TULOKSET RUNTTIMÄKI 2019


Sarjahiihdot Runttimäki 20.3.2019

T U L O K S E T

© Kuoreveden Kärki

Kilpailun sarjat: P4; T6; P6; T8; P8; T10; P10; N12; P12; T14; P14; N16; M16PARA
; M

P4 Miehet 4 vuotta 0.2 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Hiski Kiviranta          Eräpirkat                     6.16,2

T6 Naiset 6 vuotta 0.5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Sonja Mäkinen            Koskenpään Kiri               5.48,3
  2. Heta Kiviranta           Eräpirkat                     8.49,0       3.00,7

P6 Miehet 6 vuotta 0.5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Voitto Rinkinen          Jämsä                         5.31,6
  2. Touko Tuhkanen           Mänttä-Vilppula               6.18,5       0.46,9
  3. Elias Repo               Mänttä                        6.51,1       1.19,5

T8 Naiset 8 vuotta 0.5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Hilla Ruokostenpohja     Jämsänkosken Ilves            1.45,2
  2. Elli Leppä               Kuoreveden Kärki              2.03,8       0.18,6
  3. Alisa Äyrämö             Kuoreveden Kärki              2.55,4       1.10,2
  4. IidaTaini                Kaipolan Vire                 3.11,1       1.25,9
  5. Saana Mursunen           Jämsä                         4.57,5       3.12,3

P8 Miehet 8 vuotta 0.5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Elias Tiisanoja          Keuruun Kisailijat            2.09,5
  2. Julius Repo              Mänttä                        2.59,9       0.50,4
  3. Vili Rajala              Kuoreveden Kärki              3.48,9       1.39,4

T10 Naiset 10 vuotta 1 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Elina  Mäkinen           Koskenpään Kiri              10.20,8

P10 Miehet 10 vuotta 1 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Milo Äyrämö              Kuoreveden Kärki              3.22,3
  2. Emil Ruokostenpohja      Jämsänkosken Ilves            3.35,8       0.13,5

N12 Naiset 12 vuotta 2 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Elli Taini               Kaipolan Vire                 9.57,9

P12 Miehet 12 vuotta 2 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Aapo Kuronen             Jämsänkosken Ilves            7.11,5
  2. Elias Ruokostenpohja     Jämsänkosken Ilves            7.16,1       0.04,6
  3. Arttu Remes              Keuruun Kisailijat            7.24,2       0.12,7

T14 Naiset 14 vuotta 3 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Helmi Karkiainen         Keuruun Kisailijat           10.29,8
  2. Karoliina Hirvelä        Jämsänkosken Ilves           11.08,0       0.38,2
  3. Kaisa Koivisto           Kaipolan Vire                11.38,8       1.09,0
  4. Julia Äikiä              Jämsänkosken Ilves           13.32,6       3.02,8

P14 Miehet 14 vuotta 3 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Pyry Järvensivu          Kuoreveden Kärki             11.01,2

N16 Naiset 16 vuotta 3 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Hanna Koivisto           Kaipolan Vire                10.42,9

M16PARA Miehet 16 vuotta 3 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Aleksi Sipponen          Jämsänkosken Ilves           14.37,6

M Miehet 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Jouko Humppi             Kuoreveden Kärki             14.49,5

Comments