5 Smolensk 2010

5 Smolensk 2010

Wyświetlanie postów 1 - 37 z 37. Zobacz więcej »

330 Zbigniew Brzezinski - mason stopnia 33 - krew illuminati

Wyświetlanie postów 1 - 16 z 16. Zobacz więcej »

665 Zbigniew Brzezinski CIA tworca Al Kaidy

Wyświetlanie postów 1 - 4 z 4. Zobacz więcej »

5-37 Smolensk 2010 to byl Zamach juz wiemy - ale co dalej z Tuskiem , Putinem i Brzezinskim

opublikowane: 2 mar 2013, 18:05 przez Offshore Holland   [ zaktualizowane 3 mar 2013, 14:18 ]
5-36 Po 4 latach wiemy ze to byl SMOLENSK ZAMACH Putin Tusk Brzezinski via Kaczynski

opublikowane: 10 lut 2013, 07:49 przez serwis 24h7 gdynia   [ zaktualizowane 10 lut 2013, 08:21 ]
5-35 Tusk mowi o zamchu w Smolensku

opublikowane: 4 lut 2013, 02:33 przez serwis 24h7 gdynia   [ zaktualizowane 4 lut 2013, 02:36 ]5-34 Radoslaw Sikorski i Jacek Zakowski mowia - Po zamachu

opublikowane: 13 lis 2012, 15:52 przez serwis 24h7 gdynia   [ zaktualizowane 13 lis 2012, 15:59 ]Podczas wywiadu w radio Tok FM, padaja slowa:

Po zamachu wydawało się, że będziemy mieli reset w stosunkach polsko-rosyjskich - powiedział w radiu TOK FM Jacek Żakowski, w czasie rozmowy z zaproszonym do studia ministrem spraw zagranicznych.

Radosław Sikorski odparł wówczas: - Po zamachu władze rosyjskie były autentycznie wstrząśnięte.

zrodlo

http://wiadomosci.dziennik.pl/media/artykuly/410509,jacek-zakowski-i-radoslaw-sikorski-mowili-o-zamachu-smolenskim-dziennikarz-sie-tlumaczy.html

 

5-33 Bienienda z NASA dowodzi iz samolot TU-154M nie mogl sie rozbic o brzoze - Nowaczyk

opublikowane: 10 lis 2012, 16:40 przez Offshore Holland   [ zaktualizowane 10 lis 2012, 19:47 ]
5-32 Zawodowi zabojcy z agendy reptylianskiej czyszcza teren w Polsce - kto nastepny prokurator generalny A Seremet ?

opublikowane: 10 lis 2012, 13:06 przez Offshore Holland   [ zaktualizowane 10 lis 2012, 13:30 ]

Takiego wzrostu śmierci i samobójstw wśród ważnych osób nie odnotowano nigdy za rządów żadnej innej partii jak obecnie sprawująca władzę PO. Minęło już ponad dwa lata od katastrofy i okazuje się , że nie tylko okoliczności w jakich doszło do tragedii są tajemnicze. Pierwsze oznaki życzenia śmierci pojawiały się na długo przed datą 10 kwietnia. Cała Polska była świadkiem tego co mówili politycy PO pod adresem opozycji . Na arenie politycznej dochodziło do ostrych potyczek a nawet grózb, które powinny być ścigane przez sąd . W celu przypomnienia warto sięgnąć wstecz pamięcią i rzucić okiem na kilka najciekawszych tekstów :  ”prezydent będzie gdzieś leciał i wszystko się zmieni”,”Kończy się okres ochronny na kaczki… i dalej urwane zdanie” ,”Jak nie będziecie współpracować, to wyginiecie…”, ” Lech Kaczyński musi odejść ” – padały też słowa o dożynaniu watahy  i.t.d.

I tak po 10 kwietnia słowa wypowiadane publicznie przez polityków PO sprawdziły się  w stu procentach. Śledztwo zatacza coraz to szersze kręgi i dziwnym trafem zaczynają wokół niego ginąć ludzie,  którzy w jakiś sposób byli związani z katastrofą. A oto krótka lista osób, którzy w dziwnych okolicznościach już ponieśli śmierć.

