Про хризантеми

Хризантема – розкішна декоративно-квітуча рослина, відносяться до типових представників осінньої флори короткого дня. Цей рід, що прийшов з Китаю і Японії, належить до сімейства складноквіткові (астрові) і нараховує більше 140 видів і більше 2000 сортів, кількість яких рік у рік збільшується. На батьківщині до хризантеми особливо підвищений інтерес. У Китаї вона і зараз символізує непохитний характер людини і вважається національною рослиною. У Японії з 1186 р. хризантема стала символом імператорської влади. Там же заснована найвища нагорода в країні - «Орден хризантеми».

Представники роду хризантем – багаторічні трави і напівчагарники, висотою від 20 до 80 см, залежно від виду. Листя зубчатолопатеві або перисторозрізані, від темно- до ніжно-зеленого забарвлення, розміром 5-10 см. Квітки зібрані в суцвіття-кошики, мають медовий аромат. Найрізноманітніші за формою, розміром і забарвленям, вони здатні прикрашати рослину протягом декількох тижнів. По стійкості в зрізі хризантеми є чемпіонами серед культивованих для флористики квітів. Все це зумовлює обов'язкове включення їх в осінньо-зимові асортименти.

Хризантеми - рослини короткого дня, вони зав'язують квітки і розвиваються, тільки якщо протягом 8-11 тижнів отримують не більше 10 годин світла в день. В іншому випадку погано цвітуть, зацвітаючи нерівномірно, або не цвітуть зовсім. Хризантему можна вирощувати на клумбах, у садку (як садову квітку), оранжереї, і як кімнатну рослина. У даній статті мова йтиме про вирощування хризантеми в кімнатних умовах, для цієї мети квіткарі-аматори найчастіше купують карликові або напівкарликові сорти.

Comments