A.B.T.

Opis
 A.B.T. z j. ang. Abdominal, Buttocks, Thighs, znaczy: brzuch, pośladki, uda.
 Zajęcia z rodzaju fitness polegające na kształtowaniu sylwetki przez serie gimnastycznych ruchów, powtarzanych w rytm szybkiej muzyki dyskotekowej. Prowadzone przez 50 - 55 min z dużą intensywnością, z krótkimi przerwami na odpoczynek na granicy powstawania długu tlenowego.Jak wyglądają zajęcia:
 Choreografia ograniczona jest zazwyczaj do klasycznej rozgrzewki aerobowej na początku zajęć, trwającej 12 min. aby przygotować mięśnie do wzmożonego wysiłku. Po niej następują serie gimnastycznych ruchów i pozycji szczególnie nastawionych na mięśnie brzucha pośladków i ud. Większość ćwiczeń wykonywanych jest w pozycjach niskich odciążających kręgosłup. Na koniec kilka minut streechingu, czyli rozciągnięcia mięśni, które pracowały oraz ćwiczenie relaksujące.


Cel zajęć:
 Skuteczność A.B.T. zależy od systematyczności, zaangażowania na zajęciach i intensywności, którą narzuca prowadzący odliczając kolejne ósemki do wykonania. Dzięki temu można osiągnąć zgrabną sylwetką, jędrne ciało i pozbyć się cellulitisu.

Dla kogo są zajęcia:
 Zajęcia mają charakter pozasportowy, nie wymaga się uzdolnień szczególnych i specjalnych predyspozycji. Można ćwiczyć w każdym wieku.

Jak przygotować się do zajęć:
 - strój sportowy i obuwie zamienne
 - można zabrać wodę lub napój izotoniczny.
A.B.T. / LOW  IMPACT (50+)

Muzyka na zajęciach jest wolniejsza niż w A.B.T. i dzięki temu są one mniej intensywne. Nie stosuje się tu kroków takich jak podskoki, bieg. Z tego względu Low Impact jest szczególnie polecany dla osób z nadwagą, otyłością, mających słabszą kondycję wynikającą, czy to z racji wieku, czy też z mało aktywnego trybu życia. Luźny strój sportowy i obuwie zmienne konieczne.