مديريت فردي

مدير محترم، براي هر مساله اي راه حلي وجود دارد. خوشحال خواهم شد در يافتن راه حل ها با شما همراه باشم.                           تفكر - تلاش - توكل"

صفحه اول - تماس با من - رزومه - دست نوشته هاي مشاور مديريتثبت پيام

من به هیچ وجه خدا را لمس نکردم.دعای خالصانهولی خدایی که قابل لمس باشد که دیگر خدا نیست.اگر هر دعایی را هم اجابت کند، همین طور.

همان جا بود که برای نخستین بار حدس زدم که عظمت دعا بیش از هر جیز در این امر نهفته است که پاسخی به آن داده نمی شود و زشتی سوداگری را به این مبادله راهی نیست.

این را هم دریافتم که آموختن دعا، آموختن سکوت است و عشق فقط از جایی شروع می شود که دیگر هیچ انتظاری برای گرفتن هیچ چیز وجود نداشته باشد.

 عشق تمرین نیایش است و نیایش تمرین سکوت.

آنتوان سنت اگزوپری

 

 

 

نحوه برنامه ریزی و مدیریت جهت رسیدن به اهداف

آيا در شگفتيد که چقدر روزها و ماه ها زود می گذرند؟ از انبوه کارهايی که بايد انجام دهيد و مقدار کمی که تا به حال به پايان رسانده ايد، مضطرب و وحشتزده هستيد؟ نگران نباشيد، تنها نيستيد، همه وضعيتی مشابه شما دارند. ما در دنيايی بسيار شلوغ و پرمشغله زندگی می کنيم که زمان، اولويتها و انرژیمان در چالش به سر مي برند. واقعيت اين است که زمان به اندازه کافی برای همه چيز وجود ندارد و برای انجام همه کارهای هم انرژی کافی نداريم. همه شما مطمئناً زمانی در طول زندگيتان فکر کرده ايد که چه می شد خدا هفته را 8 روز يا روز را 30 ساعت می آفريد. به نظر خوب است اما اگر آنطور هم بود، ما آن زمان اضافی را هم جذب می کرديم و باز در هم نقطه بوديم. پنج قدم وجود دارد که با مديريت زمان و به موقع انجام دادن هر کار، مي توانيم به موفقيت بيشتری دست پيدا کنيم.  ادامه ... - 8/11/86

 

هفت مشخصه مهم در انتخاب شغل

Job Content (30% Important)

اين رضايت شغلي بر اساس هماهنگي بين توانايي و خواسته هاي شما از محيط كار ايجاد مي شود و از اين جهت اهميت دارد كه اگر اين همخواني وجود نداشته باشد شما در بين 3 هفته تا 6 ماه از آن محيط كار خارج خواهيد شد و يا با نارضايتي از نوع كارتان به سختي آن را ادامه خواهيد داد. اين فاكتور 30 درصد از وزن كل فاكتورهاي مهم در انتخاب شغل را به خود اختصاص مي دهد.

Your Boss (20% Important)

اين نكته را هيچ وقت فراموش نكنيد كه شما براي مدت طولاني در طي روز با مدير مستقيم خود در ارتباط هستيد و پرسش اين سئوال از خودتان كه آيا مي تونم اونو تحمل كنم و در كنارش به راحتي كار كنم حتما به شما براي انتخاب يك محيط سالم و راحت كاري كمك مي كنه.

Salary and Benefits (15% Important)

همه چيز اون حقوقي كه مي گيريد نيست، بلكه عوامل ديگري براي احساس رضايت شغلي موثر هستند كه نبايد از كنار آنها به راحتي گذشت!

Your co-workers (10% Important)

اين يكي خيلي مهم هست چون اگر نتونيد با محيط كار خودتون كنار بياين بعد از مدتي تبديل به جهنم ميشه مخصوصا وقتي كه در محيطي كار مي كنين كه از فرهنگ هاي مختلفي اونجا هستند. حتما در ارتباط با فرهنگ قالب آنجا اطلاعات بدست آوريد.

Typical Work Week (10% Important)

چند ساعت در هقته بايد كار كنيد و يا اينكه چند روز در ماه در كنار خانواده و دوستانتان هستيد؟ شما به غير از كار كردن كارهاي مهم ديگري نيز داريد.

Location (10% Important)

محل كارتون با محل زندگي شما چقدر بعد مسافتي و زماني داره؟ آيا مي ارزد كه روزانه چندين ساعت را در راه باشيد؟

Organizational Flexibility (5% Important)

احتمال تغييرات شركت يا سازمان مورد نظر در مواجه با مشكلات تا چه ميزان است و موقعيت شغلي شما را تا چه مي تواند دستخوش تغيير قرار دهد و آيا شما توانايي مقابله با آن حادثه را داريد؟

همه موارد فوق تمام چيزهاي كه بايد در نظر بگيريد نيست بلكه در داخل هر كدام از آنها بايد يكسري فاكتورهاي كوچكتري را مد نظر قرار تا انتخاب شغل جديد، در بين فرصت هاي كاري مختلف ساده تر بشود و حداقل خودتان راضي باشيد كه با درايت خاصي محل كار جديدتان را انتخاب كرده ايد. البته به دست آوردن اطلاعات كامل از محيط كار پيشنهاد شده كار ساده اي نيست ولي حتما امكان پذير است و اين شما هستيد كه بايد براي انتخاب هاي خود فرصت بگذاريد و خوب تحقيق كنيد. 

به نقل از : صنايع تهران شمال - 11/10/86 - نظر شما ...

 

 

    براي مشاهده ادامه مطالب اينجا كليك كنيد