Investeerimislingid

Eestikeelsed foorumid:

Inglisekeelsed lingid:

Suur USA meediakanal. Uudiste valik, erinevate piirkondade lõikes. Erinevate turgude info. Selle saidi sügavusest võib olla erineval arvamusel, kuid see on oma mahu poolest kindlasti turul oluline.
Nimest hoolimata saab valida ka muu piirkonna uudiseid. Sageli tsiteeritud ja arvestatavad arvamuslood. Mingist lugude arvust alates tahab registreerimist. Siin aitab Google, mis nime järgi leiab artikli ka mujalt veebist üles. Näiteks järgnevalt saidilt.

Wall Street Journaliga samasse peresse kuuluv mahukas veebisait.

Meie kaabellevis esindatud ärikanali veebiversioon. Mahukas info hulk. Päris hea koht võlakirjade (sh. õnnetute Euroopa lõunariikide omade) tootluse ja selle ajaloo vaatamiseks. Kui sümbol just täpselt meeles pole, siis on vastavat lehte lihtsam Google'i abil leida.

Graafikute ja analüüsi keskonnad veebis:

Kokkuvõtlik esileht: erinevate indeksite liikumine, suurimad tõusjad ja langejad, map, protsente tõusjaid, üleval/allpool erinevaid keskmisi, olulisemad uudised, insider-tehingud, varade ja valuutade hinnad.
Tasuta saab vaadata veel uudiseid, päris võimekas screener, insider-tehingud.

Ka tasuta päris võimekas graafikute keskkond, eriti sobilik päeva lõppude jälgimiseks. Erinevad indikaatorid, keskmised jne. Ise olen kasutanud kahe erineva vara hinnasuhte jälgimiseks, millega pole kauplemisprogrammides hakkama saanud: kui näiteks on soov vaadata mingi USA-s kaubeldava vara hinna liikumist euros, võrrelda kulla/hõbeda omavahelist liikumist jne.

Otsisin tasuta varianti browseris kuude keskmisi vaadata. Vajab Silverlight'i. Seega hea Internet Exploreri olemasolu.

Veel üks veebis olev graafikute keskkond. Kasulik, kui on soovi vaadata riikide võlakirjade liikumist. Eriti oluline Euroopa võlakriisis. Nt. 10YR_ITA.

Java-põhine, seega hea ka Mac'i ja Linuxi kasutajatele. Küllatki mitmekülgne ka tasuta. Veebiprogrammidest küllatki muljetavaldav Fibonacci kasutamise võimalus.

Uudiskirjad ja analüüsid:

Maailm on täis igasugust infot, mida ka tasuta soovijatele mailiga kohale saadetakse. Sageli on need lihtsalt kellegi arvamused, halvemal juhul veel mingite varade reklaamjutud. On ju selge, et kui on suur soovituse kuulajate hulk, siis esimesena osta on kasulik - eks keegi ikka soovituse lugejatest ostab ja see tõstab varade hinda.
Igasugustest imelikest soovitustest hoolimata on mõningaid uudiskirju ja analüüse, mida tasub jälgida.

  • Jack Steiman swingtradeonline.com'ilt saadab ka tasuta uudiskirja, milles keskendub turu tehnilisele seisundile. Ta ei ürita olla oraakel ega pretendeeri absoluutsele tõele. Ta vaid kirjutab, mida ta turul näeb. Sellest saab omi järeldusi ise teha.
    2013 aastal püüab ta saada lugejaid oma veebilehele - seepärast on uudiskirjas vaid osa päeva ülevaatest. Veebist saab aga sama lehe alt vaadata ka eelnevate päevade ülevaateid, valides päeva kalendrist. Tore uuendus: https://www.swingtradeonline.com/jackswrap/
  • The Tycoon Report. Uudiskiri, mis sisaldab üldiselt küllalt adekvaatseid analüüse. On ka mõningaid väiteid, mis avaliku meedia kõrval nagu kuulujutu moodi, kuid tasub ikka tähele panna, sest on pärit ilmselt mingitest, võib-olla mitte avalikest, analüüsidest.
  • Ira Epsteini analüüsid Youtubes. Päris head igapäevased analüüsid, põhiliselt tehnilise analüüsi alusel, vahel ka huvitavaid fakte, millele tähelepanu pöörata,Comments