098 - לדבר לאט ובביטחון

לדבר לאט ובביטחון

בשלב זה נרצה לשלב שלושה רעיונות שכבר כיסינו בדפי עבודה קודמים כל אחד מהם לחוד, לאסטרטגיה אחת שתחזק אמונות חיוביות וחדשות שסיגלנו לעצמנו.

המטרה בשיטה זו היא לחזק ולעודד תחושות ורגשות חיוביים כמו ביטחון, כוח עוצמה ואסרטיביות על ידי הטמעתם אל תוך המוח.

כך עובדת השיטה:

1.      אנחנו משתמשים בדיבור איטי ומאטים קצת יותר, כך שאנחנו יכולים להרגיש את הכוח והרצינות בנימת הדיבור שלנו

2.      משתמשים בפקטור הנחישות על מנת להכפיל תחושות חיוביות של שקט, רוגע, ביטחון כוח ועוצמה. קל יותר לחוש את הנחישות והכוח כשאנחנו מדברים לאט ובביטחון (שימו לב שמה שאנחנו מחפשים כאן זו תחושה ורגש)

3.      נקרא את אחד מדפי העבודה עליהם אנחנו עובדים לאט ובביטחון על מנת להטמיע את התחושות אל תוך מרכזי הרגש במוח, היכן שדברים הופכים להיות בסיסיים, כתובים באבן, אוטומטיים, טבעיים וקבועים.

לדבר לאט ובביטחון היא שיטה שמאפשרת לך להרגיש את הביטחון, העוצמה והכוח הטמונות במחשבה בהתנהגות החדשה שלך.

חשוב שהצהרות, אסטרטגיות ואמונות שעבדנו עליהן בדפים קודמים יתורגמו לרגשות. השורשים של רגשות כאלו נטועים בנחישות ברוגע ובמשאבים הפנימיים שלך.

בזמן שאתה קורא את דפי העבודה, אם אתה שם לב שאתה מתחיל להרגיש במקום רק להגיד  (אפילו אם זה רק לרגע)  - עבור לדיבור איטי ובטוח – משום שברגע זה המחשבות והרגשות החדשים שלך מוכנים להתקבע במוח.


--


מדובר בשיטה שהיא בעצם צורה של שיטה קודמת - דיבור איטי - הרעיון כאן הוא שבזמן שאתם קוראים את דפי העבודה להאט אפילו עוד יותר ולקרוא בצורה מודגשת ובבטחון. כדי להבין איך זה פועל ולשמוע דוגמה כדאי להאזין לקובץ האודיו המלווה את שבוע 13 (לקראת הסוף). הרעיון מאחורי אופן קריאה משונה זה הוא לחזק תכנים רגשיים חיוביים ולקבע אותם כחלק מצורת החשיבה שלנו. בקובץ האודיו מדגים ד"ר ריצ'רדס דיבור איטי ובטוח על ידי קריאה של דף העזר הבא - 099 - על פרשת דרכים, אפשר גם להשתמש באחד מדפי השקט  099 - על פרשת דרכים או 101 - משל הגשם, בחרו בדף שהכי מתאים לכם מבחינת תוכנו.