Pielgrzymka pod przewodnictwem Ks. Łukasza
do Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i Św. Jana Pawła II
w Toruniu oraz do m. Chełmno N/Wisłą i Koronowa


   Młodzi z Radiem Maryja na Jasnej Górze
Z Maryją idźmy i głośmy Jezusa Chrystusa” – pod tym hasłem odbyła się w sobotę, 6 maja Pielgrzymka Młodych z Radiem Maryja na Jasną Górę. To już 18. spotkanie młodych słuchaczy Radia Maryja u stóp Jasnogórskiej Pani.

Organizatorką wyjazdu i opiekunką grupy z Zielonej Góry była Przewodnicząca Koła Przyjaciół Radia Maryja przy naszej Parafii, pani Jadwiga Wojtkowska. Błogosławieństwa przed odjazdem udzielił  nam ks. Wojtek.  W trakcie podróży śpiewaliśmy piosenki, odmówiliśmy różaniec, koronkę do Miłosierdzia Bożego, a pani Jadwiga przeprowadziła również konkurs wiedzy o historii Polski
i ze znajomości katechizmu, w którym można było wygrać dobrą książkę. 

Po  przyjeździe  na  Jasna Górę,  Młodzi  Pielgrzymi  udali  się  przed  Cudowny  Wizerunek  Matki  Bożej, aby oddać Jej pokłon,
powiedzieć ,naszej Matce –Królowej Polski o naszych radościach, smutkach, że kochamy Ją i Jej Syna, podziękować za opiekę, poprosić o błogosławieństwo dla nas i naszych rodzin.

Pielgrzymka rozpoczęła się na placu przed Szczytem gdzie świadectwo dał Arkadio - raper, następnie odbył się koncert Siewców Lednicy połączony ze świadectwem Grzegorza Wacława 'Dzikiego'.

Po  koncercie  została  odmówiona  przed  Najświętszym  Sakramentem  Droga  ze świętymi, w której brały udział osoby z naszej
Parafii,
a o godz. 1900 rozpoczęła się Msza św., której przewodniczył bp Adam Wodarczyk, biskup pomocniczy arch. katowickiej.

Obecni byli m.in.: o. Tadeusz Rydzyk,  dyrektor  Radia  Maryja; o. Dariusz Paszyński, wikariusz prowincjała Warszawskiej Prowincji Redemptorystów.

Pielgrzymka młodych z Radiem Maryja zakończyła się Apelem Jasnogórskim, a posłanie do uczestników skierował dyrektor Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk.

Pielgrzymkę zakończył wieczorny pokaz ogni sztucznych nad Jasną Górą.
Cała pielgrzymka transmitowana była na antenie Radia Maryja i TV Trwam, a teraz dostępna jest w internecie.

Dziękujemy Pani Jadwidze za zorganizowanie Pielgrzymki Młodych z Radiem Maryja na Jasną Górę , która umocniła i pogłębiła naszą wiarę.

                                                                                                                Aleksandra Ferenc

 

Od Was zależy przyszłość wiaryw naszej Ojczyźnie, w całej Europie, w świecie - powiedział ks. bp Adam Wodarczyk - do młodych słuchaczy Radia Maryja. Przesłanie do młodzieży skierował również Dyrektor Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk CSsR, który powiedział :

„Co zrobić żeby dać radę, żeby przeżyć życie jak najpiękniej? Nauczyć się modlić! Powierzaj Bogu z zaufaniem nie tylko swoje potrzeby, ale też potrzeby innych. Kto się modli, ten się zbawi, kto się nie modli, ten się potępi. Nic nie powinno przeszkadzać w okazywaniu Bogu jak najczulszej miłości i zaufania. Zacznijcie jeszcze bardziej się modlić[…] i dacie radę. Przejdziecie przez życie wspaniale, będziecie wielkimi ludźmi. Tego wam życzę z całego serca”.Kochani Młodzi Przyjaciele
!Podjęliście trud pielgrzymowania, by zaczerpnąć od Matki Bożej łaski miłości, która jest potrzebna do stania się świadkiem Chrystusa. Za ten trud, chcę, w imieniu Członków Koła Przyjaciół Radia Maryja przy naszej Parafii, serdecznie podziękować.
Dziękuję za Waszą chrześcijańska postawę, za radość, uśmiech, życzliwość i za otwarte serce. Tak jak powiedział w homilii J.E. ks. bp Adam Wodarczyk: „Najpiękniejszy sposób zaniesienia człowiekowi Jezusa, to pokazanie, że On żyje w Twoim Sercu!”. Niech Pan Jezus i Matka Najświętsza zawsze będą w Waszych sercach i na Waszych ustach.

