Aktualności

opublikowane: 22 kwi 2012, 07:09 przez Martius Ł.

Na oficjalnej stronie ligi na facebooku znaleźć można galerię zdjęć z finału i meczu o 3 miejsce.
Zapraszamy!

Drink Team MISTRZEM!

opublikowane: 15 kwi 2012, 05:23 przez Martius Ł.

WIELKI FINAŁ 14-ego kwietnia o godzinie 16!

opublikowane: 6 kwi 2012, 04:15 przez Martius Ł.

ROSA BASKET LIGA AMATORSKA

Hala Sportowa Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Narutowicza 9 gościć będzie zawodników czterech drużyn mierzących się w meczach o 3 i o 1 miejsce w tegorocznej edycji ligi.

Oficjalny teminarz:

Godzina 15. Mecz o 3 miejsce pomiędzy Hydrostarem i Zechik Team'em.
Godzina 16. Mecz o Mistrzostwo XVII edycji ligi pomiędzy Fogiel&Fogiel i Drink Team'em.

WSTĘP NA OBA MECZE BEZPŁATNY!
Zapraszamy!

Niespodzianka w meczu nr 3! Drink Team dołącza do "piekarzy"!

opublikowane: 23 mar 2012, 13:18 przez Martius Ł.

Po ciekawym meczu doczekaliśmy się poznania pełnego składu finału i meczu o trzecie miejsce.
Tytuł mówi wszystko za siebie! Faworyzowany Hydrostar nie sprostał lepiej dysponowanym zawodnikom Drink Teamu i mimo znaczącej przewagi liczebnej nie zdołali awansować do wielkiego finału. Drink Team wystąpił w tym meczu w zaledwie pięcioosobowym składzie więc zawodnicy tego teamu nie tylko musieli równomiernie rozłożyć siły, ale także uważać na przewinienia by nie osłabić swojego zespołu. Cały mecz Drink Team zagrał obroną strefową, mądrze i spokojnie. Tak jak powinno się grać wiedząc, że trzeba na każdym kroku oszczędzać siły. Zawodnicy Hydrostaru byli natomiast szybsi, mięli więcej kontrataków, ale tego wieczoru brakowało im skuteczności, przede wszystkim w pierwszej połowie. To było naprawdę świetne widowisko i choć frekwencja na trybunach nie było wysoka, to Ci zgromadzeni tego wieczoru w hali Ekonomika nie mięli czego żałować.

(1)Hydrostar - (4)Drink Team 41:52 (9:16, 2:8, 10:6, 19:20)
(1:2 i awans do finału dla Drink Teamu)
Hydro: Jakóbczak20(4), Noga 10(3), Mikos 6, Mroczek 4. Bez punktów w meczu: Siekiera, Paździoch, Jurek, Starnawski i Czupryn.
Drink: Krawczyk 17(2), Gradowski 11, Pysiak 8, Wilkowski 7, Łoziński 7(1).

Niestety protokół nie jest spójny z wynikiem, nie będziemy jednak dopisywać punktów na chybił trafił.

FINAŁ ORAZ MECZ O TRZECIE MIEJSCE ODBĘDZIE SIĘ 14 KWIETNIA 2012 ROKU.

GODZINY ROZPOCZĘCIA MECZÓW PODAMY W OSOBNYM KOMUNIKACIE!

GRATULACJE DLA DRINK TEAMU!

ROSA Basket Liga Amatorska również na Facebooku!

opublikowane: 19 mar 2012, 15:52 przez Martius Ł.

Niedawno na portalu społecznościowym Facebook powstał OFICJALNY fanpage ROSA Basket Ligi Amatorskiej.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych naszą ligą do polubienia strony. Na bieżąco będą tam ukazywały się newsy odnośnie ligi i związanych z nią wydarzeń.

Finał ROSA Basket Ligi Amatorskiej 14 lub 15 kwietnia!

opublikowane: 18 mar 2012, 07:28 przez Martius Ł.

