Методичні заходи району

План роботи 
районного методичного кабінету на 2017/2018 навчальний рік


Нарада заступників з виховної роботи. Виконання програм виховної роботи у загальноосвітніх навчальних закладах протягом І семестру 2017-2018 н.р.

опубліковано 12 січ. 2018 р., 05:41 Ірина Хитра


12 січня 2018  у актовій залі районного методичного кабінету відділу освіти Броварської РДА відбулась робоча зустріч заступників директорів шкіл з виховної роботи закладів освіти Броварського району. Учасники наради працювали відповідно плану та розглянули такі питання: 

1. Про виконання освітніх програм Броварської районної державної адміністрації .

2. Планування  виховної роботи  на ІІ семестр 2017-2018 н.р.

3. Методичні рекомендації щодо проведення семінарів практикумів на базі закладів освіти «Виховання в інтересах дитини».

    Заступники з виховної  роботи звітували про пророблену роботу  з виконання   «Програми правової освіти населення Броварського  району на 2015-2018 роки (затвердженої рішенням Броварської РДА від 26 лютого 2015 року № 750-46-VІ),  та «Програми підготовки та виховання захисників Батьківщини, військово-фахової орієнтації молоді, організації та проведення приписки, призову на строкову військову службу та відбору кандидатів на військову службу за контрактом в Броварському районі на 2017 рік» ( затвердженої рішенням Броварської РДА від 23 березня 2017 року № 290-25-VІІ).

     За круглим столом «Педагогіка партнерства – ключовий компонент формули «Нової школи» фахівці радились з питань новітніх підходів до педагогічної співпраці класного керівника з батьками, так званої «педагогіки партнерства»,  щодо його  вагомого  впливу та важливості у вихованні учнівської молоді, правильності вибору саме методики діяльності.

 

Крокос Л.Г., методист РМК,

Кутузова Н.І., керівник РМО класних керівників

Інструктивно-методична нарада заступників директорів з навчально-виховної роботи

опубліковано 12 січ. 2018 р., 05:32 Ірина Хитра

10 січня 2018 року у актовій залі відділу освіти Броварської РДА відбулася нарада для заступників директорів з навчально-виховної роботи закладів загальної середньої освіти Броварського району, Великодимерської та Калитянської ОТГ.

На заході розглянуто наступні питання:
-Про організацію проведення ЗНО/ДПА у 2017/2018 н.р. 
- Про порядок видачі документів про освіту у 2017/2018 н.р. 
- Про робочі навчальні плани та навчальні програми для 10-11-х класів на 2018/2019 н.р. 
- Про конкурсний відбір проектів підручників для 5-9 та 10-11 класів закладів загальної середньої освіти 
-  Про безкоштовний он-лайн курс для вчителів початкових класів на сайті студії он-лайн освіти EdEra. 


Запис без заголовка

опубліковано 28 груд. 2017 р., 01:21 Ірина Хитра

Шановні колеги!

Прийміть сердечні вітання з Новим роком та Різдвом Христовим!

Напередодні новорічних свят хочемо побажати, щоб у кожну Вашу оселю завітав Дід Мороз і виконав ваші найзаповітніші бажання. Нехай прекрасні зимові свята принесуть мир, спокій і злагоду, впевненість у майбутньому.Зичимо Вам міцного здоров’я, успіхів, родинного щастя, миру, достатку і благополуччя!

Бажаємо гарного настрою і любові, нехай у Вашому житті панують гармонія та вдача!З повагою
РМК

Вітаємо призера ІІІ (обласного) етапу ХVІІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика

опубліковано 26 груд. 2017 р., 11:07 Ірина Хитра


16 грудня 2017 року на базі Комунального вищого навчального закладу Київської обласної ради «Академія неперервної освіти» відбувся ІІІ (обласний) етап ХVІІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, у якому взяли участь 112 учнів 3-11 класів закладів загальної середньої освіти Київщини.

Учасниками конкурсу від Броварського району стали учні-переможці районного етапу змагань із 
Зазимського навчально-виховного комплексу (учитель Овдій Надія Василівна), Требухівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів (учитель Кизєєва Тетяна Петрівна) та Світильнянського навчально-виховного комплексу (учитель Костяна Леся Михайлівна).