1.Chorąży Stefan Zielonka, rok 2009 – szyfrant w kancelarii premiera, Zielonka dysponował wiedzą o tajnikach łączności w NATO oraz miał też dostęp do najściślejszych danych.

2.Prof.Stefan Grocholewski – ekspert od odczytywania nośników cyfrowych, wykrył manipulacje w nagraniach cz. skrzynek z CASY. „Zmarł” 31.03.2010r.

3.Grzegorz Michniewicz – Dyr.Kancelarii Tuska.Powiesił się 23 grudnia 2010 na kablu od odkurzacza, w dniu, w którym z remontu w Samarze wrócił samolot TU-154, który potem rozsypał się w drobny mak na Siewiernym.

4.Mieczysław Cieślar, „zginął w wypadku samochodowym” dokładnie 18.04.2010 r, miał być następcą Adama Pilcha, który zginął w Smoleńsku. Podobno otrzymał telefon ze Smoleńska od A.Plicha po katastrofie.

5.Krzysztof Knyż – operator Faktów,10 kwietnia 2010 był w Smoleńsku. Zmarł w Moskwie 2 czerwca 2010r. Śmierć całkiem przemilczana.

6.Prof.Marek Dulinicz – szef grupy archeologicznej – zginął 6 czerwca 2010 w wypadku samochodowym w trakcie oczekiwania na wyjazd do Smoleńska.

7. Eugeniusz Wróbel – wykładowca na Politechnice Śląskiej, specjalista od komputerowych systemów sterowania samolotem, poddawał w wątpliwość, że wrak na Siewiernym to TU-154 o nr 101. Pocięty piłą mechaniczną 16.10.2010 r przez swego syna, który zdołał zabić i pociąć swego ojca, usunąć ślady krwi, zawieźć pocięte zwłoki do jeziora, wrócić i zapomnieć wszystko. Złego stanu swego „chorego psychicznie” syna przez ponad 20 lat nie zauważyła matka, która jest psychiatrą.

8. Andrzej Lepper - Dziwna samobójcza śmierć lidera Samoobrony, powiesił się w warszawskim biurze. Rodzina i bliscy mówili po tragedii , że nie miał on żadnych kłopotów zdrowotnych, że był silnym psychicznie człowiekiem.

9. Ryszard Kuciński – prawnik A.Leppera – „zmarł” w maju 2011 r.

10.Wiesław Podgórski – był doradcą A.Leppera, gdy ten by ministrem rolnictwa, znaleziony martwy w biurze Samoobrony pod koniec czerwca 2011r. Jako przyczynę śmierci podano samobójstwo.

11. W 2011 roku samobójstwo przez powieszenie popełnił oficer Służby Kontrwywiadu Wojskowego, służący w Centrum Wsparcia Teleinformatycznego i Dowodzenia Marynarki Wojennej w Wejherowie. Żołnierz posiadał najwyższą klauzulę dostępu do materiałów niejawnych.

12. Róża Żarska – adwokatka Leppera – „zmarła” w lipcu 2011 r. w Moskwie.

13. Dariusz Szpineta – zawodowy pilot i instruktor pilotażu, ekspert i prezes spółki lotniczej, został znaleziony martwy w łazience ośrodka wczasowego w Indiach. Wcześniej parokrotnie wypowiadał się w mediach w sprawie Smoleńska, kwestionując oficjalne ustalenia.

14. Były generał GROMU Sławomir Petelicki został znaleziony w sobotę wieczorem 17 czerwca 2012 r. przy ulicy Tagore na strzeżonym osiedlu z ranami postrzałowymi. Prawdopodobnie  jedną z ostatnich osób, z którymi rozmawiał gen. Petelicki, był Radosław Sikorski.

Petelicki ujawnił, że zaraz po katastrofie do polityków PO rozsyłane były wiadomości SMS z instrukcją, w jaki sposób mają się wypowiadać na ten temat. Petelicki oświadczył w mediach, że takiego SMS-a otrzymał od jednego z polityków Platformy, a autorami wiadomości były najważniejsze osoby w PO.

SMS, którego otrzymali czołowi politycy PO brzmiał tak: „Katastrofę spowodowali piloci, którzy zeszli we mgle poniżej 100 metrów. Do ustalenia pozostaje, kto ich do tego skłonił”.

