Strona główna


Dzień Kobiet - wybory "Miss Szkoły"


9 marca 2015 roku z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego odbył się w naszej szkole krótki apel, na którym przedstawiliśmy wyniki wyborów "Miss szkoły 2015" oraz złożyliśmy serdeczne życzenia  całej żeńskiej społeczności naszej szkoły.

.Konkursy ogłoszone przez SU

w zakładce "Konkursy SU 2014/2015" znajdziecie aktualne konkursy proponowane przez SU. Zachęcamy do skorzystania z naszej propozycji.
Najciekawsze propozycje jak zawsze otrzymają nagrody niespodzianki.
Serdecznie zapraszamy.


Dzień Samorządności

Paweł Szulgacz

Wojska radzieckie 59 armii i 115 korpusu piechoty pod dowództwem gen. Iwana Korownikowa zdobyły Jeleń w dniu 24.01.1945 r. Z dokumentów, które znajdowały się w Izbie Pamięci przy Szkole Podstawowej nr 21 w Jaworznie- Jeleniu wynikało, że w czasie wyzwolenia poległo 61 żołnierzy radzieckich. Prawie wszystkich ekshumowano wiosną 1948 roku i pochowano na cmentarzu w Chrzanowie- Kościelisku. Prawie bo…..jedna mogiła, młodego gwardzisty Pawła Szulgacza, który poległ na skraju lasu w Sielcu, została pominięta. Miejscowa ludność postawiła w miejscu pochówku słupek z gwiazdą na szczycie. W 1970 r. mogiłę obmurowano, nałożono płytę i ogrodzono łańcuchem. Grób znajduje się na skraju lasu.

     

Grób wojenny Pawła Szulgacza, żołnierza Armii Czerwonej poległego 22 stycznia 1945 roku 

w czasie walk o wyzwolenie miasta Jaworzna spod okupacji hitlerowskiej - Jeleń, Sielec.

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunami odwiedzili grób wojenny Pawła Szulgacza. Uczennice uporządkowały grób i zaświeciły symbolicznie znicze.
Z okazji Dnia Chłopaka
 życzymy Wam prawdziwych przyjaciół, niewyczerpanych pokładów energii, uśmiechu na co dzień,  pomyślnych wiatrów, błyskotliwych ripost, pozycji lidera, samych pozytywnych wibracji, niezmiennie zielonego światła, sumiennych dłużników, miejsca w Księdze Rekordów Guinessa, nie wieszającego się komputera, zasięgu w każdym miejscu, miejsca w historii, pakietu kontrolnego, zdobycia Mount Everestu, ostatniego słowa, anielskiej cierpliwości przy czytaniu tych życzeń i wszystkiego o czym tylko marzycie...