноти за інтересами

Так як і колекції, усі спільноти в інтерфейсі користувача відображаються трьома групами: рекомендовані, спільноти, до яких користувач приєднався і спільноти, які користувач створив сам.

Процедура створення спільноти аналогічна до послідовності дій, які слід виконати для створення колекції: переходимо у розділ Ваші і тиснемо на кружечок з плюсиком.

Типів спільнот у Google+ два: відкриті (для всіх) і приватні (закриті, доступ тільки за запрошенням). Відкриті спільноти теж мають два рівня приватності: приєднання до спільноти може бути або вільним, або для приєднання потрібно надіслати запит і лише після схвалення вашої кандидатури адміністратором спільноти ви зможете повноцінно брати участь у спілкуванні, тобто не тільки переглядати вміст матеріалів спільноти, а й коментувати дописи інших та дописувати своє.

Так само, як і з колекціями, змінити налаштування приватності спільноти пізніше буде неможливо, тому, якщо спільнота була створена Для всіх, то через деякий час зробити її Приватною не вийде і навпаки.

Аналогічно до колекцій спільнотою можна поділитися, і надіслати запрошення будь-кому з користувачів Google+

...вибравши їх зі списку:

Можна просто надіслати посилання на спільноту:

Клік на кнопці з трьома крапками відкриє можливість налаштувати вашу спільноту, а то й зовсім її видалити:

Якщо у цьому списку клікнете по Редагувати спільноту і прокрутите вікно, що з'явилося, аж до кінця униз, то побачите місце для створення т.зв. Категорій:

Завдяки цьому кожен запис у спільноті може бути віднесено, до якоїсь певної теми. Це ще одна можливість у Google+, якої не мають інші соціальні мережі.

У розділі Посилання, ви можете записати Інтернет-адреси ресурсів, які входять до тематики спільноти.

Профіль

Профіль у Google+ ─ це те ж саме, що і профіль у будь-якій іншій соціальній мережі. Тут відображаються відомості про вас і усі ваші пости й репости, які ви коли-небудь робили. Тут же міститься блок з вашими колекціями. Будь хто в Інтернеті, незалежно від того, зареєстрований він у Google+ чи ні може бачити усі ваші дописи і колекції, що мають позначку Для усіх.

Усі налаштування профілю здійснюються по кліку на посиланні Про мене та кнопці Редагувати профіль. Тут можна змінити аватарку, заставку профілю, зазначити свої місце роботи та інші контактні дані (за потреби).

Люди

Аналог розділу Друзі в інших соціальних мережах:

У розділі Пошук людей - пропозиції підписатися на певних користувачів Google+, які вам подає сама соціальна мережа. В розділі У підписках відображаються користувачі, на яких ВИ підписані (ви бачите усе, що вони постять), а у розділі Підписки - користувачі, які підписані НА ВАС (вони бачать усе, що постите ви).

Тут же в розділі У підписках ви побачите ще одну унікальну особливість Google+ ─ це т.зв. Кола:

Усіх своїх мережевих друзів ви можете розділити на групи, які в Google+ називаються колами і ділитися інформацією не з усіма своїми друзями, а тільки з тими, які належать до певного кола. Так, наприклад, завдяки колам ваші учні не бачитимуть ваших приватних записів, якщо розміщуючи їх ви зазначатимете, що публікуєте їх тільки, наприклад, для кола Сім'я. До речі, одна і та сама людина може належати до кількох кіл одночасно і підписуючись на кого-небудь ви повинні будете зазначити, до якого кола належатиме той чи інший ваш мережевий друг:

Окрім терміну Кола у Google+ існує ще одне поняття ─ Розширені кола. Це коли ваше повідомлення бачать не тільки ті, хто у вас у друзях, а й ті, хто у колах ваших друзів (друзі ваших друзів, навіть ті, кого ви не знаєте!). От так швидко може бути поширена інформація в цій соціальній мережі, тому будьте пильні. Детальніше про Розширені кола можна прочитати тут.

Як бачимо, у Google+ надзвичайно гнучка система налаштування приватності і видимості ваших повідомлень, що робить її унікальною серед інших соціальних мереж.

