092 - המקום השקט - להישאר מחוץ לאזור הדמדומים ולנוע אל השקט

המקום השקט - להישאר מחוץ לאזור הדמדומים ולנוע אל השקט

1. ברגעים של שקט בהם אינך מרגיש חרדה - התאמן בתנועה אל ה"מקום השקט". התאמן בבית, בעבודה, ברכב, וכשאתה עם חברים.

כדי לנוע אל השקט אינך זקוק לדף העזר הזה בו אתה קורא כעת, אתה לא צריך להאזין להקלטות וגם אינך נדרש ליישם שיטות רגיעה שתוארו בדפי עזר קודמים.

כל מה שאתה צריך לעשות זה לומר לעצמך "אני בוחר להיכנס למקום השקט עכשיו", לשחרר נשימה עמוקה, ולהתרכז בשקט למספר רגעים. אתה יכול לנסות להעלות בדמיונך מקום שקט אבל זה אינו הכרחי. הרפה את השרירים והירגע.

שיטה זו אינה פועלת במלוא עוצמתה בפעמים הראשונות שמתרגלים אותה והיא דורשת מידה של ניסיון וחזרה על מנת לשלוט בה, אך ככל שתתמיד לתרגל תוכל להבחין שהשליטה שלך בתחושת השקט והרוגע הולכת וגוברת.

2. ברגעים של מתח וחרדה – נוע למקום השקט בכוח הרצון והשתמש באותם הצעדים שתוארו למעלה. כמו שאתה בוודאי יודע בזמנים של חרדה ומתח קשה יותר להירגע לכן היה מוכן מראש לכך שייתכן מאוד שייקח לך זמן רב יותר להגיע למקום השקט. אבל אל תתייאש גם בזמנים כאלה ניתן ואפשרי להגיע לשם באמצעות תרגול סבלנות והתמדה

המטרה בשיטה זו היא פיתוח יכולת שליטה בחרדה כך שתוכל לנוע למקום השקט על פי רצונך בכל מקום זמן או סיטואציה שתמצא את עצמך בה. תרגול השיטה ברגעים של רוגע מסייע לפתח שליטה גם ברגעים של לחץ ומתח.

בזמן שאתה מתרגל שיטה זו, היה מוכן לכך שלפעמים היא תעבוד יותר טוב ולפעמים פחות טוב, אבל במידה שתתמיד בתרגול אין ספק שתתקדם – גם אם לא תמיד תהיה מודע לכך באופן מידי. התחושות הפנימיות שלך ישתנו אפילו אם זה ייקח זמן רב יותר.

שים לב לכך שכרגע באמתחתנו שלוש שיטות רגיעה וכולן מתאימות ועובדות יחדיו: דיבור איטי, להירגע, והמקום השקט. ככל שתתרגל יותר שיטות אלה כך תחוש יותר שלווה ורוגע

תחושות השקט והשלווה שאתה חש הן חלק ממך, הן קורות במוח שלך – אז קבל אותן בהנאה והנח להן לפרוח בתוכך