Саншинкай


 

Айкідо

Генкі Кай

Годжо

 

Саншинкай поєднує три складові – Айкідо, Генкі Кай та Годжо ката з Кашіма Шінден Джікішінкаге-рю у дидактичній системі викладання цих мистецтв. Система була заснована Сенсеєм Масатомі Ікеда (7 дан Айкікай Хомбу Доджо).

 

Сенсей Ікеда ввів у свій навчальних курс Годжо ката, оскільки був переконаний, що це допоможе досягти більшого прогресу в Айкідо. Дійсно, стан та концентрація, які розвиваються під час практики чотирьох сезонів Годжо ката, надзвичайно корисні для практики Айкідо. Годжо ката сприяє швидшому розвитку цих якостей, тому успіх в Айкідо досягається швидше, коли учні тренуються також Годжо ката, ніж коли вони практикують виключно техніку Айкідо.

 

Проте, Сенсей Ікеда ніколи не презентував Годжо ката як чисте бойове мистецтво (оскільки воно є лише частиною іншого мистецтва), він пропонував учням практикувати лише чотири сезони, виражені цими ката. Важливо усвідомлювати, що він викладав Годжо ката лише як допоміжний елемент для кращого розуміння Айкідо, а не як окрему тренувальну систему.

 

Те ж саме можна сказати і про Генкі Кай, яка розглядалася як внутрішня гімнастика. Сенсей мав звичку казати, що у Генкі Кай можна знайти гімнастику у позиції лежачи та сидячи, а в Айкідо – гімнастику стоячи. Він викладав Генкі Кай своїм учням для того, щоб вони могли краще відчувати власне тіло та тіло партнера. Генкі Кай є частиною Сейтай, яке, так само як Кашіма Шінден Джікішінкаге-рю, є цілим мистецтвом саме по собі. Підсумовуючи можна сказати, що для Сенсея Ікеди Айкідо завжди було провідним мистецтвом, а усе, що могло допомогти покращувати практику Айкідо було вартим наслідування та вивчення, проте лише у тій мірі, наскільки сприяло розвитку Айкідо.