Wg nieoficjalnej jeszcze informacji finał (oraz mecz o trzecie miejsce) ROSA Basket Ligi Amatorskiej odbędzie się w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Narutowicza 9** w dniu 14 lub 15 kwietnia. Data zależna jest od miejsca, jakie pierwszoligowa ROSA Radom zajmie po sezonie zasadniczym. Jeśli ROSA znajdzie się na pozycjach 1-4 to mecze finałowe odbędą się 14 kwietnia. Jeśli ROSA nieoczekiwanie zajmie miejsce 5-8 to wówczas finał i mecz o trzecie miejsce odbędą się 15 kwietnia. Szczegóły będą znane po 31 marca.
Przypominamy, że pierwszym finalistą tegorocznych rozgrywek jest ekipa Fogiel&Fogiel, która zwyciężyła w rundzie Play-Off drużynę Zechik Team 2:0. Hydrostar oraz Drink Team swój trzeci, decydujący mecz rozegrają 23 marca o godzinie 19 w hali popularnego Ekonomika.

**Miejsce rozgrywania finału i meczu o trzecie miejsce znane było już wcześniej i zapisane jest w regulaminie tegorocznej edycji ligi. Wyciąg z regulaminu: W Finale zagrają zwycięzcy z meczy: 1-4 i 2-3. O miejsce trzecie pokonani z meczy: 1-4, 2-3. Finał oraz mecz o 3 miejsce zostaną rozegrane w hali MOSiR przed zawodami I ligi koszykówki męskiej.

Fogiel&Fogiel w finale! Drink Team i Hydrostar grają dalej!

opublikowane: 16 mar 2012, 16:24 przez Martius Ł.

Piątkowy wieczór, wg przewidywań był naprawdę gorący. Choć na dworze zaledwie 5 stopni, to w hali każdy się gotował. Oba mecze przyniosły niebywałe emocje, przede wszystkim pierwszy mecz pomiędzy Drink Teamem, a Hydrostarem spowodował poniesienie ciśnienia kibicom wówczas zasiadającym na trybunach hali Ekonomika. Wynik mówi wszystko. Zwycięstwo Drink Teamu, który grał bez Bartosza Gizińskiego (dyskwalifikacja z rozgrywek za niesportowe zachowanie po ostatnim meczu) było niespodzianką, ale pożądaną z punktu widzenia sportowego. Mecz był bardzo zacięty. Po pierwszej połowie 4-o punktową przewagę osiągnął Hydrostar, jednak druga połowa należała już do zawodników gospodarzy, którzy w niebywałych okolicznościach wyrwali zwycięstwo nieskutecznym w ostatniej minucie graczom rywali. Jedyną gorzką pigułką po tym meczu jest strata dwóch zawodników, ze strony Drink Teamu kontuzji doznał Norbert Czajka, natomiast w ekipie Hydrostaru Bartomiej Kucharski. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i na koszykarski parkiet.

(4) Drink Team - (1) Hydrostar 48:46 (10:8, 9:15, 15:14, 14:9)
(stan rywalizacji 1-1)
Drink: Wilkowski 23(3), Krawczyk 9(1), Gradowski 7, Pysiak 6, Czajka 3(1).
Hydro: Jakóbczak 17(1), Noga 14(4), Kucharski 9(1), Siekiera 2, Jurek 2, Czupryn 2.

