070 - שטיפת מוח

שטיפת מוח

כיצד מפתחים אנשים הפרעות חרדה? התשובה הפשוטה היא שהם עוברים שטיפת מוח לאורך זמן על ידי אנשים  או נסיבות חיים. כשלועגים לכם, או מבקרים אתכם בצורה חוזרת ונשנית במשך שנים, המוח מתחיל להאמין במה שהוא שומע.

כשאתם נחשפים לשטיפת מוח כזו – גם אם היא ביקורת מרומזת ודקה – החזרה המתמדת גורמת לכך שהמסר נקלט במוח ומשתרש בו. בצורה זו נוצרת התניה שמייצרת הפרעת חרדה.

למרבה המזל כפי שניתן ללמוד לפתח הפרעת חרדה, ניתן גם ללמוד כיצד להתגבר או למחוק הפרעת חרדה. כפי שניתן לעבור שטיפת מוח, כך ניתן גם לשטוף את המוח מההתניה השלילית.

אנחנו נשטוף את המוח בצורה חיובית. נשטוף את המוח מהשקרים השליליים ונחליף אותם במחשבות חדשות והגיוניות.

כאשר אנחנו נתקלים במחשבה של שטיפת מוח, נטיל בה ספק, ונגיד: "זוהי מחשבה שהחדירו לתוכי באמצעות שטיפת מוח, אני אנקה את עצמי ממנה. אני בוחר לחשוב אחרת. אני בוחר להרגיש אחרת. אני בוחר בדרך אחרת.  אני בוחר בדרך בריאה יותר. אני בוחר לשטוף את המוח מהשקרים, ולמלא אותו במחשבות אמתיות מדויקות ונכונות.

אני לא מתכוון לתת למחשבות הישנות להיאחז בי. אני בוחר להרגיש ולחשוב אחרת. אני בוחר לשטוף את המוח שלי עד שיהיה נקי ושלם.

שימו לב, כשאנחנו מוציאים מתוכנו את המחשבות השליליות שנהגנו לחשוב אוטומטית, דרך חדשה לחלוטין של מחשבה ורגש נפתחת בפנינו. מדובר ביותר מאשר "רק" להתגבר על חרדה חברתית... אלו חיים חדשים, שלווים יותר, רגועים יותר ומלאי ביטחון. כל התחושות האלו קיימות בתוכנו – ותהליך הריפוי שאנו עוברים מוביל אותנו בדרך לשם.