Petelicki był także współautorem raportu poświęconego przyczynom katastrofy smoleńskiej przygotowanego przez Zespół Eksportów Niezależnych.

15. Chorąży Remigiusz Muś – według wstępnych ustaleń prokuratury, sam targnął się na życie i popełnił samobójstwo przez powieszenie. Wojskowy był technikiem pokładowym samolotu JAK 40 , który wylądował w kwietniu 2010 r. godzinę przed katastrofą rządowego TU-154. Chorąży Muś był jedynym wiarygodnym świadkiem rozmów załogi Prezydenckiego Tupolewa z wieżą kontroli lotów na Siewiernym . Co ciekawe  – technik nagrał na taśmy przebieg tych rozmów, aż do momentu rozbicia się Tupolewa. Według wcześniejszych zeznań , chorąży sprzeciwiał się raportowi MAK i raportowi komisji Millera. Jako jedyny bardzo wiarygodny świadek tragedii z 10 kwietnia, mówił,  że tuż przed katastrofą TU 154 M dokładnie słyszał dwie eksplozje.

Kto będzie następny ? prok.generalny A.Seremet ?

Aktualizacja z dn 28.10.2012 r

zrodlo http://freeisoft.pl/2012/06/leon-zawodowiec-i-lista-osob-ktore-zginely-po-katastrofie-smolenskiej/

5-31 Brzezinski przyznaje iz nie Putin jest mocodawca zamachu na Lecha Kaczynskiego lecz on sam

opublikowane: 10 lis 2012, 10:50 przez serwis 24h7 gdynia   [ zaktualizowane 10 lis 2012, 11:30 ]

Wypowiedź Zbigniewa Brzezińskiego z dnia 08.11.2012 rzuca nowe światło w sprawie wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej. W zasadzie do minimum spada prawdopodobieństwo, iż zamachu dokonali Rosjanie.
Zbigniew Brzeziński przez tresujące nas media jest uznawany za autorytet moralny. Jednak nieliczni wiedzą, że Brzeziński jeset de facto twarzą projektu politycznego, który umownie jest nazywany Nowym Porządkiem Świata. Nasz rodak jest współzałożycielem Komisji Trójstronnej- instytucji, która odpowiada za jego realizację. Członkami tej komisji byli między innymi polscy parlamentarzyści, byli politycy PO Andrzej Olechowski oraz Janusz Palikot. To by tłumaczyło, dlaczego Janusz Palikot jest tak dobrze poinformowany o różnych planach politycznych. Dzięki temu, może odgrywać rolę proroka i skutecznie przewidywać przyszłość. Nigdy nie zapomnę, jak biłgorajski filozof ostrzegał w TVN24, że Kaczyński doprowadzi do rozlewu krwi( było to w trakcie "wojny o krzyż") Dziwnym trafem kilka dni później Ryszard Cyba zamordował polityka PiS, Marka Rosiaka.

Z kolei przed ostatnimi wyborami parlamentarnymi Palikot wydał książkę w której zdradził kulisy funkcjonowania Platformy Obywatelskiej. U pani redaktor Olejnik z uśmiechem an twarzy stwierdził, że politycy PO powinni się cieszyć, że nie napisał więcej. Pewnie gdyby ktoś inny napisał takie dzieło, musiałby
popełnić samobójstwo bez udziału osób trzecich. Mowa tu jednak o Januszu Palikocie, którego majątek powiększa się dzięki składkom uradowanych emerytów oraz rencistów.

Wracając do wczorajszej wypowiedzi Brzezińskiego chciałbym w tej sprawie przytoczyć słowa Adama Hofmana. Polityk PiS stwierdził, że to Brzezińskiemu zależy, aby ta wojna polsko- polska o Smoleńsk nigdy się nie skończyła. Co ciekawe, pierwotnie wywiad miał dotyczyć ponownego wyboru na funkcję prezydenta USA, Baracka Obamy. Brzeziński niepytany o Smoleńsk poruszył tą kwestię podgrzewając atmosferę polityczną w Polsce. Tym samym pokazał, kto tak naprawdę jest autorem wojny polsko- polskiej i prawdopodobnie dokonał zamachu pod Smoleńskiem.

