SEURA CUP RUNTTIMÄKI V

T U L O K S E T

© Kuoreveden Kärki

Kilpailun sarjat: M4; N6; M6; N8; M8; N10; M10; N12; M12; N14; M14; N16; M16; N18
; M18; M10L

M4 Miehet 4 vuotta 0.2 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Eemil Ratia              Kaipolan Vire                 1.47,8

N6 Naiset 6 vuotta 0.5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Alisa Äyrämö             Kuoreveden Kärki              4.08,6
  2. Minea Kotamäki           Keuruun Kisailijat            4.45,7       0.37,1
  3. Heta Kiviranta           Mäntän seudun Eräpirkat       6.31,1       2.22,5

M6 Miehet 6 vuotta 0.5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Jonne Palsinajärvi       Kaipolan Vire                 4.05,6
  2. Vili Rajala              Kuoreveden Kärki              4.39,6       0.34,0
  3. Aaron Kolhi              Mänttä                        5.17,7       1.12,1

N8 Naiset 8 vuotta 0.5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Hilla Ruokostenpohja     Jämsänkosken Ilves            2.13,0
  2. Elli Leppä               Kuoreveden Kärki              2.31,0       0.18,0
  3. Iida Taini               Kaipolan Vire                 3.22,6       1.09,6

 Poisjääneet   1
  -  17.            Kaisa Seppälä            Kaipolan vire

M8 Miehet 8 vuotta 0.5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Rico Kotamäki            Keuruun Kisailijat            2.02,4
  2. Samu Ratia               Kaipolan Vire                 3.00,8       0.58,4
  3. Elias Tiisanoja          Keuruun Kisailijat            4.03,9       2.01,5
  4. Pyry Huhtala             Mäntän Seudun Eräpirkat       4.34,9       2.32,5

N10 Naiset 10 vuotta 1 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Viivi Jermoranta         Ski Jyväskylä                 4.03,0
  2. Ida Saarinen             Mänttä-Vilppula               6.27,5       2.24,5

M10 Miehet 10 vuotta 1 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Emil Ruokostenpohja      Jämsänkosken Ilves            3.56,8
  2. Milo Äyrämö              Kuoreveden Kärki              3.59,0       0.02,2
  3. Matias Seppänen          Jämsänkosken ilves            5.45,2       1.48,4
  4. Vesa Niemi               Jämsä                         7.15,1       3.18,3

N12 Naiset 12 vuotta 2 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Karoliina Hirvelä        Jämsänkosken Ilves            8.22,8
  2. Hetaliina Karkiainen     Keuruun Kisailijat            8.29,6       0.06,8
  3. Kaisa Koivisto           Kaipolan vire                 8.48,3       0.25,5
  4. Minttu Salonen           Kaipolan Vire                 8.52,8       0.30,0
  5. Minttu Nieminen          Kuoreveden Kärki              9.57,0       1.34,2
  6. Emma Ratia               Kaipolan Vire                10.30,3       2.07,5
  7. Elli Taini               Kaipolan Vire                11.18,6       2.55,8
  8. Eerika Peltonen          Jämsänkosken Ilves           12.47,3       4.24,5

M12 Miehet 12 vuotta 2 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Aapo Kuronen             Jämsänkosken Ilves            7.56,8
  2. Elias Ruokostenpohja     Jämsänkosken Ilves            8.03,1       0.06,3
  3. Onni Myyry               Jämsänkosken Ilves           10.46,4       2.49,6

N14 Naiset 14 vuotta 3 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Melia Palsinajärvi       Kaipolan Vire                10.39,9
  2. Helmi Karkiainen         Keuruun Kisailijat           11.46,9       1.07,0
  3. Silja Peltola            Jämsi                        13.17,4       2.37,5
  4. Laura Leppä              Kuoreveden Kärki             14.29,3       3.49,4

 Poisjääneet   1
  -  57.            Lotta Salonen            Kaipolan Vire

M14 Miehet 14 vuotta 3 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Elias Ronkainen          Jämsänkosken ilves           12.02,6
  2. Elmeri Seppänen          Jämsänkosken ilves           12.39,6       0.37,0
  3. Pyry Järvensivu          Kuoreveden Kärki             12.47,6       0.45,0

N16 Naiset 16 vuotta 3 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Peppi Salonen            Kaipolan Vire                10.49,2
  2. Inka Remes               Jämsänkosken ilves           12.08,4       1.19,2
  3. Elviira Peltonen         Jämsänkosken Ilves           13.08,0       2.18,8

 Poisjääneet   1
  -  68.            Hanna Koivisto           Kaipolan vire

M16 Miehet 16 vuotta 3 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Aarni Ronkainen          Jämsänkosken ilves            9.20,4
  2. Eemil Salonen            Kuoreveden kärki             10.58,8       1.38,4

 Poisjääneet   2
  -  72.            Veikka Niemi             Jämsä
  -  75.            Veeti Niemi              Jämsä

N18 Naiset 18 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Riina Hakala             Kuoreveden Kärki             15.43,8

M18 Miehet 18 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Joonas Leppä             Kuoreveden Kärki             14.21,3

M10L Miehet 10 vuotta 0.5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Anton Kolhi              Mänttä                        3.34,2