Переглянути, що постять ваші друзі ви можете, натиснувши на Потоки кіл (див. скріншот вище) і вибравши відповідне коло з переліку.

Сповіщення

У рубриці сповіщення відображаються усі нові повідомлення, які ви отримуєте в Google+

Це нові публікації користувачів, на яких ви підписані, нові публікації у спільнотах, як створених вами, так і тих, за якими ви стежите, інформація про коментарі інших користувачів до ваших дописів та їх вподобайки (це коли користувачу подобається інформація і він натискає плюсик) ваших постів.

Якщо повідомлень дуже багато, їх можна відфільтрувати, вибравши з випадного списку Усі сповіщення (див. верхній рядок на скріншоті) показати Непрочитані повідомлення, або Оновлення.

Налаштування

Пункт меню, назва якого говорить сама за себе. Налаштувань тут дуже багато. Читайте і виставляйте ті параметри, які вважаєте потрібними.

Наприклад, у рубриці Потік ви можете встановити відображення новин у вашій стрічці не у два стовпчики, а в один, якщо вам так зручніше.

Якщо у вас виникли запитання або проблеми під час користування Google+ завжди можна клікнути на пункті Довідка і перейти на сторінку Довідкового центру Google+

...а у Центрі безпеки батьки, учителі й діти можуть ознайомитися з правилами безпечного використання цієї соціальної мережі та тими обмеженнями й інструментами, які запроваджено корпорацією Google для того, щоб використання цієї соціальної мережі було не тільки цікавим, а й безпечним.

І наостанок:

Як дописувати у Google+

Якщо ви бажаєте розмістити у Google+ власне повідомлення - це можна зробити з домашньої сторінки, зі сторінки свого профілю, зі сторінки своєї колекції або зі сторінки спільноти, учасником якої ви є, словом, звідусіль, де у нижньому правому кутку є кругла кнопка з олівцем:

Між іншим, вона не обов'язково повинна бути червона :)

Натискаємо на цю кнопку і бачимо вікно для нового повідомлення:

Фотографій до повідомлення можна додати декілька, а от прикріпити гіперпосилання можна тільки одне. Хоча, гіперпосилання можна додати і в текстову частину повідомлення. Усі інші види контенту: музика, відео, інші файли просто до повідомлення прикріпити не вийде, але ніщо не заважає прикріпити гіперпосилання на відео, музику чи файл.

Далі слід потурбуватися про видимість вашого повідомлення:

Якщо наше повідомлення не Для всіх, тоді натискаємо на позначений на скріншоті текст і у новому вікні обираємо, до якої колекції належатиме наше повідомлення (якщо ми їх використовуємо) або кому буде видно наше повідомлення (натискаємо на Докладніше):

Наше повідомлення може бути спрямоване одночасно кільком колам, кільком користувачам, кільком спільнотам (усе це можна вибрати, поставивши відповідні прапорці) але тільки в ОДНУ колекцію. То ж, якщо бажаєте, щоб одне і те саме було розміщене в кількох колекціях - постіть його кілька разів.

Для того, щоб направити допис лише одному користувачеві - просто виберіть його зі списку "друзів" і тоді у своїй стрічці новин він побачить своє specially for you:

Останні налаштування виконуємо за бажанням:

Після кліку на кнопці з трьома крапками можемо (якщо треба) вибрати опції Вимкнути коментарі або Заборонити публікувати повторно.

Натискаємо на Опублікувати. Все!

Якщо ви хочете перепостити собі чиєсь повідомлення, то слід знайти на цьому повідомленні спеціальну кнопку Поширити (на скріншоті позначено цифрою 1):

...і далі за попередньо викладеним алгоритмом.

Для того, щоб дописати свій коментар, натискаємо кнопку (2), а для того, щоб "лайкнути" повідомлення ─ кнопку (3). "Лайкнути" чийсь коментар можна, якщо клікнути на ньому і знайти біля цього коментаря маленьку круглу кнопочку з написом +1 всередині.

УСЕ!

Дякую за мужність і терпіння усім, хто усе-таки дочитав цей опус до кінця!

Нехай же винагородою за терпіння вам буде успішне використання нової соціальної мережі!

Удачі!