22 maj 2021r odbyła się:


XXII Pielgrzymka Młodych z Radiem Maryja 

na Jasną Górę


                     

                                 

Hasłem spotkania są słowa niedawno beatyfikowanego 15-letniego Carlo Acutisa: 

„Mój plan na życie - być zawsze zjednoczonym z Jezusem”. 


Nastolatek swoje życie ofiarował za Papieża i Kościół.

Jak podkreślił redemptorysta o. Dariusz Drążek, życie błogosławionego Carlo Acutisa jest drogowskazem dla młodych ludzi: - On miał 15 lat, kiedy odszedł z tego świata, umierał szczęśliwy. Jego życie było intensywne, krótkie, chrześcijańskie. Carlo mówił, że Eucharystia jest autostradą do nieba, dlatego chcemy młodych zaprosić na autostradę, szybki ruch do nieba wraz z Maryją. Błogosławiony Carlo podkreślał, że Maryja to jest jedyna kobieta jego życia” – zaznaczył redemptorysta.

Młodzież pielgrzymuje na Jasną Górę, aby wspólnie się modlić i uwielbiać Boga - „Jak się dowiedziałem, że będzie pielgrzymka młodych, to od razu mówię, że jadę. Uczestniczę już drugi raz, bardzo mi się poprzednim razem podobało, taka atmosfera młodych dusz, które się jednoczą. Dla mnie Częstochowa jest niezwykłym miejscem, ponieważ ja jestem takim małym cudem mojej mamy, który się zadział za wstawiennictwem Matki Boskiej Częstochowskiej. Na Jasnej Górze wiele było cudów przez zawierzenie Maryi. Mam nadzieję, że moje intencje się spełnią” – podkreślił jeden z młodych pielgrzymów.

Eucharystii przewodniczy bp pomocniczy diec. siedleckiej Grzegorz Suchodolski, przez wiele lat związany z młodymi poprzez kierowanie Krajowym Biurem Organizacyjnym Światowych Dni Młodzieży 

Ks. Bp. Grzegorz Suchodolski do uczestników XXII Pielgrzymki Młodych z Radiem Maryja na Jasną Góre powiedział: Musimy mieć przewodników na drodze naszego życia duchowego, którzy sprawią, że w czasach zamętu nie dokona się w nas duchowa katastrofa. 


Podczas Mszy św. wniesione zostaną relikwie bł. Carlo. Na stałe znajdują się one w sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu.

Specjalny film z przesłaniem dla uczestników pielgrzymki przygotowała Antonia Solzano, mama bł. Carlo. 


Pozdrawiam i zapraszam Młodych na Pielgrzymkę za rok.

   

                                                               Przewodnicząca

                                            Koła Przyjaciół Radia Maryja

                                                           Jadwiga Wojtkowska  

Koło Przyjaciół Radia Maryja
przy p.w. Parafii Najświętszego Zbawiciela
zaprasza na co miesięczną Msze Św.
w każdą drugą sobotę miesiąca o godz. 900.
Przed Mszą Św. o godz. 815 modlitwa różańcowa.

INFORMACJA:

Informujemy, że Koła Przyjaciół Radia Maryja przy Parafii
p.w. Najświętszego Zbawiciela przyjmuję w salce k/Kościoła

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia nas. Zapisujemy do Koła Przyjaciół Radia Maryja,
 można złożyć Dar Serca na Radio Maryja i wszystkie dzieła przy nim powstałe oraz uzyskać informacje dotyczące Radia Maryja, Telewizji TRWAM, Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej oraz bieżących spraw.


W Kole Radia Maryja można nabyć dobrą książkę, czasopisma min. jak:
aktualne kalendarze, książki i inne publikacje o tematyce religijnej jak i również
wiele poz. książek i czasopism dla najmłodszych
min. takich jak: 


Tygodnik Rodzin Katolickich „Źródło”

Treścią artykułów jest szeroko pojęta problematyka chrześcijańskiego i patriotycznego wychowania w rodzinie. Są one przeznaczone zarówno dla rodziców, jak i młodego pokolenia. Podejmowane są ważne sprawy dotyczące życia Kościoła i naszej Ojczyzny zarówno od strony historycznej, jak i spraw bieżących.Uzupełnienie stanowią wiadomości kościelne (lokalne, krajowe, światowe) oraz polityczno-społeczne. Tygodnik ma pełną aprobatę władz kościelnych (w skład Redakcji wchodzi dwóch księży asystentów).


Źródło: http://www.zrodlo.krakow.pl/

Czasopismo „Miłujcie się”

Żródło: https://milujciesie.org.pl/

Miesięcznik "W NASZEJ Rodzinie”

Źródło: http://www.splendor24.pl/

Miesięcznik „Anioł stróż”

Miesięcznik „Anioł Stróż” – czasopismo dla dzieci w wieku szkolnym – chce być także podobnym przyjacielem, a może nawet pomostem pomiędzy Aniołami a ludźmi.O czym „Anioł Stróż” chce opowiadać?
  • O Ewangelii, która dzieje się codziennie na każdym podwórku i w każdym domu,
  • O Kościele i tym co w nim się dzieje przez cały rok,
  • O legendarnych postaciach i nadzwyczajnych historiach ciekawych i pięknych,
  • O przyrodzie,
  • O ciekawych ludziach.
„Anioł Stróż” chce również uczyć-bawiąc. Dlatego wiele w nim konkursów, rebusów i krzyżówek, a także propozycji planowania zabaw i wycieczek. Z Aniołami nigdy nie można się nudzić! Do każdego numeru dołączona jest płyta CD z audycjami i piosenkami dla dzieci oraz konspekt katechetyczny w formacie PDF.