Засновник Айкідо Саншинкай


 

Сенсей Масатомі Ікеда, 7 дан Айкікай Хомбу Доджо.

Сенсей Масатомі Ікеда (7-й дан Айкікай Хомбу Доджо) народився у Токіо, Японія, 8 квітня 1940 року. У 1964 році Сенсей Ікеда закінчив Університет фізичної освіти Ніппон (Nippon Physical Education University). Отримав університетську ступінь з гімнастики та гігієни. працював професором з гімнастики у Dokkyo High School, де свого часу був учнем.

Айкідо практикує з 1958 року, на даний час є майстром 7 дану Айкікай Хомбу Доджо, який отримав у 1989 році.

Його головним учителем був Хіроші Тада ( 9 дан Айкікай Хомбу Доджо), який є прямим учнем О-Сенсея та одним з провідних вчителів сучасного Айкікай Хомбу Доджо в Токіо.

Сенсей Масатомі Ікеда є майстром 5 дану Сумо та 4 дану Дзюдо.

У своїй системі Саншинкай також практикує окрім Айкідо Годжо (походить зі старовинної школи бою на мечах Кашіма Шінден Джікішінкаге-рю, XIV століття), а також проводить семінари з Генкі кай (оздоровчої системи, яка поєднує західні та східні оздоровчі системи минулого та сучасності).

З 1995 року Сенсей співпрацював з Айкікай у Чеській Республіці, зі Словацькою Асоціацією Айкідо (1996 рік) та з Федерацією Айкідо у Сербії з 1997 року. У 1998 році він став також технічним директором Турецької Асоціації Айкідо, у 1996 році він також став технічним директором IAF (Міжнародної Федерації Айкідо) разом з Шиханом Хіроші Ісояма (9-й дан Айкікай Айкідо). Паралельно він проводив регулярні семінари у Хорватії, Угорщині, Росії та Польщі. Також налагодилися нові контакти з Нідерландами, між тим, він не наближав їх відвідини.

Хоббі: класична музика, зокрема, твори Л. Бетховена.

У даний час його справу продовжує учень та колишній асистент Сенсей Мікеле Кваранта (6 дан Айкікай Хомбу Доджо).

Сенсей Мікеле Кваранта