To oni skłócili polski naród; tylko w taki sposób skutecznie mogliby zrealizować swój diabelski plan.Katastrofa smoleńska jest tylko dopełnieniem, postawieniem kropki nad i- zwieńczeniem dzieła. Chciałbym przypomnieć, że zatwierdzenie likwidacji lekcji historii w szkołach nastąpiło już po katastrofie. Tak samo się rzecz ma z zamykaniem szkół, sądów etc. Katastrofa smoleńska była dla nas znakiem, ze wydarzenia zaczynają przyśpieszać.

W tym kontekście trzeba patrzeć na ostatnie wydarzenia w "Rzeczpospolitej" represje wobec mediów ojca Rydzyka czy też masowe samobójstwa. Jeszcze kilka ludzi się zamorduje, polityków opozycji wsadzi do więzienia, a kiedy wybuchną z tego powodu protesty prezydent Komorowski tak jak jego wybitny poprzednik wprowadzi stan wojenny.

Mam nadzieję, że oficjalne ustalenia komisji Macierewicza, to tylko kamuflaż przed prawdziwym śledztwem w tej sprawie. Jeżeli byłoby inaczej, to znaczy, że politycy PiS są kompletnymi durniami. Prawdziwi zamachowcy doskonale sobie zdawali sprawę z ich antyrosyjskiej polityki, dlatego zamachu dokonali na rosyjskiej ziemi. Kontekst historyczny też jest tutaj nie bez znaczenia- wynika z niego, że Rosjanie ponownie wybili nam elitę narodową. Jakie to proste, ewidentne i oczywiste.

Plan grandziarzy zakłada zniewolenie całej ludzkości, zbudowanie nowego Babilonu opartego na nowej szatańskiej religii. Aby to uczynić należy najpierw zniszczyć dzisiejsze religie- to chyba jasne. Tak się jakoś dziwnie składa, że Polska oraz Rosja są jednymi z ostatnich bastionów religii oraz wiary w Boga. Smoleńsk ostatecznie uniemożliwia porozumienie między naszymi krajami i wpędza nas w niekończący się konflikt. Rozwiązuje to wiele rąk; zarówno Polsce jak i Rosji ciężej się teraz będzie bronić przed ateistyczno- lewacką propagandą oraz różnymi fałszywymi prorokami przekonującymi nas do tego, abyśmy odrzucili Boga i uwierzyli w idee nowoczesnego oraz neutralnego państwa. Zwracam uwagę, że wojna o krzyż oraz barbarzyńskie potraktowanie katolików nastąpiło zaraz po katastrofie smoleńskiej. Te dwa wydarzenia łączą się ze sobą nierozerwalnie- jedno wynika z drugiego. Pokazują nam, ze Smoleńsk nie był atakiem Rosji na polską elitę patriotyczną. Smoleńsk dał początek eksterminacji obozu chrześcijańsko- konserwatywnego. "Demontaż już się skończył teraz zaczną znikać ludzie"- powiedział Janusz Kurtyka przed katastrofą smoleńską. Święte słowa.

Dlaczego spotkała nas taka tragedia? Dlaczego spadło na nas takie cierpienie?
Odpowiedź jest banalnie prosta. Jesteśmy obiektem ich specjalnego zainteresowania, ponieważ Polska jest kolebką chrześcijaństwa, a przez to ich największym wrogiem. Ten ból wynikający z katastrofy smoleńskiej miał nas ostatecznie zmiażdżyć i odebrać wolę walki.

Rozejrzyjmy się, popatrzmy na Europę- na Włochy, Hiszpanię, Francję i Niemcy. Oni się praktycznie poddali bez walki, skapitulowali zdradzając prawdziwego ducha europejskiego. Dlaczego więc mieli by ich mordować, skoro grzecznie wykonują ich posunięcia? Co innego my, ten uparty, głupi, katolicki naród, który już kiedyś pokazał na co go stać- skutecznie zatrzymał bolszewię. Nie dziwmy się więc temu co się wokół nas dzieje. Nie lękajmy się, nie pozwólmy, aby opętał nas strach. Pokładajmy nadzieję w Bogu i podążajmy ścieżką naszego wielkiego rodaka ks. Jerzego Popiełuszki. Mamy mało czasu, aby dać świadectwo.