За результатами конкурсу, вітаємо  ученицю 6 класу Требухівської ЗОШ І-ІІІ ступенів 
Олізаровську Аліну, яка виборола ІІ місце та її наставника.
РМК

І (районний) етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАНУ

опубліковано 18 груд. 2017 р., 10:00 Ірина Хитра


15  грудня 2017 року на базі Великодимерського навчально-виховного об’єднання було проведено І (районний) етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України.

У районному етапі конкурсу  взяли участь 39  учнів. Роботи учасників конкурсу-захисту були представлені у 24-х секціях з восьми наукових відділень:

-    хімії та біології – 8 робіт;

-   екології та аграрних наук – 3 роботи;

-   наук про Землю – 1 робота;

-     історії – 7 робіт;

-    економіки – 5 робіт;

-    математики – 3 роботи;

-   літературознавства, фольклористики, мистецтвознавства – 8 робіт;

-    мовознавства – 4 роботи.


      

     

Бінарний семінар-практикум у Світильнянському НВК

опубліковано 14 груд. 2017 р., 22:04 Ірина Хитра

    
13 грудня на базі Світильнянського НВК відбувся бінарний семінар-практикум для вчителів української та зарубіжної літератур «Формування навчальних компетентностей на уроках української та зарубіжної літератур».
    Зустрічала запрошених гостей місцева господиня Гладка Руслана Олексіївна, яка пізніше провела обряд гадання, адже цього дня
були ще й Андріївські посиденьки. Після реєстрації Герасименко Світлана Миколаївна, методист відділу освіти РМК, привітала усіх присутніх та повідомила мету і завдання семінару. Решотко Тетяна Миколаївна, директор Світильнянського НВК, розповіла про педагогічний колектив та школу. Усі разом обговорювали результати роботи відповідно до рекомендацій Нової української школи, способи та методи формування навчальних компетентностей.

    На свій бінарний урок-презентацію запросили Костяна Леся Михайлівна, вчитель вищої категорії української мови і літератури, та Чернійчук Василина Василівна, вчитель І категорії зарубіжної літератури. Тема уроку у 8 класі звучала так: “Служіння музі і народу за творами Лесі Українки “Давня казка” та Овідія “Життя поета”. Діти готували індивідуальні завдання різних видів: рекламні ролики про життя і творчість поетів, монологи ліричних героїв, авторські вірші (сенкан, акровірш, діамантовий та класичний). Цікавим і насиченим був урок, на якому головним завданням було порівняти твори двох поетів, їхніх ліричних героїв, цінності та ставлення влади до митців у різні епохи і у різних країнах. Педагоги і учні провели паралелі із сучасним світом і життям та творчістю поетеси Ліни Костенко. На уроці формувалися такі компетенції: спілкування державною мовою, інформаційно-цифрова, соціальна і громадянська, математична грамотність, вміння навчатися впродовж життя, підприємливість, загальнокультурна грамотність.
 

    Після уроку на гостей чекала Левченко Ірина Анатоліївна, практичний психолог закладу, яка провела психологічний тренінг “Вчительські крила”.

    Виховний захід був співзвучним із загальною темою семінару “Із щоденника
компетентного вчителя”. Педагоги і учні Світильнянського НВК показали жартівливий майстерклас того, як потрібно виходити з різних шкільних ситуацій. Вистачало всього: і виконання ліричних пісень, і демонстрація акторської гри, і танцювальні номери... Усі присутні із задоволенням переглядали кожну
сторінку “вчительського щоденника”! Навіть пролунала думка надати закладу “особливий статус - творча студія”!
    Під час круглого столу обговорювали результати участі учнів у мовно-літературних олімпіадах і конкурсах, поділилися досвідом підготовки переможців та прийняли рекомендації семінару.

Василина Василівна Чернійчук, керівник РМО вчителів зарубіжної літератури

Розвиток креативності засобами трудового навчання: креативні ідеї для виготовлення проектів - школа ППД та майстер-клас для вчителів обслуговуючої праці Броварського району

опубліковано 12 груд. 2017 р., 23:33 Ірина Хитра   [ оновлено 12 груд. 2017 р., 23:44 ]

08 грудня 2017 року  у актовій залі районного методичного кабінету відділу освіти Броварської РДА відбулося зібрання  вчителів обслуговуючої праці.

