TULOKSET


JÄMSÄ-KEURUU HIIHTOCUP TULOKSET


Sarjahiihdot Runttimäki 20.3.2019

T U L O K S E T

© Kuoreveden Kärki 

Kilpailun sarjat: P4T6P6T8P8T10P10N12P12T14P14N16M16PARAM

P4 Miehet 4 vuotta 0.2 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Hiski Kiviranta          Eräpirkat                     6.16,2

T6 Naiset 6 vuotta 0.5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Sonja Mäkinen            Koskenpään Kiri               5.48,3
  2. Heta Kiviranta           Eräpirkat                     8.49,0       3.00,7

P6 Miehet 6 vuotta 0.5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Voitto Rinkinen          Jämsä                         5.31,6
  2. Touko Tuhkanen           Mänttä-Vilppula               6.18,5       0.46,9
  3. Elias Repo               Mänttä                        6.51,1       1.19,5

T8 Naiset 8 vuotta 0.5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Hilla Ruokostenpohja     Jämsänkosken Ilves            1.45,2
  2. Elli Leppä               Kuoreveden Kärki              2.03,8       0.18,6
  3. Alisa Äyrämö             Kuoreveden Kärki              2.55,4       1.10,2
  4. IidaTaini                Kaipolan Vire                 3.11,1       1.25,9
  5. Saana Mursunen           Jämsä                         4.57,5       3.12,3

P8 Miehet 8 vuotta 0.5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Elias Tiisanoja          Keuruun Kisailijat            2.09,5
  2. Julius Repo              Mänttä                        2.59,9       0.50,4
  3. Vili Rajala              Kuoreveden Kärki              3.48,9       1.39,4

T10 Naiset 10 vuotta 1 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Elina  Mäkinen           Koskenpään Kiri              10.20,8

P10 Miehet 10 vuotta 1 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Milo Äyrämö              Kuoreveden Kärki              3.22,3
  2. Emil Ruokostenpohja      Jämsänkosken Ilves            3.35,8       0.13,5

N12 Naiset 12 vuotta 2 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Elli Taini               Kaipolan Vire                 9.57,9

P12 Miehet 12 vuotta 2 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Aapo Kuronen             Jämsänkosken Ilves            7.11,5
  2. Elias Ruokostenpohja     Jämsänkosken Ilves            7.16,1       0.04,6
  3. Arttu Remes              Keuruun Kisailijat            7.24,2       0.12,7

T14 Naiset 14 vuotta 3 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Helmi Karkiainen         Keuruun Kisailijat           10.29,8
  2. Karoliina Hirvelä        Jämsänkosken Ilves           11.08,0       0.38,2
  3. Kaisa Koivisto           Kaipolan Vire                11.38,8       1.09,0
  4. Julia Äikiä              Jämsänkosken Ilves           13.32,6       3.02,8

P14 Miehet 14 vuotta 3 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Pyry Järvensivu          Kuoreveden Kärki             11.01,2

N16 Naiset 16 vuotta 3 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Hanna Koivisto           Kaipolan Vire                10.42,9

M16PARA Miehet 16 vuotta 3 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Aleksi Sipponen          Jämsänkosken Ilves           14.37,6

M Miehet 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Jouko Humppi             Kuoreveden Kärki             14.49,5




Jämsä-Keuruu Hiihtocup 2019

1. osakilpailu  23.1.2019 Keuruu vapaa TULOKSET

2. osakilpailu  30.1.2019 Jämsä Huhdanvuori perinteinen TULOKSET

3. osakilpailu  6.2.2019 Jämsä Särkijärvi vapaa TULOKSET

4. osakilpailu  13.2.2019 Keuruu perinteinen TULOKSET

5. osakilpailu   20.2.2019 Jämsä Halli perinteinen TULOKSET 

6. osakilpailu   6.3.2019 Jämsä Huhdanvuori vapaa TULOKSET

7. osakilpailu   13.3.2019 Jämsä Särkijärvi perinteinen

8. osakilpailu   20.3.2019 Jämsä Runttimäki vapaa TULOKSET




Jämsä-Keuruu Hiihtocup 2018

1. osakilpailu  17.1.2018 Keuruu perinteinen TULOKSET>>

2. osakilpailu  24.1.2018 Huhdanvuori vapaa >>TULOKSET

3. osakilpailu  31.1.2018 Halli perinteinen >>TULOKSET

4. osakilpailu   7.2.2018 Keuruu >> TULOKSET

5. osakilpailu   14.2.2018 Jämsä Särkijärvi >>TULOKSET

6. osakilpailu   21.2.2018 Huhdanvuori >>TULOKSET

7. osakilpailu    7.3.2018 Jämsä Särkijärvi >>TULOKSET

8. osakilpailu    14.3.2018 Runttimäki  >>TULOKSET


Jämsä-Keuruu Hiihtocup 2017

1. osakilpailu  18.01.2017 Keuruu (perinteinen)   TULOKSET>>

2. osakilpailu  15.02.2017 Runttimäki (perinteinen) TULOKSET 2017 P
  
3. osakilpailu   Särkijärvi   TULOKSET>>

4. osakilpailu   8.3.2017 Huhdanvuori   TULOKSET>>

5. osakilpailu   15.3.2017 Runttimäki (vapaa) TULOKSET 2017 V >>   

6. osakilpailu 

7. osakilpailu

8. osakilpailu





Jämsä-Keuruu Hiihtocup 2016

1. osakilpailu 27.01.2016 Jämsänkoski (vapaa)  TULOKSET >>

2. osakilpailu 04.02.2016 Kaipola, (perinteinen)  TULOKSET >>

3. osakilpailu 17.02.2016 Jämsänkoski (perinteinen)TULOKSET>>

4. osakilpailu 09.03.2016 Runttimäki (perinteinen)  TULOKSET>>

5. osakilpailu 16.03.2016 Runttimäki (vapaa)        TULOKSET>>  

6. osakilpailu 

7. osakilpailu

8. osakilpailu


Jämsä-Keuruu Hiihtocup 2015

1. osakilpailu 14.01.2015 Keuruu  (perinteinen),  TULOKSET>>                                                                

2. osakilpailu 28.01.2015 Kaipola, Vireen mest.hiihdot (vapaa), TULOKSET >>

3. osakilpailu 04.02.2015 Runttimäki (perinteinen), TULOKSET >>

4. osakilpailu 11.02.2015 Keuruu (vapaa),  TULOKSET >>

5. osakilpailu 18.02.2015 Jämsänkoski (perinteinen),  yhteislähtö sarjoittain TULOKSET >>

6. osakilpailu 25.02.2015 Kaipola (perinteinen), TULOKSET >>

7. osakilpailu 11.03.2015 Jämsänkoski (vapaa), TULOKSET >>
Takaa-ajo 18.2. tulosten perusteella, kuitenkin niin, että kaikki loput ja ensimmäisestä kisasta pois jääneet starttaavat 3 minuuttia ensimmäisen lähtijän jälkeen. Kisan tulosten perusteella ratkotaan Ilveksen mestaruus.

8. osakilpailu 18.03.2015 Runttimäki (vapaa) TULOKSET





ĉ
Jani leppä,
1.2.2017 klo 10.53