W drugim meczu pomiędzy drugą i trzecią ekipą sezonu zasadniczego również zobaczyliśmy olbrzymie emocje, rozgrzewające do czerwoności kibiców zgromadzonych na trybunach. Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando prowadzących w tej parze. Do przerwy Fogiel wypracował sobie 7-o punktową przewagę i wszystko wskazywało na to, że dobrą obroną zdołają już dowieźć zwycięstwo do końca meczu. Nic bardziej mylnego. Zryw w trzeciej odsłonie ekipy gospodarzy przywrócił ten mecz do wysokiego poziomu oglądalności. Zdecydowanie gorsza gra w obronie drużyny gości i świetna skuteczność Zechik Teamu wyprowadziła tych drugich na trzypunktowe prowadzenie po trzech ćwiartkach. I znowu to właśnie ostatnia kwarta miała przynieść rozstrzygnięcie. Tą lepiej rozegrali zawodnicy spod znaku najstarszej w Radomiu piekarni. Znów zafunkcjonowała defensywa w teamie Fogla, która zaowocowała wygraną kwartą aż 9-oma punktami i dała wygraną w całym meczu oraz jako pierwszej drużynie awans do wielkiego finału tegorocznej edycji ROSA Basket Ligi Amatorskiej. Nie można zapomnieć o fantastycznym dopingu dobiegającym z trybun hali Ekonomika. Drużyna "Piekarzy" zyskała sobie w trakcie sezonu fanów, którzy wspierają zawodników tego teamu nie tylko samą obecnością, ale i aktywnym dopingiem. Zechik Teamowi pozostaje walczyć dalej w meczu o najniższy stopień podium.

(3) Zechik Team - (2) Fogiel&Fogiel 51:57 (11:16, 11:13, 20:10, 9:18)
(stan rywalizacji 0-2, awans do finału ekipy F&F)
Zechik: Kogut 17(2), Pawlak 10, Piros 6(1), Jaworski 6(2), Masiarz 5(1), Papiewski 5, Urbanelis 2.
F&F: Łabędź 19(2), Wierzbicki 12(2), Łubiński 9, Klocek 7, Rojecki 6, Marcula 4, Bukalski, Łachmaniuk, Nędzi, oraz Łasiński bez punktów.

A już w kolejny piątek odbędzie się trzeci, decydujący o awansie mecz pomiędzy Hydrostarem i Drink Teamem. Będzie z pewnością emocjonująco. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców do obejrzenia tego meczu 24-ego marca od godziny 19 w hali sportowej Zespołu Szkół Ekonomicznych przy ul. Wernera 22.

Czas na rewanże!!!

opublikowane: 13 mar 2012, 09:08 przez Martius Ł.

W najbliższy piątek, 16 marca odbędzie się seria rewanżowych spotkań rundy Play-Off ROSA Basket Ligi Amatorskiej.

W pierwszej kolejce tej rundy górą byli gospodarze, czyli najwyżej rozstawione zespoły z sezonu zasadniczego. Hydrostar odprawił z kwitkiem ekipę Drink Teamu 57:46, natomiast Fogiel&Fogiel wygrał z Zechik Teamem 60:50.
Przypominamy, że runda Play-Off rozgrywana jest w systemie do dwóch zwycięstw.

W piątek spotkania zostaną rozegrane wg następującego porządku:

(4) Drink Team - (1) Hydrostar godzina 19 (stan rywalizacji 1:0 dla Hydrostaru)
(3) Zechik Team - (2) Fogiel&Fogiel godzina 20 (stan rywalizacji 1:0 dla F&F)

Czy już w piątkowy wieczór poznamy finalistów tegorocznej edycji rozgrywek? Przekonajcie się o tym sami kibicując wszystkim czterem drużynom!
Serdecznie zapraszamy na oba mecze, emocji z pewnością nie zabraknie!

Mecze jak zwykle zostaną rozegrane z Hali Sportowej Zespołu Szkół Ekonomicznych w Radomiu, przy ul. Wernera 22. WSTĘP BEZPŁATNY!

Zwycięstwa rozstawionych z numerem 1 i 2! Gorący wieczór w hali Ekonomika!

opublikowane: 9 mar 2012, 14:48 przez Martius Ł.

Piątkowy wieczór przyniósł kibicom zgromadzonym na trybunach popularnego Ekonomika niebywałe emocje. Już pierwszy mecz pokazał jak zacięte będą mecze w rundzie Play-Off, a drugi mecz był wisienką na torcie.