Працювала школа передового педагогічного досвіду  вчителя  Княжицької ЗОШ І-ІІІст. Яловчук Олени Миколаївни. Вона презентувала роботу за темою  «Розвиток креативності засобами трудового навчання: креативні ідеї для виготовлення проектів».

 
 

 
Були представлені  майстер-класи:

Дараган О.М., вчителем Бобрицької ЗОШ І-ІІІст., «Виготовлення ляльки-мотанки «Нерозлучники»;

Негодою О.М., вчителем Погребської ЗОШ І-ІІІст, «Сучасні техніки вишивання. Плетена гладь «піко».  Опуклий листок»;

Дударєвою І.А., вчителем  Зазимського НВК, «Новорічна сніжинка. Листівка. Ізонитка»;

Трохимчук Л.П., вчителем  Русанівського НВК, «Об’ємні квіти для декору»;

Журбас С.О.,вчителем  Літківської ЗОШ І-ІІІст., «Виготовлення новорічних сувенірів: «Сніжна куля», «Новорічна композиція»;

Омеляненко Г.М., вчителем Богданівської  ЗОШ І-ІІІст.,«Лялька-сувенір» - текстильна лялька.

 

Усі проекти орієнтовано на формування в учнів ключових і предметних компетентностей які покликані наблизити процес трудового навчання до життєвих потреб учня, його інтересів та природних здібностей.

Науковий семінар для шкільних бібліотекарів

опубліковано 8 груд. 2017 р., 04:03 Ірина Хитра

07  грудня  2017 року відбувся Науковий  семінар для шкільних бібліотекарів на базі Педагогічного  музею України НАПН України. Оновлена експозиції музею охоплює період з най давніших часів до 1945 р. і розповідає музейними засобами про розвиток освіти та педагогічної думки в Україні в зазначений період. У фондах музею зберігається понад 45 тисяч пам'яток історії освіти та культури народів, що населяють територію України з давніх часів до наших днів, серед яких пам'ятки XV—XVII ст.: «Підручник філософії, географії, історії» (1488), «Литовський статут» (1570), «Фразеологічний словник» (1598), «Апостол» (1654), «Хроніка Сарматії Європейської» (XVII ст.), «Євангеліон» (1670),  «Ілюстрований географічний атлас», у якому зібрано 100 карт (1699—1777), «Євангеліє учительноє» (1670), «Правила піитическіе» (1705), «Новий синопсис» (1798) та багато інших пам'яток освіти, що свого часу використовувались під час навчання як у братських школах, колегіумах України, так і Києво-Могилянській академії. Музей також містить колекції підручників, документів, фотознімків, періодичні педагогічні видання, педагогічні посібники XIX—XX ст., комплекти матеріалів учителів та вчених-педагогів України. На завершення семінару бібліотекарі взяли участь у бібліотечному квесті на знання питань з історії освіти, який успішно пройшли.  
 

Семінару-практикум «Нова українська школа: реалізація ідей у практиці початкового навчання»

опубліковано 8 груд. 2017 р., 03:58 Ірина Хитра

06 грудня 2017 року в актовому залі Калинівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів (директор Кирій С.І.) відбувся районний науково-методичний семінар-практикум «Нова українська школа: реалізація ідей у практиці початкового навчання», який проводився напередодні втілення кардинальних змін у загальній середній освіті. Захід відбувся за сприяння відділу освіти Броварської райдержадміністрації (начальник Чайка Л.Г.) та видавництва «Ранок» (директор департаменту зв’язків з громадськістю Лелюх В.П.).

Нині завершується робота над основним документом, покликаним визначити подальший розвиток української освіти, орієнтири Нової української школи – Стандартом загальної середньої освіти, здійснюється дослідно-експериментальна робота за темою «Розроблення і впровадження навчально-методичного забезпечення початкової освіти в умовах реалізації нового Державного стандарту початкової загальної освіти».

Концепція «Нова українська школа» – це ідеологія реформи середньої освіти, яка почне діяти в 2018 році, але цей процес не стається враз. Щоб змінити українську школу, має змінитися свідомість суспільства, підходи до навчання, – тільки так може відбутися перехід від «уявного нагромадження знань до справжнього розвитку вмінь, від виснажливого заучування до радісних відкриттів» (Л. Гриневич).