Radoslaw Kowalski
wiadomosci24.pl

zrodlo  http://www.wiadomosci24.pl/artykul/putin_nie_jest_tworca_zamachu_smolenskiego_249687.html

5-30 Mason stopnia 33 Illuminati Zbigniew Brzezinski prawdopodobny mocodawca zamachu na Lecha Kaczynskiego wypowiada sie na temat sledztwa prowadzonego przez Rosje Putina

opublikowane: 10 lis 2012, 03:09 przez serwis 24h7 gdynia   [ zaktualizowane 10 lis 2012, 03:29 ]

Prof. Brzeziński: Rosji zależy, aby katastrofa smoleńska dzieliła Polaków
Dziennikarz Radia RMF FM Legitymacja Press : 007/10/2012
Iluzja Władzy

Po słowach Profesora Brzezińskiego Premier Donald Tusk moim zdaniem nie ma wyjścia w sprawie międzynarodowej dotyczącej 10.04.2010 roku .

Sprawach międzynarodowych jest jedna podstawowa zasada ‘ ‘ Państwo nie mają przyjaciół mają interesy ‘’ . Polityka kreowana przez Premiera Donalda Tuska ja określam ją jak politykę Religijną . Ekipa Tuska oponowała do perfekcji tworzenie rzeczywistości . Tylko Tusk wie jaka jest prawda w sprawie 10.04.2010 .

Kreowana wirtualna rzeczywistość jest tylko iluzją . Słowa Profesora Brzezińskiego skłaniają nas to zapytania Pana Premiera czy w interesie Polski jest powołanie Międzynarodowej Komisji do wyjaśnienia Katastrofy ? , to już jest inna sprawa . Pan Premier Tusk winien przemyśleć nad tym czy Brzeziński nie ma racji . Moim zdaniem ma racja a skora ma to należy tą sprawę w końcu do końca wyjaśnić . Wielu osób z sfer Rządowych by te raz mnie oskarżyła o wyznawcę Zamachu . Ale by w tedy musieli powiedzieć , że Prof. Zbigniew Brzeziński jest ‘’ pisuarem ‘’ co mu nie grozi . Jedna grze słowa Brzezińskiego winny skłaniać do refrakcje czy mówiąc ‘’ Rosji zależy, aby katastrofa smoleńska dzieliła Polaków ‘’ nie trzeba by tej sprawy raz na zawsze wyjaśnić powołując Międzynarodową . Przestańmy widzieć iluzje a widzieć prawdziwe sprawy .

Sprawa nie jest jednak taka prosto , z wielu względu , prawnego , społecznego , ekonomicznego , ale przede wszystkim pytanie jest proste Czy kiedykolwiek ta sprawa się wyjaśni ? No dobra ale do rzeczy :

1. Naczelna Prokuratura Wojskowa w Warszawie prowadząc śledztwo w sprawie Katastrofy z 10.04.2010 prowadzi je z naruszeniem przepisów Kodeksu Postępowania Karnego :
A. Art.297. §1 KPK . Celem postępowania przygotowawczego jest:
1) ustalenie, czy został popełniony czyn zabroniony i czy stanowi on przestępstwo,
2) wykrycie i w razie potrzeby ujęcie sprawcy,
3) zebranie danych stosownie do art. 213 i 214,
4) wyjaśnienie okoliczności sprawy, w tym ustalenie osób pokrzywdzonych i rozmiarów szkody,
5) zebranie, zabezpieczenie i w niezbędnym zakresie utrwalenie dowodów dla sądu.
§2.W postępowaniu przygotowawczym należy dążyć także do wyjaśnienia okoliczności, które sprzyjały popełnieniu czynu.