Hydrostar przystąpił do meczu z Drink Teamem bez swojego nominalnego środkowego i jednego z liderów tej ekipy, kontuzjowanego Roberta Janusza. Jednak szeregi lidera po rundzie zasadniczej zasilili w tym meczu wreszcie Radosław Mikos i Bartłomiej Kucharski, których zabrakło w większości meczów sezonu zasadniczego. Początek meczu to przewaga ekipy panujących mistrzów. Brak skuteczności po stronie Drink Teamu i szybkie akcje Hydrostaru dały tej drugiej drużynie szybkie prowadzenie 7:0. Po kilku minutach swoje pierwsze punkty zaczęli w końcu dokładać zawodnicy Drink Teamu. Kwarta ostatecznie zakończyła się wynikiem 19:8. Druga odsłona przyniosła nieco zmian w stylu gry gości, którzy zacieśnili szeregi obronne i nie pozwalali już tak łatwo zdobywać punktów Hydrostarowi, w końcu kończyli skutecznie swoje kontry co przełożyło się na wynik. Druga ćwiartka zakończyła się remisowym rezultatem, po 13, a pierwsza połowa wynikiem 32:21. Głosy dochodzące z trybun świadczyły o tym, że drink Team nie zdoła już dogonić zawodników Hydrostaru jednakże w trzeciej odsłonie kontynuowali przyzwoitą grę z drugiej kwarty. Niestety brak skuteczności i częste nie wykorzystywanie przewagi na pozycji nr 4 przyniosło kolejną stratę punktową. Zawodnicy Hydrostaru, a w szczególności Andrzej Mroczek (10pkt. w III kwarcie) dołożyli do wywalczonej przewagi kolejne dwa oczka by powiększyć ją aż do 13 punktów. Zawodnikom Hydrostaru pozostało nic innego jak dowieźć korzystny wynik do końca. W czwartej kwarcie nieco rozluźnieni już koszykarze ekipy broniącej mistrzowskiego tytułu pozwolili nieco zniwelować straty Drink Teamowi lecz 10 minut okazało się za mało by odrobić aż 13 punktów. Ostatecznie faworyt pierwszego meczu, pozostający również faworytem przyszłotygodniowej potyczki, zwyciężył różnicą 11 punktów. Wyróżniającym się zawodnikiem Hydrostaru był niewątpliwie Andrzej Mroczek, który zdobył 20 punktów dla swojej drużyny, dwukrotnie trafiając za "3". Po stronie przegranych brylował jak zwykle Bartosz Giziński, który również trafił 2x za trzy punkty, ostatecznie zdobywając 16 oczek.

1. Hydrostar - 4. Drink Team 57:46 (19:8, 13:13, 13:11, 12:14)***
Hydro: Mroczek 21(2), Kucharski 17, Noga 8, Jakóbczak 4, Mikos 3, Paździoch 2, Starnawski 2.
Drink: Giziński 16(2), Gradowski 9, Pysiak 5, Wilkowski 5(1), Krawczyk 4, Buba 4, Czajka 3.
***(w protokole meczowym wpisany wynik wynosi 57:43, jednak po podliczeniu punktów z tegoż protokołu prawidłowym wynikiem jest rezultat 57:46)

