SEURA CUP RUNTTIMÄKI V

T U L O K S E T

© Kuoreveden Kärki

Kilpailun sarjat: N4; M4; N6; M6; N8; M8; N10; M10; N12; M12; N14; M14; N16; M16
; N18; M18; NYL

N4 Naiset 4 vuotta 0.2 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Heta Kiviranta                                         6.44,5

M4 Miehet 4 vuotta 0.2 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Vili Rajala              Kuoreveden Kärki              3.13,1
  2. Eemil Ratia              Kaipolan Vire                 4.24,7       1.11,6

N6 Naiset 6 vuotta 0.5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Hilla Ruokostenpohja     Jämsänkosken Ilves            2.01,0
  2. Elli Leppä               Kuoreveden kärki              2.04,6       0.03,6
  3. Alisa Äyrämö             Kuoreveden Kärki              5.02,7       3.01,7

M6 Miehet 6 vuotta 0.5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Elias Tiisanoja          Keuruun Kisailijat            1.53,7
  2. Samu Ratia               Kaipolan Vire                 2.16,7       0.23,0
  3. Jonne Palsinajärvi       Kaipolan Vire                 4.11,1       2.17,4

N8 Naiset 8 vuotta 0.5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Kaisa Seppälä            Kaipolan vire                 2.08,8
  2. Helmi Myyry              Jämsänkosken Ilves            2.14,4       0.05,6
  3. Siiri Lahtinen           Mänttä                        3.22,4       1.13,6

M8 Miehet 8 vuotta 0.5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Emil Ruokostenpohja      Jämsänkosken Ilves            1.25,7
  2. Milo Äyrämö              Kuoreveden Kärki              1.31,0       0.05,3

N10 Naiset 10 vuotta 1 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Elli Sipponen            Jämsänkosken Ilves            3.24,7
  2. Hetaliina Karkiainen     Keuruun Kisailijat            3.29,9       0.05,2
  3. Emma Ratia               Kaipolan Vire                 4.11,0       0.46,3
  4. Viivi Jermoranta         Ski Jyväskylä                 4.18,0       0.53,3
  5. Eerika Peltonen          Jämsänkosken Ilves            4.33,2       1.08,5
  6. Emmi Lahtinen            Mänttä                        4.52,3       1.27,6

M10 Miehet 10 vuotta 1 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Elias Ruokostenpohja     Jämsänkosken Ilves            3.15,0
  2. Aapo Kuronen             Jämsänkosken Ilves            3.30,0       0.15,0
  3. Arttu Remes              Jämsänkosken ilves            3.36,5       0.21,5
  4. Onni Myyry               Jämsänkosken Ilves            4.06,1       0.51,1
  5. Topi Manninen            kaipolan vire                 4.14,9       0.59,9
  6. Santeri Louna            Keuruun Kisailijat            4.18,9       1.03,9

 Poisjääneet   1
  - 240.            Venne Palsinajärvi       Kaipolan Vire

N12 Naiset 12 vuotta 2 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Melia Palsinajärvi       Kaipolan Vire                 7.05,3
  2. Helmi Karkiainen         Keuruun Kisailijat            7.30,9       0.25,6
  3. Karoliina Hirvelä        Jämsänkosken Ilves            8.07,2       1.01,9
  4. Mette Jermoranta         Ski Jyväskylä                 8.10,8       1.05,5
  5. Silja peltola            Jämsänkosken ilves            8.20,3       1.15,0
  6. Kaisa Koivisto           Kaipolan Vire                 8.29,7       1.24,4
  7. Minttu Nieminen          Mänttä                        8.37,9       1.32,6

M12 Miehet 12 vuotta 2 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero


 Poisjääneet   1
  - 253.            Elias Ronkainen          Jämsänkosken ilves

N14 Naiset 14 vuotta 3 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Hanna Koivisto           Kaipolan Vire                 9.57,2
  2. Inka Remes               Jämsänkosken ilves           11.10,0       1.12,8
  3. Elviira Peltonen         Jämsänkosken Ilves           11.29,6       1.32,4
  4. Nea Gråsten              Jämsänkosken Ilves           13.06,4       3.09,2
  5. Laura Leppä              Kuoreveden kärki             13.38,3       3.41,1

M14 Miehet 14 vuotta 3 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Aarni Ronkainen          Jämsänkosken ilves            8.53,7
  2. Elmeri Seppänen          Jämsänkosken ilves           10.07,8       1.14,1

N16 Naiset 16 vuotta 3 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Peppi Salonen            Kaipolan Vire                 9.29,4

M16 Miehet 16 vuotta 3 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Eemil Salonen            Kuoreveden Kärki              9.35,4
  2. Valtteri Gråsten         Jämsänkosken Ilves            9.43,6       0.08,2

N18 Naiset 18 vuotta 3 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Riina Hakala             Kuoreveden Kärki              8.51,2

M18 Miehet 18 vuotta 3 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Joonas Leppä             Kuoreveden Kärki              8.06,4
  2. Topias Helminen          Vilppula                     10.01,3       1.54,9

NYL Naiset 3 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Johanna Heinänen         Kuoreveden kärki              8.10,7