Kluczem jest tu podkreślone zdanie :
a. Zabezpieczenie .
b. i w niezbędnym zakresie utrwalenie dowodów dla sądu.
Dla czego to takie ważne otóż Sądy w Polsce rozpoznają sprawę w oparciu o oryginalny materiał dowodowy , nie można rozpoznawać sprawę w oparciu o np. kopie dowodów . Nie można nie zapytać , czy Sędzia który miałby rozpoznawać zażaleń pokrzywdzonych ( rodzin ofiar ) był by mieć zdolności przenoszenia rzeczy w tym wypadku dowodu rzeczowego . Należy postawić pytanie wprost , czy Prokurator Generalny nie sprzeniewierzył się zasadą prowadzenia śledztwa ?

Nie ma wątpliwości , że wszczynając śledztwo Naczelna Prokuratura Wojkowa winna zabezpieczyć dowód rzeczowy w tym wypadku TU-154M . W tedy Prokuratura Wojskowa winna prowadzić śledztwo w kierunku przestępstwa .

Rosyjska Prokuratura nie wydając nam wraku TU-154M sama mówi nam , że coś jest jednak coś na rzeczy . Pytanie jest dziedzinie proste , skora władza ta i ta mówi , że było np. zamachu , Rosyjscy kontrolerzy nie popełniły żadnych błędów to w jakim kierunku Rosyjscy prokuratorzy prowadzą śledztwo ? Proste ale odpowiedz już nie .

Pytanie jest oczywiście pytaniem retorycznym . Ale już odpowiedz jest znacznie trudniejsza . Zgadzają się z Profesorem Brzezińskim w interesie Polskim jest nie wątpliwym fakt potrzeby zabezpieczenia śledztwa przed kompromitacją polski na arenie międzynarodowej .

Reasumując kluczem jest zdanie ‘’Prof. Brzeziński: Rosji zależy, aby katastrofa smoleńska dzieliła Polaków ‘’ dla tego też Prezes Rady Ministrów Donald Tusk winien za kończyć tą sprawę domagając się od Rosjan wyjaśnień w jakim kierunku Rosyjska Prokuratura prowadzi śledztwo . Jest to istotne dla tego , że wedle przepisów Federacji Rosyjskiej do końca śledztwa dowody winny być w Rosji .

Ale czy chce ?

Dziennikarz Radia RMF FM
Bronisław Waśniewski – Ciechorski

zrodlo

http://blogi.newsweek.pl/Tekst/polityka-polska/653589,rosyjska-nie-podlegla-klucz-prof-brzezinskiego-po-co-rosjanie-prowadza-sledztwo-skoro-nie-bylo-nieprawidlowosci.html

5-29 General amerykanskich Sil Powietrznych pseudosledztwo to wyraz pogardy wobec suwerennosci i niepodleglosci Polski

opublikowane: 9 lis 2012, 03:39 przez serwis 24h7 gdynia   [ zaktualizowane 9 lis 2012, 03:42 ]

W sprawie Smoleńska mówimy o pseudośledztwie, a raczej należałoby powiedzieć: o zacieraniu śladów, które jest zniewagą, skandalem i przestępstwem popełnionym z niewyobrażalną arogancją. To wyraz pogardy wobec suwerenności i niepodległości Polski oraz policzek dla całej ludzkości – mówi Walter Jajko, generał amerykańskich Sił Powietrznych, w rozmowie z Leszkiem Misiakiem i Grzegorzem Wierzchołowskim.

Jest Pan ekspertem od lotniczych operacji specjalnych. Jak Pan ocenia zachowanie rosyjskich kontrolerów lotu, którzy podczas podejścia Tu-154 do lądowania kontaktowali się z gen. Władimirem Benediktowem, jednym z najwyższych dowódców wojsk lotniczych w Rosji?
Rozmowy, jakie prowadził gen. Władimir Benediktow, i instrukcje, których udzielał, w żadnym wypadku nie mieszczą się w normalnych procedurach. Przeciwnie, wzbudzają poważne podejrzenia.