Emocji ciąg dalszy miał dostarczyć mecz drugiej i trzeciej ekipy po sezonie regularnym czyli drużyny Fogiel&Fogiel i Zechik Teamu. Czy warto było oglądać to widowisko? Zdecydowanie tak. Przypomnijmy, że w sezonie regularnym Zechik dwukrotnie schodził z parkietu jako zwycięzca. Mimo miejsca w tabeli za F&F, to właśnie Zechik przystępował w roli faworyta do tego spotkania.
Pierwsze akcje pokazały, że mogą być to bardzo wyrównane zawody. Kosz za kosz. Tak wyglądały pierwsze minuty tego meczu. Obie ekipy broniły 1na1, piłka dziurawiła kosz regularnie. Wynik pierwszej kwarty? 17:16. O włos lepszy F&F. Do drugiej kwarty bardziej zmobilizowani wyszli zawodnicy Zechiku. Lepsza obrona oraz lepsza skuteczność pozwoliła im "odjechać" piekarzom aż na 7 punktów po rozegraniu dwóch ćwiartek. Świetną kwartę rozegrał Paweł Pawlak, który w tej odsłonie rzucił 9 ze swoich 20 punktów. Wynik do przerwy 28:35. Kilka minut przerwy, odpoczynku i regeneracji sił miały przynieść zmiany w wyniku na korzyść ekipy Fogla. Czy tak się stało? Początek kwarty to dosyć nerwowe minuty zarówno w szeregach F&F jak i Zechiku. Dużo błędów i fauli powodowały, że widowisko stało się niezbyt ciekawe dla oka. Niefrasobliwość w ataku spowodowała, że ekipa gości odskoczyła drużynie w pomarańczowych koszulkach na 13 punktów. Fogiel nie mógł sobie z takim przebiegiem wydarzeń poradzić. Przerwa na żądanie wzięta w dobrym momencie przyniosła jednak to, na co czekali kibice zgromadzeni na trybunach hali Ekonomika. 6 minuta tej odsłony przyniosła zmianę krycia po stronie gospodarzy. Przy wyniku 35:48 z obrony indywidualnej zawodnicy tego teamu przeszli na obronę strefową. To spowodowało niesamowity zryw, który zakończył kwartę mini runem 7 do 0 co dało wynik 42:48. Czwarta kwarta była popisem gry obronnej ekipy Fogiel&Fogiel. Niezwykle szczelna obrona strefowa pozwoliła na trafienie zaledwie jednego rzutu z gry drużynie Zechik Teamu, a skuteczne akcje ofensywne pokazały jak silną psychikę mają zawodnicy ekipy rozstawionej z numerem 2. Ostatnia kwarta to popis świetnej gry Sławomira Klocka, autora 9 punktów w tej odsłonie, a 20 w całym meczu. Fogiel nie dał najmniejszych szans ekipie gości w czwartej kwarcie miażdżąc drużynę Zechiku 18:2(!) i wygrywając całe zawody 60:50.

2. Fogiel&Fogiel - 3. Zechik Team 60:50 (17:16, 11:19, 14:13, 18:2)
F&F: Klocek 20(2), Wierzbicki 15(1), Rojecki 8, Marcula 8, Łabędź 7(1), Nędzi 2.
Zechik: Pawlak 20(1), Masiarz 8, Jaworski 7, Urbanelis 6, Piros 4, Kogut 3, Papiewski 2.

Dziś na hali Ekonomika pojawiła się rekordowa liczba widzów. Mamy nadzieję, że ta tendencja zostanie podtrzymana, serdecznie dziękujemy za doping wszystkim czterem walczącym o laury drużynom i zapraszamy już za tydzień na drugą kolejkę rundy Play-Off. O szczegółach przyszłotygodniowej rundy poinformujemy wkrótce w oddzielnym newsie.

Faza PLAY-OFF! Zaczynamy 9 marca!

opublikowane: 7 mar 2012, 12:28 przez Martius Ł.

Zakończyliśmy zmagania w rundzie zasadniczej. W piątek zaczynamy grę "na poważnie". Wg nieoficjalnych danych do wyznaczenia miejsc w fazie play-off powinny być brane pod uwagę punkty zdobyte pomiędzy trzema zespołami, mającymi taką samą liczbę wygranych i przegranych spotkań czyli: Fogiel&Fogiel, Hydrostar oraz Zechik Team.

Do wyliczenia małych punktów oraz pozycji po fazie zasadniczej posłużyły nam następujące mecze:
Hydrostar – Fogiel&Fogiel (43:46)
Hydrostar – Zechik Team (65:36)
Fogiel&Fogiel – Zechik Team (51:62)
Fogiel&Fogiel – Hydrostar (73:55)
Zechik Team – Hydrostar (46:48)
Zechik Team – Fogiel&Fogiel (55:42)