Witam Cię!

POZNAJ SIEBIE!
To rzecz najciekawsza w życiu, czegoś ciekawszego nie znajdziesz. Mówił o tym Sokrates jakieś 2,5 tyś. lat temu, mówił Jezus, Budda i wszyscy wielcy mędrcy. 'Ja' też to mówię. Mówili też, że człowiek po tym Wyzwala się. Kluczem jest Twoja świadomość siebie i uczucia, i ich zgodność, to droga, by poznać Świadomość wszystkiego. Można naprawiać świat... więc co robimy? Najprościej zacząć od siebie, poznać kim się jest i czego naprawdę pragnie. Wychodzi to wtedy, gdy się zupełnie nie sprzeczamy.


UWAGA! Nowa strona WWW:


Stąd przenoszę się stopniowo tu: http://poznaniepoznania.pl/


Nazywam się Marcin Kotasiński, osiągnąłem samopoznanie i Wyzwoliłem się. Na stronie tej znajdują się moje artykuły omawiające zagadnienia: samopoznania, poznania Świadomości - Boga, Prawdy, świadomości, samoświadomości, zgodności rozumu i uczuć, i wiele innych ciekawostek. Artykuły te możesz przeczytać znajdując je w następujących działach: 

Rozwój świadomości - FILOZOFIA 

Rozwój świadomości - PSYCHOLOGIA

Cognition of Cognition - witryna na WordPress dla dyskusji. 


Zapraszam do swojej pierwszej książki "Rozwój duchowy a samoświadomość". Można tu przeczytać pierwszy rozdział (w pierwotnej wersji). Resztę znajdziesz w książce, o czym ma informować zdjęcie okładki po prawej stronie i informacje, które znajdziesz klikając na nie.

Zapraszam do tej publikacji, dostępna jest pod moim adresem email jako e-Book, w wersji drukowanej na zaczytani.pl lub trzeba poszukać. To wyjątkowa książka o samopoznaniu i introspekcji omawianych od strony praktycznej w sposób czytelny dla wszystkich, w bezpośredniej relacji z Czytelnikiem.

Warto abyś wiedział, że rozdział drugi opisuje ćwiczenie samoświadomości, pozostałe omawiają zagadnienie ludzkiej świadomości i proces samopoznania. Ostatni rozdział traktuje o mistycznym ćwiczeniu medytacyjnym, otwieraniu czakr (splotów nerwowych) wznoszoną energią (kundalini) przy pomocy silnie skoncentrowanej uwagi. Zagadnienie znane w starożytnej jodze, Jogasutrach i od indyjskich Wyzwolonych. O symbolice czakr i procesie wznoszenia energii w sposób teoretyczny opowiadał C. G. Jung w książce naukowej "Psychologia kundalini-jogi". Zapraszam do artykułu na ten temat: Metody poznania siebie - otwieranie czakr uwagą

Niebawem może ukazać się moja druga książka pt. "Kim 'ja' jestem? Jak poznawać i zrozumieć siebie? Metody samopoznania." Kiedy? Nie potrafię jeszcze odpowiedzieć. Omawiam w niej zagadnienie poznania siebie i przedstawiam szereg konkretnych metod.

Jeśli jesteś zainteresowany ćwiczeniem samoświadomości - poznawaniem siebie zanim sięgniesz po moją książkę możesz przeczytać artykuły zamieszczone na tej stronie, na przykład Po co nam i czym jest samoświadomość?, Pierwotność ja jestem, czyli o samopostrzeganiu bycia, Co to znaczy "poznawać siebie"? i inne, które tu znajdziesz.

Do niedawna była tu zamieszczona moja teoria ewolucji świadomości bazująca między innymi na pracach J. Piaget'a, J. Sartre'a czy K. Wilber'a. Przygotowuję ją do wydania, co jeszcze zajmie trochę czasu, dlatego obecnie jest niedostępna. Pewne informacje na ten temat możesz znaleźć w artykułach: Ewolucja świadomości (1), (2) i (3), Ewoluowanie ludzkiego umysłu, Typologia podmiotowości ludzkiej (cz. II) i innych.


Proszę odwiedzających, aby poinformowali swoich znajomych o tej stronie i jej tematyce, dziękuję.

Zapraszam też na Facebooka co prościej. 


© Marcin Kotasiński 
Hej! Odwiedzaj mnie na Facebooku dowiesz się, co nowego zrobiłem.