 


У ході семінару-практикуму відбувся обмін думками професійної та зацікавленої аудиторії: вчителів початкових класів, заступників директорів шкіл, керівників органів управління освітою Броварського району та Калитянської ОТГ з Онопрієнко Оксаною Володимирівною, кандидатом  педагогічних наук, завідувачкою відділу початкової освіти Інституту педагогіки НАПН України, членом творчої групи з написання нових Стандартів освіти, співавтором навчально-методичного комплекту «Математика 1-4» та навчальних зошитів «Математика» для шкіл, які працюють в межах дослідно-експериментальної роботи за темою 

  
 

«Розроблення і впровадження навчально-методичного забезпечення початкової освіти в умовах реалізації нового Державного стандарту початкової загальної освіти», –  

щодо пошуку реальних шляхів утілення реформаторських ідей.

Така співпраця, з одного боку, допоможе врахувати думку практиків, а з іншого, - сприятиме інформаційній і методичній підготовці вчителів до діяльності в умовах реформи, допоможе їм розв’язати низку проблем, а саме: як перетворити традиційне навчання у процес розвитку особистості дитини; як перейти від формату відтворювання отриманої інформації до опанування компетентностей, що стануть у нагоді для прийняття рішень у повсякденному житті; як навчити школярів самостійно аналізувати інформацію, критично мислити, адаптуватися до змін, співпрацювати в команді, успішно вирішувати життєві проблеми; як здійснювати оцінювання навчальних досягнень учнів на нових засадах.

Районний семінар заступників директорів з виховної роботи у Зазимському НВК

опубліковано 5 груд. 2017 р., 23:57 Ірина Хитра

29 листопада 2017 року на базі Зазимського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. - ДНЗ» відбувся районний семінар заступників з виховної роботи на тему «Формування ключових компетентностей учнів під час навчально-виховного процесу» під керівництвом методиста РМК Крокос Любові Григорівни.         

Учасників семінару радо зустріли у навчальному закладі адміністрація: директор Зазимського НВК Нохріна Л.І. та заступники директора Савіцька А.С., Піхотник Л.В.

  

Виховну роботу навчально-виховного об’єднання презентувала Савіцька А.С.. Вона виступила з доповіддю «Виховна робота у Зазимському НВК», яка супроводжувалась мультимедійною презентацією.

На семінарі було показано презентацію  навчального закладу «Моя Зазимська школо! Священна колиско науки, любові й добра!», яку провели спільно заступник директора школи з виховної роботи Савіцька А.С. та  директор школи Нохріна Л.І.

У рамках семінару  була організована екскурсія до

Свято-Воскресенського храму та «Духовного центру» села Зазимʼя, де усі гості змогли приклонитись до стародавніх святинь та ознайомитися з роботою недільної школи, яка працює при Свято-Воскресенському храмі.

Після повернення до школи, гостей радо зустріли екскурсоводи шкільного музею, учениці 9-го класу Трегуб Софія та Омельчук Євгенія (керівник Книш С.С.).  Цікава доповідь «Мій рідний край, моя прабатьківська придесенська земля» допомогла гостям ознайомитися із героїчним минулим села Зазимʼя та його сьогоденням.

 

Семінар було продовжено в актовій залі. Заходячи до зали, гості одразу потрапляли на виставку робіт гуртка «Народна творчість» (керівник Дударєва І.А.) та на фотовиставку, яку презентували усі класні колективи школи. В актовій залі учні Зазимського НВК радо зустріли гостей святковим концертом «Зазимʼє, Зазимʼє! Кохане  село! Без тебе дитинства мого б не було!». В концерті приймали участь вихованці 3-х та 5-10 кл. хореографічного гуртка (керівник Слота Т.С.), учасниками свята були представники народного фольклорного ансамблю «Живемо» Туліка О.М. та Барбон А.М., зазимська поетеса Щиголь О.Ф. та Калениченко Л.Л.

             Закінчився семінар підведенням підсумків методистом РМК з виховної роботи Крокос Л. Г.

  


1-10 of 15