Dziękuję również Waszym Rodzicom za to, że tak pięknie Was wychowali, przekazując Wam wiarę i umiłowanie drugiego człowieka oraz Ojczyzny.

Jesteście przyszłością i nadzieją Kościoła!!!

                                                                                                   Wszystkim składam serdeczne Bóg zapłać.

                                                                                                   W imieniu Członków Koła Przyjaciół Radia Maryja                                                                                                                                                           Przewodnicząca
                                                                                                                       Jadwiga Wojtkowska

Koło Przyjaciół Radia Maryja
przy p.w. Parafii Najświętszego Zbawiciela

zaprasza na co miesięczną Msze Św.
w każdą drugą sobotę miesiąca o godz. 
900.
Przed Mszą Św. o godz. 815 modlitwa różańcowa.

INFORMACJA:

Informujemy, że Koła Przyjaciół Radia Maryja przy Parafii
p.w. Najświętszego Zbawiciela przyjmuję w salce k/Kościoła

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia nas. Zapisujemy do Koła Przyjaciół Radia Maryja,
 można złożyć Dar Serca na Radio Maryja i wszystkie dzieła przy nim powstałe oraz uzyskać informacje dotyczące Radia Maryja, Telewizji TRWAM, Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej oraz bieżących spraw.


W Kole Radia Maryja można nabyć dobrą książkę, czasopisma min. jak:
aktualne kalendarze, książki i inne publikacje o tematyce religijnej jak i również
wiele poz. książek i czasopism dla najmłodszych
min. takich jak: 


Tygodnik Rodzin Katolickich „Źródło”

Treścią artykułów jest szeroko pojęta problematyka chrześcijańskiego i patriotycznego wychowania w rodzinie. Są one przeznaczone zarówno dla rodziców, jak i młodego pokolenia. Podejmowane są ważne sprawy dotyczące życia Kościoła i naszej Ojczyzny zarówno od strony historycznej, jak i spraw bieżących.Uzupełnienie stanowią wiadomości kościelne (lokalne, krajowe, światowe) oraz polityczno-społeczne. Tygodnik ma pełną aprobatę władz kościelnych (w skład Redakcji wchodzi dwóch księży asystentów).


Źródło: http://www.zrodlo.krakow.pl/

Czasopismo „Miłujcie się”

Żródło: https://milujciesie.org.pl/

Miesięcznik "W NASZEJ Rodzinie”

Źródło: http://www.splendor24.pl/

Miesięcznik „Anioł stróż”

Miesięcznik „Anioł Stróż” – czasopismo dla dzieci w wieku szkolnym – chce być także podobnym przyjacielem, a może nawet pomostem pomiędzy Aniołami a ludźmi.O czym „Anioł Stróż” chce opowiadać?
  • O Ewangelii, która dzieje się codziennie na każdym podwórku i w każdym domu,
  • O Kościele i tym co w nim się dzieje przez cały rok,
  • O legendarnych postaciach i nadzwyczajnych historiach ciekawych i pięknych,
  • O przyrodzie,
  • O ciekawych ludziach.
„Anioł Stróż” chce również uczyć-bawiąc. Dlatego wiele w nim konkursów, rebusów i krzyżówek, a także propozycji planowania zabaw i wycieczek. Z Aniołami nigdy nie można się nudzić! Do każdego numeru dołączona jest płyta CD z audycjami i piosenkami dla dzieci oraz konspekt katechetyczny w formacie PDF.