Podejrzenia o zamach?
Oczywiście. Rosjanie często uciekali się do tego rozwiązania, choćby w Czeczenii i samej Moskwie. Ludziom, którzy nie zawahali się przy próbie zamordowania Jego Świątobliwości Jana Pawła II, z pewnością nie drgnęłaby ręka przy zabójstwie zwykłych śmiertelników. Rosjanie zabijali już wcześniej głowy państwa i szefów rządów. Polacy zresztą dobrze o tym wiedzą: Stanisław Mikołajczyk przecież ledwo uciekł z komunistycznej Polski, wcześniej w tajemniczych okolicznościach zginął gen. Władysław Sikorski.
Sceptycy zawsze będą we wszystko wątpić, choć w tej sprawie powinni przede wszystkim zwątpić we własny rozsądek. Motyw w przypadku katastrofy smoleńskiej jest oczywisty: najsilniej w wolnej Polsce wspierająca NATO, najbardziej proamerykańska i prozachodnia, najbardziej katolicka i narodowa elita polityczna została zniszczona w ciągu jednej chwili. Ludzie, którzy nie bali się ukazywać prawdziwego historycznego oblicza Rosji, którzy ośmielali się wytykać jej potworne zbrodnie, którzy wprost mówili, że komunizm i nazizm były jednakowym złem, zginęli.
Poza tym: jak bez uprzedniego zneutralizowania Polski Rosja mogłaby doprowadzić do usunięcia USA z Europy, ograniczenia roli NATO i stworzenia pod swoją egidą paneuropejskiego systemu bezpieczeństwa? Poprzedni polski prezydent doskonale rozumiał położenie strategiczne Polski i jej potrzeby. Zaczął je realizować, a to stanęło kością w rosyjskim gardle.
Teraz, po tragedii w Smoleńsku, Rosjanie mogą czuć się zadowoleni: polska klasa polityczna została podzielona, a w stosunkach polsko-rosyjskich nastąpił nowy rozdział.

Jak ocenia Pan dotychczasowe śledztwo w sprawie katastrofy smoleńskiej?
Mówimy o pseudośledztwie, a raczej należałoby powiedzieć: o zacieraniu śladów, które jest zniewagą, skandalem i przestępstwem popełnionym z niewyobrażalną arogancją. To wyraz pogardy wobec suwerenności i niepodległości Polski oraz policzek dla całej ludzkości. Czego innego jednak można się było spodziewać po nielegalnym, przestępczym reżimie gangsterów i złodziei oraz agentach organów represji tego niemoralnego państwa?

W ręce tego niemoralnego państwa polski rząd oddał przed katastrofą smoleńską samoloty przewożące najważniejsze osoby w państwie.
Dla mnie to niepojęte. Polska do przewozu VIP-ów używa tandetnych, przestarzałych samolotów transportowych, których sprawność od lat jest kwestionowana. Następnie maszyny te kierowane są do Rosji na remont; tam trafiają do firmy kontrolowanej przez przyjaciół i stronników Władimira Putina, a dokładniej do złodziei stanowiących trzon rosyjskiej mafii oraz jej herszta.
Cała ta historia, która nie mogłaby wydarzyć się w Stanach Zjednoczonych, przekracza ludzkie pojęcie. Zastanawiam się zresztą, dlaczego Polska nie kupi od USA nowoczesnego samolotu pasażerskiego, np. boeinga, kontraktując od razu przeglądy i modernizacje? Postępowanie polskich władz to doskonały przykład, jak można oszczędzać na pewnych wydatkach, ponosząc jednocześnie bez sensu znacznie większe koszty.

gen. Walter Jajko

generał amerykańskich Sił Powietrznych i wywiadu lotniczego, absolwent University of Pennsylvania i Columbia University, były doradca ds. wywiadu amerykańskiego sekretarza obrony. Wykładowca w prestiżowym The Institute of World Politics, kuźni oficerów amerykańskiego wywiadu (zajmuje się tajnymi operacjami, Europą Wschodnią, wywiadem, strategią wojskową, sprawami bezpieczeństwa wewnętrznego oraz tematyką dotyczącą NATO). Jest członkiem katolickiego stowarzyszenia „Rycerze Kolumba”. Pochodzi z rodziny polskich emigrantów.

zrodlo http://sklepkultura.dziennik.pl/smolensk-10-kwietnia-2010-krasko-piotr,p1045668345,ebooki-i-mp3-p


5-28 Smolenscy zolnierze reptylianina Tuska

opublikowane: 4 lip 2012, 14:50 przez serwis 24h7 gdynia   [ zaktualizowane 8 lip 2012, 11:03 ]


1-10 of 37