Ярова Ніна Миколаївна

 "Не навчайте дітей так, як навчали Вас - вони народилися в інші часи".
                                                                                                                                   Конфуцій  Учитель української мови та      літератури

 Мачухівського навчально-  виховного комплексу

 Дата народження – 29 жовтня  1968 року

  Закінчила Полтавський ПДПІ   імені В.Г.Короленка

  у 1990 році

  Педагогічний стаж – 24 роки

  Адреса: Полтавська область,  Полтавський район,

   село Мачухи, вулиця Лялі Убийвовк, 3   т.64-42-31

   Освіта вища. 

   Спеціаліст вищої категорії, старший учитель з 2010 року


   Педагогічне есе « Моя професія – учитель»
Тисячі професій народжуються і вмирають. Але живуть і до цього часу найдавніші з них — хлібороба, будівельника, лікаря, учителя. Та й серед цих вічних професій учительська посідає особливе місце: вона — початок усіх професій. Змінюються умови й засоби виховання, та незмінним залишається головне призначення учителя — навчити людину бути Людиною. Отже, я – учитель! Ми усі родом із дитинства. Його образи і враження впливають на нашу подальшу долю. Скільки себе пам’ятаю, завжди мріяла навчати та виховувати дітей. А це від мами Галини Федорівни, адже вона була учителем німецької мови. І хоч бачила, як важко їй ночами писати конспекти, виводити пером літери на власноруч створених таблицях, та мені учительська праця здавалася цікавою, захоплюючою, необхідною людям і найтрепетнішою з усіх відомих професій.
   Тому у 1985 році після закінчення Великосорочинської середньої школи вступила на філологічний факультет Полтавського державного педагогічного інституту. Студентські роки не були для мене безтурботними, бо будні наповнювались насиченим змістом: відвідувала літературну студію «Заспів» (керівник Радченко Є.Є), писала сценарії для вечорів відпочинку, була ведучою літературно-музичних композицій. З теплотою у душі пригадую фольклорну практику у селі Ждани Лубенського району (керівник Зінченко Н.І.), а ще більше лекції Загайка П.К., Безкишкіної М.Т.,Лещенко Т.О., Степаненка М.І., на яких вчилися цілі покоління педагогів Полтавщини і не тільки.
   Остання студентська весна подарувала не тільки диплом, а й свідоцтво про одруження, а через рік - народження доньки Інни.
Після закінчення вузу доля повернула мене на Миргородщину у село Бакумівку. То дивовижної краси місця: степове привілля, свіже повітря, насичене польовими квітами та подихом швидкоплинної річки Псел. А ще ті місця багаті на простих і щирих людей, готових прийти на допомогу. Саме у маленькому колективі Бакумівської середньої школи розпочалось становлення як учителя, а згодом і заступника директора з виховної роботи.


   Та ось  на карті мого життя з’являється село Мачухи, а ще педагогічний колектив Мачухівського навчально-виховного комплексу, де працюють справжні майстри педагогічної справи, готові відгукнутися на поклик дитячого серця.
Я пишаюся, що я – Учитель. Жінка в школі – це берегиня, яка опікується учнями, нібито власними дітьми. ЇЇ призначення – створювати навколо себе ауру краси, добра. Кожна дитина заслуговує на увагу, кожна талановита. Треба тільки обрати правильний підхід. Мені випала доля навчати покоління ХХІ століття - дітей активних, ініціативних, здатних мислити по-новому, приймати неординарні рішення, орієнтуватися в інформаційному просторі. А це не зовсім легко, робота з такими   дітьми вимагає постійного росту. Недаремно ж кажуть, що "учитель - не той, хто навчає, а той, у кого навчаються".