Raamatud kauplemise ja investeerimise kohta

Panen siia loetelu ette sattunud huvitavatest raamatutest koos kommentaaridega.

Enamuse raamatuid olen ostnud Amazon'ist nn. Kindle Edition'ina. Seda tüüpi raamatud ei eelda absoluutselt selle lugemisseadme olemasolu, Amazon'ist saab maha tõmmata programmi pea kõigile platvormidele: PC, MAC (Linuxile veel mingitel hämaratel põhjustel otse pole, peab kasutama näiteks virtuaalmasinat), telefonid (iPhone, Android jne.). Ostetud raamat võib olla laetud mitmesse seadmesse, üle võrgu sünkroniseeritakse näiteks kohta, milleni lugemisega on jõutud jm. Igal juhul odavam ja mugavam variant. Ettevaatlik peaks olema vaid raamatutega, mis sisaldavad palju graafikuid - need ei pruugi nii hästi loetavad olla kui paberraamatus.

 
Mind Over Markets: Power Trading with Market Generated Information
Raamat turu psühholoogiast, mida on paljud soovitanud.
Ilmselt on aeg võtta see raamat ette, kui tekivad pähe mõtted stiilis - "miks turg nii käitub?; mida mõtlevad erinevad turuosalised praeguses olukorras?"
Two Roads Diverged: Trading Divergences
Eestis kasvanud ja õppinud kauplemislegendi lühike ja asjalik raamat ühe küllaltki kindla signaali kohta.

 Divergence on levinud termin trendi suuna muutumisest rääkimisel. See raamat on MACD divergence'st. Mis on ja mis ei ole tõlgendatav signaalina. 
Siinse õpetuse järgi oli nädala graafikult leitav 2007 aasta tipp ja 2009 aasta põhi. See signaal oli ka Apple'i aktsial natuke enne 2012 sügise tippu. Siit raamatust saab vaadata, millal kindel olla, et signaal on olnud.
http://www.amazon.com/gp/product/B001FA0Z36/ref=as_li_tl?ie=UTF8&camp=1789&creative=9325&creativeASIN=B001FA0Z36&linkCode=as2&tag=shaolin0f-20&linkId=UI46MPHICRRSACPP
Nimest hoolimata küllaltki asjalik raamat swing-tradimise kohta. Päris paljude asjade kohta saab siit teadmisi, mõnes kohas ideid, kust edasi vaadata.
High-Probability Trading
High Probability Trading

Turul ei saa kunagi ja keegi tulevikus kindel olla. Asi on tõenäosustes. Tark on käituda nii, et suurema tõenäosusega käitub turg sellele sobivalt. Mis on tõenäolisem - seda saab siit lugeda.
High Probability ETF Trading: 7 Professional Strategies to Improve Your ETF Trading
High Probability ETF trading

Turg käitub inertsiga. Meeleolud muutuvad tüüpiliste mustrite järgi. Selle raamatu autorid on võtnud levinumaid ETF-e (nende käitumine on ilmselt "statistilisem", kui üksikutel aktsiatel), backtestinud neil palju kauplemisstrateegiaid, millest edukamad tuuakse ka siin ära.
Natukene hirmutab soovitus kaubelda nende strateegiate abil ilma stoppideta.
Kasulik lugeda isegi siis, kui nende mustrite järgi kaubelda ei kavatse - siit saab teada, millises olukorras turg järgnevatel päevadel suure tõenäosusega mingeid liikumisi teeb.
Currency Trading ...
Elliott Wave Principle: Key To Market Behavior
Elliot Wave Principle

Elliott ei kirjutanud oma tarkusi kokku raamatuks. Selle töö tegi ära Prechter. Hea raamat alustuseks, kui on soovi sellesse teooriasse süveneda.
Mastering Elliott Wave Principle: Elementary Concepts, Wave Patterns, and Practice Exercises
Mastering Elliott Wave Principle

Püüab olla Elliott'i lainete osas sügavam kui eelmine raamat.
Technical Analysis for The Trading Professional
Technical Analysis for The Trading Professionals

Nagu nimigi ütleb, on tegu tõsisema raamatuga. Mul on selle kättevõtmise ajaks eelnevad läbi loetud. 
Hästi palju on juttu, kuidas käitub RSI ja autori poolt selle õeks pakutav  Composite Index
RSI abil pööramisele järgneva liikumise ulatuse prognoosimine, Gann'i analüüs, igapäevane töö Elliott'i lainetega jne.
Mulle (ja minu arusaamisele kauplemisest) on see raamat küllalt lähedane - osade siin toodud asjadeni olen ma ka ise enne jõudnud, osade osas sain targemaks. Kauplemisstiil, mille puhul pidevalt jälgitakse laineid ja hooindikaatoreid ja võetakse vastav positsioon, on see, milleni ma vähehaaval olen ka ise jõudnud. Mul on juba mõnda aega enne selle raamatu lugemist tunne, et see on mõistlikum kui "panuseid teha" -  see raamat kinnitab seda.
Üks lihtne tõde siit raamatust (vabas tõlkes mälu järgi): "Kauget tulevikku on raske ette ennustada ja pole vajagi - ma olen rahul, kui ma tean sedagi, mis sünnib järgneval kauplemispäeval."

Comments